Білімділік мақсаты: Пән бойынша білім-білік дағдысын қалыптастыру. Оқушыларға денгейлік тапсырмалар беру арқылы білімдерін бағалау.
Дамытушылық мақсаты: «Газ заңдары», «Дальтон заңы» тақырыбына есептер шығаруда, есептің мағынасын мен мазмұнын түсініп, есеп шығарудың тиімді тәсілдерін тандай білу.
Тәрбиелік мақсаты: Топтық намыс, адамгершілік, ұйымшылдық, ауызбіршілік сақтай отырып, есептер шығарудың түрлі тәсілдерін меңгеру.
Сабақтың түрі: семинар сабақ.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: Интеграциялау. Деңгейлік тапсырмалар орындау
Сабақтың көрнекіліктері: плакаттар, суреттер,
Сабақтың барысы:
І. ДК. Ұйымдастыру кезеңі:
1. Сәлемдесу;
2. Оқушыларды түгендеу;
3. Сынып болмесінің тазалығын тексеру;
4. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру (жұмыс орны, отырыстары, сыртқы түрлері);
5. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
ІІ. ДК. Үй тапсырмасын тексеру, қайталау.
А) теориялық білімдерін тексеру.
Ә) практикалық тапсырмаларын тексеру.
Б) есептерін тексеру.
ІІІ.ДК Білімді жан-жақты тексеру./ ІV. ДК. Жаңа материалды қабылдауға әзірлік, мақсат қою.
Ван-дер-Ваальс енбегі кандай?
Ван-дер-Ваальстендеуі.
Ван-дер-Ваальс изотермасының графигін тұсіндіру.
Қандай газ қаныққан газ деп аталады?
Қаіщай газ кыздырылған газ деп аталады, алу жоддары?
Газдың метаорнықгы және кризистік куші.
Кризистіктемпераіура.
Газдардың техникада қолданылуы.
V. ДК.Жаңа материалды меңгерту:
Жаңа сабақты мазмұнын түсіндіру.
VІ. ДК. Оқытылып отырған оқу материалын қабылдаудағы оқушы түсінігін тексеру.
Просмотр содержимого документа
«Газ зандары, Дальтон заңы.»
10а сынып № 32 сабақ ____________________
Сабақтың тақырыбы: Газ зандары, Дальтон заңы.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік мақсаты: Пән бойынша білім-білік дағдысын қалыптастыру. Оқушыларға денгейлік тапсырмалар беру арқылы білімдерін бағалау.
Дамытушылық мақсаты: «Газ заңдары», «Дальтон заңы» тақырыбына есептер шығаруда, есептің мағынасын мен мазмұнын түсініп, есеп шығарудың тиімді тәсілдерін тандай білу.
Тәрбиелік мақсаты: Топтық намыс, адамгершілік, ұйымшылдық, ауызбіршілік сақтай отырып, есептер шығарудың түрлі тәсілдерін меңгеру.
Сабақтың түрі: семинар сабақ.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: Интеграциялау. Деңгейлік тапсырмалар орындау
Сабақтың көрнекіліктері: плакаттар, суреттер,
Сабақтың барысы:
І. ДК. Ұйымдастыру кезеңі:
1. Сәлемдесу;
2. Оқушыларды түгендеу;
3. Сынып болмесінің тазалығын тексеру;
4. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру (жұмыс орны, отырыстары, сыртқы түрлері);
5. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
ІІ. ДК. Үй тапсырмасын тексеру, қайталау.
А) теориялық білімдерін тексеру.
Ә) практикалық тапсырмаларын тексеру.
Б) есептерін тексеру.
ІІІ.ДК Білімді жан-жақты тексеру./ ІV. ДК. Жаңа материалды қабылдауға әзірлік, мақсат қою.
Ван-дер-Ваальс енбегі кандай?
Ван-дер-Ваальстендеуі.
Ван-дер-Ваальс изотермасының графигін тұсіндіру.
Қандай газ қаныққан газ деп аталады?
Қаіщай газ кыздырылған газ деп аталады, алу жоддары?
Газдың метаорнықгы және кризистік куші.
Кризистіктемпераіура.
Газдардың техникада қолданылуы.
V. ДК.Жаңа материалды меңгерту:
Жаңа сабақты мазмұнын түсіндіру.
VІ. ДК. Оқытылып отырған оқу материалын қабылдаудағы оқушы түсінігін тексеру.