Физика | Күні 17.04.2014 жыл | Сабақ 2 |
Сабақтың тақырыбы | Ауырлық күші әрекет ететін дененің потенциалдық энергиясы |
Мақсаты | Ауырлық күші әрекет ететін дененің потенциалдық энергиясының негізгі ұғымдарын, өлшем бірліктерін білу. |
Жұмыс нәтижесі | Ауырлық күші әрекет ететін дененің потенциалдық энергиясының негізгі ұғымдарын, өлшем бірліктерін білу. Ауырлық күші әрекет ететін дененің потенциалдық энергиясының механикалық қозғалыстың жоғалуының мүмкін еместігін білдіретіндігін түсіну. Тақырыпты терең түсіну қабілетін дамыту. |
Сілтеме | Башарұлы, Физика және астрономия 7-сынып. Алматы «Атамұра» 2012 жыл. 180-181 беттер. |
Әдіс - тәсілдер | Оқудағы және оқытудағы жаңа әдіс - тәсілдер, АКТ, формативті бағалау «Блук -три» |
Ресурстар | Постер,оқулық, слайд,мұғалімге арналған нұсқаулық,АКТ, стикерлер, флипчарт, маркерлер |
Сабақтың өтілетін уақыты | 45 минут |
Сабақ жоспары | Ұйымдастыру: топқа бөлу, мақсат қою Сабақ барысы: Блум таксаномиясы бойынша Рефлексия Үйге тапсырма |
Үйге тапсырма | ЕК § 66 Формуларға класстер құрастыру |
Ойлауды Блум бойынша жіктеу | Мақсат | Тапсырма түрі. Түрткілер. | Нәтиже | Бағалау |
критерийлер | дескриптор | Ұпай | Жиынтық баға |
Білу | Үй тапсырмасы Әр топқа ЕК § 65 30(2) есепті ауызша тексеремін. 5 ереже, 5 формула, 5 есеп, 5 логикалық тапс Қызығушылығын ояту. | Оқушылардың қызығушылықтарын арттыру үшін карточкалар таратылады. Қолдарына қызыл карточка тиген оқушылар ереже айтады, жасыл карточка түскендері өткен тақырыпқа қатысты формуланы айтса, ал сары түсті түскендері слайдта көрсетілген есептерді ауызша орындайды және көк түсті түскендері логикалық тапсырма беріледі .(Сонда 20 оқушыға 20 тапсырма беріледі.) Өзін – өзі бағалау үшін «Блув - три» әдісін қолданамын. | Карточкадағы тапсырмалар арқылы қызығушылығы оянады, білімін көрсетеді. Оқушылар қолдарына түскен карточкалар арқылы топқа бөлініп отырады. «Блув - три» парақшаларын алдын ала беріп қоямын. | Білім деңгейін зерделеу | Тапсырма толық орындалды | 3 | |
Тапсырма жартылай орындалды | 2 |
Тапсырмалар орындалмады | 1 |
Түсіну | Механикалық энергия және толық энергия туралы білімдерін анықтап, түсініктерін кеңейту. | Мағынаны тану АКТ ны пайдалана отырып,электронды оқулықтан видео көрсету | Ойын жеткізеді, түсінігі кеңейеді | Тақырыптың басты идеясын табу | Тапсырманы толық орындады | 3 | |
Қателіктері болды | 2 |
Мүлдем орындай алмады | 1 |
Қолдану | Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау дағдысын қалыптастыру. | І топ № 37ж 1 ІІ топ№.37 ж2 ІІІ топ № 38ж 1 ІV топ № 38ж 2 Сергіту сәті «The Gummy Bear Song» | Алған білімін тәжірибеде қолдана алады. | Іс-тәжірибе жасау дағдысын қалыптасты ру | Қалыптасқан | 3 | |
Толық емес | 2 |
Қиын | 1 |
Талдау | Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау, ой шешімін табу. | Оқушылар «Энергия» сөзіне грамматикалық талдау жасайды. Зат есім –не? – энергия Сын есім –қандай? – жақсы, жаман Етістік –не істелді? – энергия жұмсалды Сан есім – қанша? – 120Дж | Сұрақ қою арқылы пікірталасқа түседі. | Пікірталас қа түсу | диалог құрып,қорытынды жасай ды | 3 | |
тек диалог құрайды | 2 |
жұмысқа қатыспайды | 1 |
Жинақтау | Механикалық энергия туралы алған білімдерін жинақтайды | Сонымен, ауырлық күші әрекет ететін дененің потенциалдық энергиясы дегеніміз не, оның формулалары (Оқушылардың жауабын күту). Формулаларды жазу. Гафикалық диктант арқылы қорытынды жасалады. | Білімдерін жинақтайды, сараптайды | Жағдаяттан шыға білу құзыреті | Толық шықты | 3 | |
Қиналды | 2 |
Шаға алмады | 1 |
Бағалау | Дүниетанымын кеңейту. Күлегештер арқылы бағалау. Кім көп жинаса | ЕК § 66 Формуларға класстер құрастыру | Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді. | «Блув - три» әдісімен өзін-өзі бағалайды. | Креативті | 3 | |
Ойы жүйелі, тың ойлы емес | 2 |
Жалпыға ортақ ой | 1 |