kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

?ыс?а мерзімді жоспар " Есептер шы?ару" 7-сынып

Нажмите, чтобы узнать подробности

Білімділік: ?ткен тараулар жайлы ма?л?мат беру, ?ткен тарауларды? к?нделікті ?мірде, есеп шы?аруда  ?олдана білуге ?йрету, ?зін-?зі    ба?алау?а  баулу

Дамытушылы?: Интелектуалды? білімдерін дамыту: ойлау ?абілетін, есте са?тау ?абілетін, танымды? ?ызы?ушылы?ын арттыру, шы?армашылы? ?абілеттерін дамыту.

Т?рбиелілік: О?ушылар ??ыптылы??а, сауаттылы??а, ?з бетінше ізденуге, есеп шы?ару?а талаптану?а да?дыланады.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«?ыс?а мерзімді жоспар " Есептер шы?ару" 7-сынып»

«Бекітемін»

Оқу ісінің меңгерушісі А. Азмағамбетова

20.01.2016ж

20.01.2016ж

Физика

7 «А» сынып

Сабақтың тақырыбы

«Есептер шығару»

Сабақтың мақсаты



Білімділік: Өткен тараулар жайлы мағлұмат беру, Өткен тараулардың күнделікті өмірде, есеп шығаруда қолдана білуге үйрету, Өзін-өзі бағалауға баулу

Дамытушылық: Интелектуалдық білімдерін дамыту: ойлау қабілетін, есте сақтау қабілетін, танымдық қызығушылығын арттыру, шығармашылық қабілеттерін дамыту.

Тәрбиелілік: Оқушылар ұқыптылыққа, сауаттылыққа, өз бетінше ізденуге, есеп шығаруға талаптануға дағдыланады.

Күтілетін нәтиже

  • Өткен тараулар жайлы мағлұмат алады

  • Өткен тараулардың күнделікті өмірде, есеп шығаруда қолдана білуге үйренеді

Өзін-өзі бағалай алатын болады

Сілтеме

Оқулық, қосымша әдістемелік журналдар, т.б

Сабақта қолданылатын материалдар

Оқулық

Оқыту әдістері

  1. Жеке жұмыс

  2. Жұптық жұмыс


Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

І. Ұйымдастыру кезеңі

2 минут

Оқушылардың зейінін сабаққа аудару, түгендеу.

Оқушыларды заттың үш күйімен(қатты, сұйық, газ) бөлдім

Оқушылар орындарына отырады

ІІ. Үй тапсырмасын пысықтау :

5минут

Миға шабуыл.

Ұшуға қабілетті

Ойға шақыру.

Тестерге жауап беру арқылы үй тапсырмасын тексеру.


Оқушылар өздеріне берілген сұрақтарға жауап береді.

Толықтыру тесті

1 Дене пішінінің немесе өлшемдерінің өзгеруін .......................деп атайды.

2Деформация............................және .......................болып бөлінеді.

3 Күштің әрекеті тоқтағаннан кейін, дене өзінің бастапқы пішіні мен өлшемін өзгертетін болса, мұндай деформация ......................................деп аталады.

4 Күштің әрекеті тоқтағаннан кейін дененің бастапқы пішіні мен өлшемі қайтадан қалпына келетін болса, мұндай деформация..........................деп аталады.

Оқушылар өздеріне берілген сұрақтарға жауап береді.

Сәйкестендіру тесті



ІІІ. Топтық тапсырма

15минут

1Екі арба өзара әрекеттескенде жылдамдықтары 20м/с және 60м/с-қа өзгереді. Үлкен арбаның массасы 0,6кг болса, кіші арбаның массасы неге тең?

Оқушылар ақылдасып есеп шығарады


2 Массасы 300г білеушенің өлшемі 15х5х2(см). Білеуше жасалған заттың тығыздығын анықта.



3 2Н күш әрекет еткен кезде 4 см ұзарған серіппенің қатаңдығын табыңдар.

4 Болат серіппе 245 Н күш әрекетінен 35мм-ге ұзарды. Серіппенің қатаңдығын тап.

5 Массасы 3 кг ал көлемі 0,2м3 металдың тығыздығы қандай?

6 Бөлменің өлшемі: 4м; ені 2,5м; биіктігі 3м. Егер осы бөлмедегі ауаның тығыздығы 1,3кг/м3 болса, онда бөлмені толтырып тұрған ауаның массасы қандай?


ІV. Сергіту сәті

2 минут

Мұғалім мәтін оқиды.


Осы демалыс кезінде мен анаммен қалаға баратыныма қатты қуандым. Ертеңіне жолға шықтық, автобусқа кіріп , ішіне жайғастық. Автобус жүрмей біраз тұрып алды. Бір кезде «О, біз жүрдік!» деп қуандым. Терезеден далаға, қарсы үйлерге қарап отырмын. Тоғайлар,үйлер, малдар керісінше артқа қарай зымырап барады. «Қандай қызық!» деп ойладым. Біраздан соң терезеге қар түйіршіктері тарсылдап тие бастады. Олар тайғанақтап барып қисық сызықты траекториямен төмен қарай құлдилап кетіп жатты. «Неге бұлай?» деп тағы ойладым. Енді қарасам автобус саяжайға жетіп қалыпты. Күтпеген жерден жүргізуші тежегішті басты. Сол кезде бәріміз де соғылып, жантайып қалдық. Неге осылай болады екен? –деген ойлар мені мазалады.

   Мұғалім оқушылардан сұрақтарға қимылмен жауап берулерін сұрайды:

-          Бәріміз автобус ішінде отырмыз. Автобус орнынан жұлқына тартылып қалды, тепе-теңдік бұзылды. Сонда қалай қимылдаймыз? Қай жаққа қисайдық? Артқа


-          Ұзын жолмен автобус зулап келеді. Ол бірқалыпты қозғалады. Кенет тежелді. Қалай қимылдаймыз? Қай жаққа қисайдық? Алға


-          Бірқалыпты келе жатқан автобус оңға қарай тез бұрылды, қалай қимылдаймыз? Солға


-          Бірқалыпты келе жатқан автобус солға қарай тез бұрылды, қалай қимылдаймыз? Оңға



Оқушылар мәтінді көздерін жұма отырып тыңдайды.





















Оқушылар көздері жұмулы, еркін отырады. Мұғалімнін айтқанын мұқият тыңдап, қимылмен көресетіп отырады. Бұл олардың сұраққа жауаптары болады

V. Постер қорғау

15 минут

ІІІ-тарау бойынша қайталау. Үш топқа беріледі.

Топпен жұмыс

Қорытынды бөлім

2минут

-Біз бүгин сабақта не істедік?

Сұрақтарға жауап береді

Бағалау

2минут

Бағалау парақшалары арқылы бағалау


Сабақта алған бағаларын күнделіктеріне қойдыру

Үйге тапсырма :

1минут

§26,27

Берілген тапсырманы

күнделікке жазып алады


Рефлексия

1минут

Сабақтан алған әсерлерін жазу

2 жұлдыз, 1 ұсыныспен бағалау


Стикерлер арқылы бағалайды




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Физика

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 7 класс

Скачать
?ыс?а мерзімді жоспар " Есептер шы?ару" 7-сынып

Автор: Игібаева Тазаг?л ?мірхан?ызы

Дата: 15.02.2016

Номер свидетельства: 293792


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства