kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Конкурс шанувальників фізики

Нажмите, чтобы узнать подробности

Позакласний захід присвячений тижню фізики та астрономії.

Мета: навчальна: поглиблення, систематизація та узагальнення знань з фізики.

розвиваюча: розвивати уяву, увагу, пам'ять, творчі здібності.

виховна: виховувати потребу до самоосвіти, самостійність, дисциплінованість, інтерес до фізики; формувати цілісну наукову картину світу.

Архів містить розробку заходу, презентацію до неї а також бланк оцінювання.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«КОНКУРС ШАНУВАЛЬНИКІВ ФІЗИКИ»

Міністерство освіти і науки України

Державний навчальний заклад «Бердичівське вище професійне училище»














Розробила викладач

фізики та астрономії,

класний керівник групи 12КП

О.В.Осипчук












2014 р.

Тема: Зустріч шанувальників фізики

Мета: навчальна: поглиблення, систематизація та узагальнення знань з фізики.

розвиваюча: розвивати уяву, увагу, пам'ять, творчі здібності.

виховна: виховувати потребу до самоосвіти, самостійність, дисциплінованість, інтерес до фізики; формувати цілісну наукову картину світу.

Обладнання: портрети вчених, таблиці, сигнальні картки, прилади.

Форма проведення: конкурс.

І. Вступне слово вчителя

ІІ. Представлення команд

ІІІ. Конкурси:

  1. Вікторинчик

  2. Експериментальна задача

  3. Домашнє завдання. Фізика навколо нас

  4. Вірю-не вірю

  5. Завдання від Шерлока Холмса

  6. Фізичні цікавинки .

  7. Хто більше назве фізичних явищ

IV. Підбиття підсумків конкурсів

Хід заходу

І. Вступне слово вчителя

Фізика — наука про природу, вона вчить нас, як треба ставитися до природи — божого дару людині. Якщо ми знаємо закони природи — ми її бережемо, володіємо її дарами, а вона нас винагороджує за це, а якщо не знаємо — вона нас карає. Це будь-які аварії на дорогах, у побуті, на виробництві, космосі.

Тож сьогодні ми здійснимо подорож у фізичне царство і пригадаємо все, що ми знаємо про одну з найголовніших наук світу – фізику.

ІІ. Представлення команд

Ведучий-1: Добрий день, дорогі друзі!

Ведучий-2: Добрий день, шановні гості! Ми раді бачити Вас на нашій фізичній інтелектуальній грі, яка називається «Розумники і розумниці». Ця гра присвячена королеві наук – Фізиці.

Фізика як наука виникла дуже давно, і з грецької мови означає «природа».

Ведучий-1: Ми розпочнемо з легенди.

Колись, дуже давно, у тридев’ятому царстві жили-були собі люди. Називалося те царство Природа, а королевою у ньому була, незважаючи на свій поважний вік, горда, мудра красуня Фізика. Із століття в століття вчилася вона правити у своїх володіннях. Не одразу люди визнали владу королеви. Був час, коли люди боялися природу, а страх ще ніколи не був ні добрим другом, ні порадником у житті. Спалахували блискавки, гуркотів грім, сковував землю мороз, бушували бурі і шторми, а люди не знали, чому все це відбувається і часто гинули. І це дуже засмучувало королеву. Тоді вона почала збирати своє військо з найдопитливіших, найтерплячіших людей і радила їм помічати повторюваність явищ, взаємозв’язок між ними, не боятися вітру і блискавки, а намагатися використовувати їх на користь собі. Армія королеви все збільшувалася, у ній з’явилися свої сержанти і полководці, а також генерали-учені, які зробили найбільший внесок у скарбницю знань королеви. Імена деяких із них вам уже відомі: Архімед, Леонардо да Вінчі, Ньютон, Ейнштейн., Паскаль, Ом. На цьому можна було б закінчувати легенду, але в царстві Природи є багато нерозгаданих таємниць. І хто знає, можливо, комусь із вас випаде честь їх розкрити. Як молоді воїни, збагнувши ази військової науки, складають присягу, так і ви, ознайомившись із першими поняттями, законами, термінами фізики, сьогодні повинні довести, що можете стати вірними солдатами армії королеви Фізики.

Ведучий-2: А для цього проведемо невелике змагання. Але сьогодні боротьба буде між командами хлопців і дівчат – розумниками та розумницями. Привітаємо наших учасників!

У кімнату входять команди і займають свої місця за двома столами

Команди представляють свою візитівку.

(Учасники заздалегідь діляться на дві команди по 6 учасників у кожній і готують візитівку: назву команди, емблему та девіз)

Ведучий-1: А хто стане переможцем, вирішить наше компетентне журі.

Сьогодні до членів журі входять: заступник директора з НВР Л.П.Слободенюк, методист училища Л.М.Зданевич, а також майстер в\н Т.М.Граматович.

ІІІ. Конкурси

Конкурс №1. «Вікторинчик»

Ведучий-1: Перший конкурс називається «Вікторинчик»

Ведучий-2: Командам по черзі будуть задаватися питання. Одне питання – один бал. Якщо команда не дає відповіді на питання, право відповісти переходить команді-супернику. Розпочинаємо наш конкурс!

  1. Чи можна дослід Торрічеллі виконати на Місяці? (Ні, там немає атмосфери.)

  2. Чому під час польоту літаками не рекомендується тримати в кишені авторучку з чорнилом? (Зі зменшенням атмосферного тиску чорнило витікатиме з ручки.)

  3. Чому прилипає до тіла медична банка? (Під дією атмосферного тиску)

  4. У посудиш з водою плаває шматочок льоду. Чи зміниться рівень води у посудині, якщо лід розтане? (Ні)

  5. На поверхні води у відрі плаває порожня мідна каструля. Чи зміниться рівень води у відрі, якщо каструля потоне? (Гак. Рівень води знизиться, оскільки каструля зануриться й об'єм витісненої води зменшиться.)

  6. Чому мильна бульбашка набуває форми кулі? (Додатковий тиск у рідинах і газах передається в усіх напрямах без змін.)

  7. Одного разу цар запитав у Архімеда, скільки треба взяти золота, щоб його маса дорівнювала масі слона? Архімед досить легко впорався з цією задачею. А ви? (Посадити слона в човен і подивитися, до якого рівня зануриться човен у воду. Потім насипати стільки золота, щоб човен занурився до того самого рівня.)

  8. Чому блищить добре начищене взуття? (Взуттєвий крем за ретельного полірування заповнює всі нерівності, роблячи поверхню дзеркально гладенькою, яка добре відбиває світло.)

10. Учений, який вивів формулу для періоду вільних електромагнітних коливань в ідеальному коливальному контурі? (Томсон)

11. Французький фізик, який сформулював закон про передачу тиску в рідинах і газах? (Паскаль)

12. Яка сила діє на занурене в рідину тіло? (Сила Архімеда)

Ведучий-2: Дякую! Наше журі перевірить і оцінить ваші відповіді. А ми попрацюємо з глядачами.


Конкурс глядачів

Ведучий-1: Ви добре знаєте, що найкраща подружка фізики - це математика. А ми перевіримо, як ви вмієте рахувати. Будьте дуже уважні! Задача: тролейбус вийшов із депо. На першій зупинці в нього сіло 8 пасажирів. На наступній сіло -7 чоловік, а зійшло - 3. Потім зійшло - 6 чоловік і сіло - 13 чоловік. На останній зупинці сіло - 3 пасажири, а зійшло - 2.

Запитання: скільки всього було зупинок у тролейбуса? Цікаво, хто все ж таки був уважним?

Глядачі відповідають. Найчастіше дають неправильні відповіді. Але зустрічаються й уважні та кмітливі. Правильна відповідь -4 зупинки

Ведучий-1: Дякую! Ви здогадалися, що потрібно рахувати не пасажирів, а зупинки. А зараз слово надається журі.

Журі озвучує результати конкурсу і аналізує помилки

Конкурс №2. «Експериментальна задача»

Ведучий-2: Друге завдання називається «Експериментальна задача». Важливу роль у вивчені фізичних явищ відіграє експеримент. На запропонованих вам картках записані експериментальні завдання, які ви повинні виконати і пояснити хід ваших дій. Прошу вибрати картку. Вам видаються необхідні для цих завдань прилади. Кожне правильно виконане і пояснене завдання оцінюється в 2 бали.

Учасники команд обирають картку. Асистенти ставлять на демонстраційний стіл прилади. Учасники вибирають лише ті прилади та матеріали, які відповідають завданням на картках, та виконують експерименти.

Картка №1

1. Визначити товщину аркуша книжки.

2. Визначити масу тіла.

Картка №2

1. Визначити об’єм горошини.

2. Визначити об’єм тіла.

Конкурс глядачів

Ведучий-1: Під час роботи команд ми з глядачами також проведемо експеримент.

Асистент приносить необхідні прилади.

Ведучий-1: Є дві склянки і аркуш паперу. Необхідно встановити третю склянку з водою на аркуш паперу, що, як місток, єднає дві склянки. Хто зможе це зробити?

Глядачі підходять до столу і намагаються виконати дослід, але склянка не може стояти на аркуші паперу. Один з глядачів здогадався і показує правильні дії

Глядач: Необхідно аркуш паперу скласти «гармошкою», тоді на цей місток можна встановити склянку з водою. Склянка не провалиться тому, що, коли з аркуша паперу зробити гармошку, в нього з’являються ребра жорсткості, які значно збільшують міцність і жорсткість конструкції.

Асистент прибирає прилади, а глядач сідає на своє місце

Ведучий-1: Дякую за правильну відповідь. Повертаємося до команд і вислухаємо результати їх роботи.

Учасники команд по черзі демонструють і пояснюють свої завдання

1-й учасник І команди: Наша команда отримала такі завдання:

1. Визначити товщину аркуша книжки.

2. Визначити масу тіла.

Щоб визначити товщину аркуша книжки, необхідно лінійкою виміряти товщину всієї книжки (без обкладинки), порахувати кількість всіх аркушів. А потім товщину книжки поділити на кількість аркушів. Результат – товщина аркуша.

2-й учасник І команди: Щоб визначити масу запропонованого тіла (важка), необхідно підвісити тіло до динамометра і за шкалою динамометра визначити силу тяжіння, яка діє на тіло. Потім з формули сили тяжіння F=mg, визначаємо масу тіла: m=F/g, де g=9,8 м/с2

1-й учасник ІІ команди: Наша команда отримала такі завдання:

1. Визначити об’єм горошини.

2. Визначити об’єм тіла.

Щоб визначити об’єм горошини, необхідно порахувати кількість усіх горошин, висипати їх у мензурку, за шкалою мензурки визначити об’єм усіх горошин. А потім весь об’єм поділити на кількість горошин. Отриманий результат – об’єм однієї горошини.

2-й учасник ІІ команди: Щоб визначити об’єм тіла (металевого циліндра), необхідно налити в мензурку воду і виміряти її об’єм. Опустити повністю тіло в воду і знову виміряти об’єм води. Знайти різницю об’ємів – це і буде об’єм тіла.

Асистенти прибирають прилади. Журі оцінює та аналізує відповіді


Конкурс №3. Домашнє завдання. Фізика навколо нас

Ведучий-2: Наступний етап змагань: «Домашнє завдання. Фізика навколо нас». Учасники команд повинні були знайти описи фізичних явищ у художній літературі: у віршах, у прозі, в оповіданнях. Цей тур складається з двох частин.

Перша частина: учасники команд по черзі зачитують свої твори і пояснюють, які саме явища в них описуються.

Друга частина: учасники по черзі зачитують народні прислів’я та приказки, які ґрунтуються на законах фізики.

Кожна вдала «знахідка» оцінюється в 1бал.

Команди по черзі зачитують свої «знахідки» до того часу, поки одна з команд не зможе продовжити перехресний бій. Журі фіксують відповіді

Приклади можливих «знахідок»

  1. Як синіє все навколо

Плаче дитинча,

Ароматом матіоли

Сад мене стріча.

В.Сосюра

(Дифузія, звук)


  1. Прокотився грім з розгоном,

Грають блискавок шаблі,

Пахне море і озоном

Від притихлої землі.

М.Рильський

(Звук, випаровування, дифузія)


  1. Синіє даль за далиною,

Поля, гаї, озер камиш.

І все летить перед тобою,

І ти, здається, сам летиш.

В.Сосюра

(Відносність руху)


  1. Райдуга з неба злетіла,

Радуга впала на землю,

Барвами вкрила долину,

Плава і в’ється над нею.

О.Олесь

(Заломлення і відбивання світла)


  1. Вітер гнув гінку тополю,

Намагався ізломить,

І знемігся. Знов на волю

Струнко рветься у блакить.

В.Еллан-Блакитний

(Пружність)


  1. Надходить вечір чорногривий

І стелить тіні на путі.

Зоря у хвилі вечеровій

Полоще пальці золоті.

В.Сосюра

(Закони поширення світла)


  1. Вода біжить, вода журчить,

Біжить і на перед, біжить і в бік, із тилу,

І мавши власть, і мавши силу

Лама і тягне все що є.

Ламає все і мчить що попаде,

І як би міцно не лежало.

Водою все трощило і ламало.

Л.Боровиковський

(Енергія і сила води)


  1. Люблю грозу в начале мая,

Когда весенний первый гром,

Как бы резвяся и играя,

Грохочет в небе голубом.

Гремят раскаты молодые,

Вот дождик брызнул, пыль летит!

Повисли перлы дождевые

И солнце нити золотит.

Ф.Тютчев

(Електричний розряд, звук, рух, сила тяжіння, взаємодія тіл, конденсація)

Приказки та прислів’я

  1. Баба з воза – кобилі легше

  2. Від своєї тіні не втечеш

  3. Диму без вогню не буває

  4. Клин клином виганяють

  5. Плаває, як вареник у маслі

  6. І стіни мають вуха

  7. Вода і камінь довба

  8. Нагинай гілляку поки молода

  9. Одним пальцем і голку не вдержиш

  10. Як гукнеш, так і відгукнеться

  11. Не помажеш не поїдеш

  12. Як камінь у воду

  13. Відрізаний окраєць до хліба не пристане

  14. Як з гусака вода

  15. Великому кораблю – велике плавання

  16. Глибока вода тихо пливе

  17. Нема тіні без світла

  18. І віл над силу не потягне

  19. З кривого дерева крива й тінь

  20. Не той молодець, що за водою пливе, а той, що проти води

  21. Не пхай, що само котиться

  22. Порожня бочка гучить, а повна мовчить

Вправа для глядачів

Ведучий-1: Нашому журі надається час для підрахунку балів. А ми всі трішки втомилися. Команди працювали, глядачі також нервували, тому нам усім необхідно відпочити. Проведемо вправу.

Асистенти виносять два стільці на середину кімнати. Ведучі сідають на стільці. Звертаються до всіх присутніх

Ведучий-2: Сядьте, будь ласка, рівненько. Покладіть ногу на ногу і закладіть її за іншу, ось так. Спина рівна. Витягніть руки вперед, складіть їх долонями навхрест. Виверніть руки через середину і підніміть вгору. Спина рівна. Опустіть руки на рівень грудей. Відчуйте напруження тіла. Рахуємо до десяти. У цей час мозок і організм відпочиває. Напруження зникає. Вправу повторюємо ще раз. Усім дякую. Можемо працювати знову.

Асистенти прибирають стільці

Конкурс №4. Вірю-не вірю

Ведучий-1: Розпочинаємо наступний конкурс. Ми перевіримо розуміння вами фізичних явищ. Даний конкурс називається «Вірю-не вірю». Ми будемо зачитувати правильні і неправильні твердження. Якщо ви згодні з твердженням, то піднімаєте зелену картку, а якщо не згодні – червону. За кожну правильну відповідь-1бал. Зараховується відповідь, якщо всі учасники команди правильно піднімають картки.

Асистенти приносять командам картки двох кольорів. Ведучий зачитує твердження. Учасники піднімають картки відповідного кольору. Журі слідкують за діями команд

Ведучий-2:

1. Спіткнувшись об перешкоду, бігун падає назад.

2. Молекули води, льоду і пари однакові.

3. Об’єм твердого тіла дорівнює сумі об’ємів усіх його молекул.

4. Речовини в рідкому стані зберігають свій об’єм і форму.

5. За напрям електричного струму обрано напрям позитивно заряджених частинок.

Ведучий-1:

6. Опір провідника залежить від напруги і сили струму.

7. Сила тяжіння завжди напрямлена до центра Землі.

8. Газ передає тиск в усіх напрямах не однаково.

9. Негативний заряд виникає на скляній паличці.

10. Ядро атома складається з електронів.

Ведучий-2: Журі підведе підсумки. А поки підбиваються бали, наші глядачі також пограють у гру «вірю-не вірю». Ми будемо вас запитувати, а ви відповідати «Віримо» чи «Не віримо»

Асистенти підносять необхідні матеріали

Конкурс глядачів

Ведучий-2: Я візьму монетку з-під тарілки не торкаючись до тарілки.

Глядачі: Не віримо!

Ведучий-2: Запрошую підійти до столу того, хто бажає.

Один із глядачів підходить до столу, ведучий звертається до нього

Ведучий-2: Підніміть, будь ласка, тарілку!

Глядач виконує прохання, в цей момент ведучий хапає монетку

Ведучий-2: Ви зрозуміли: це був жарт!

Конкурс №5. Завдання від Шерлока Холмса

Ведучий-2: Тепер перейдемо до конкурсу, який називається «Завдання від Шерлока Холмса». Командам необхідно буде дати відповідь на питання від Шерлока Холмса. Кожна правильна відповідь на поставлене мною запитання принесе вам 3 бали. Відповідь дає та команда яка перша підніме зелену картку.

Ведучий-1: Ну що, розпочнемо.

Завдання 1. Була зима, Шерлок Холмс зайшов з вулиці до помешкання. Крізь замерзлі вікна було видно лише частину дороги на вулиці. «Господиня дому ледача»,— подумав він.

Питання: Чому він зробив такий висновок?

Відповідь: вікна в будинку замерзли, а значить, тепле й вологе повітря з кімнати пройшло крізь щілини в рамі й, зіштовхнувшись із холодним зовнішнім склом, замерзло на ньому, утворивши неповторний візерунок. Відповідно, можна зробити висновок про те, що вікна господині теплоізольовані погано.

Завдання 2. Прийшовши в гості, Шерлок Холмс підійшов до вікна й подивився в нього. «Ваш будинок кам'яний та холодний»,— зазначив він.

Питання: Що дозволило йому зробити такий висновок?

Відповідь: у вікно він побачив, що будинок кам'яний і стіни його тонкі. Цегла ж не дуже гарний ізолятор.

Завдання 3. Зайшовши до будинку та почавши розмову з господарями, Шерлок Холмс за кілька хвилин сказав: «Шановна господине, у Вас на кухні закипів чайник».

Питання: Як він це визначив, якщо знаходився в кімнаті, з якої кухні не видно?

Відповідь: коли чайник кипить, його кришка зазвичай починає бринчати, оскільки в чайнику внаслідок кипіння утворюється водяна пара, що збільшує тиск на кришку, піднімаючи її. При цьому частина пари виходить, тиск зменшується, і кришка опускається, унаслідок чого створюється відповідний звук. Далі все це повторюється. Брязкіт кришки чути в кімнаті, тож саме тому Холмс зробив висновок про те, що чайник закипів.

Завдання 4. — Млинці смачні лише тоді, коли гарячі,— сказала господиня, припрошуючи Шерлока Холмса до столу.— Щоб вони довше залишалися гарячими,— продовжувала вона,— я ставлю тарілку з млинцями на плетену дротяну тацю. Прошу вас, пригощайтеся!

— Краще їх ставити на дерев'яну тацю,— порадив Холмс.

Питання: На знанні якого фізичного явища ґрунтується ця порада?

Відповідь: теплопровідність дерева менша, ніж металу, тому на дерев'яній таці тарілка остигає повільніше.

Завдання 5. Господиня дому, де гостював Холмс, підійшла до дверей і впустила кішку до будинку. Подивившись на кішку, Холмс сказав: «Надворі холодно».

Питання: Як він це визначив?

Відповідь: за шерстю кішки: при холодній погоді шерсть кішки стає більш пухнастою, щоб у проміжках між шерстинками було біль­ше повітря — поганого провідника тепла.



Ведучий-2: Просимо членів журі підрахували бали.

Конкурс глядачів

Ведучий-1: А поки журі підраховують голоси дайте відповідь на питання: чи вірите ви, що я зможу підняти стаканчик не торкаючись до нього руками?

Глядачі: Вже віримо!


Ведучий-1: Давайте перевіримо. Необхідно взяти повітряну кульку, трішки надути, притиснути до вінців стаканчика і надувати далі. Стаканчик ніби приклеїться до кульки і його легко можна підняти. Об’єм повітря в стаканчику став більшим, що спричинило зменшення тиску. Сила різниці тисків атмосферного повітря і повітря у склянці притискає гумову кульку і стаканчик одне до одного. ( Дякуємо за увагу!. Асистенти прибирають прилади.

Конкурс №6. Фізичні цікавинки

Ведучий-2: А ми переходимо до наступного конкурсу під назвою «Фізичні цікавинки»

Ведучий-1:Суть конкурсу полягає в тому, що вам потрібно пояснити, яким чином здійснюється дослід.

Ведучий-2: Відповідати буде та команда, яка перша підніме червону картку. Одна правильна відповідь – 4 бали. Тож вперед.

Дослід 1. Якщо облити носову хустинку спиртом і підпалити, то хустинка не горить. Чому?

(Хустинку треба попередньо змочити водою, тоді теплота, що виділяється під час згоряння спирту, піде на випаровування води і не підпалить тканину)

Дослід 2. Нагріваємо воду в паперовому стаканчику. Папір не горить. Чому?

(Вода має велику теплоємність)

Дослід 3. Якщо залізний цвях обгорнути тонкою смужкою паперу й тримати в полум’ї свічки, то папір певний час не горить. Чому?

(Теплопровідність заліза велика, тому цвях відводить теплоту від паперу)

Дослід 4. Чи збережеться рівновага, якщо рейку покласти на пальці рук і їх зближати? (Так)

Ведучий-1: Дякуємо командам. Члени журі – просимо підрахувати бали.


Конкурс №7. Конкурс капітанів

Ведучий-2: А поки підраховуються бали ми запрошуємо капітанів команд для конкурсу капітанів

Ведучий-1: Конкурс має назву «Хто більше назве фізичних явищ».У конкурсі беруть участь капітани команд. Вони по черзі називають фізичне явище і при цьому роблять крок уперед. Хто зробить більше кроків, той і виграв.

Приклади відповідей

Механічні явища - це явища, які відбуваються з фізичними тілами при їх русі щодо один одного

(Обертання Землі навколо Сонця, рух автомобілів, політ парашутиста).

Електричні явища - це явища, які виникають при появі, існуванні, русі і взаємодії

електричних зарядів (електричний струм, телеграфування, блискавка при грозі).

Магнітні явища - це явища, пов'язані з виникненням у фізичних тіл магнітних властивостей (притягання магнітом залізних предметів, поворот стрілки компаса на північ).

Оптичні явища - це явища, які відбуваються при поширенні, ламанні і відбитті світла (веселка, міражі, відображення світла від дзеркала, поява тіні).

Теплові явища - це явища, які відбуваються при нагріванні і охолодженні фізичних тіл (танення снігу, кипіння води, туман, замерзання води).

Атомні явища - це явища, які виникають при зміні внутрішньої будови речовини фізичних тіл (світіння Сонця і зірок, атомний вибух).

Ведучий-2: Підведемо підсумки нашої гри. Слово надається журі.

Журі оголошує результати. Учасників команд нагороджують призами

Ведучий-1: Привітаємо переможців! Сьогодні ви довели, що можете бути помічниками королеви Фізики. Бажаємо всім подальших успіхів, цікавих знахідок, нових відкриттів у вивченні однієї з найважливіших наук про природу - фізики!

Ведучий-2: До побачення! До нових зустрічей!

Глядачі, учасники команд, журі діляться враженнями і виходять із класної кімнати














Просмотр содержимого документа
«бланк оцінювання»





Назва конкурсу

Розумниці

Розумники

Вікторинчик



Експериментальна задача



Домашнє завдання. Фізика навколо нас



Вірю-невірю



Завдання від Шерлока Холмса



Фізичні цікавинки



Хто більше назве фізичних явищ




Переможець:_______________



1-й учасник І команди: Наша команда отримала такі завдання:

1. Визначити товщину аркуша книжки.

2. Визначити масу тіла.

Щоб визначити товщину аркуша книжки, необхідно лінійкою виміряти товщину всієї книжки (без обкладинки), порахувати кількість всіх аркушів. А потім товщину книжки поділити на кількість аркушів. Результат – товщина аркуша.

2-й учасник І команди: Щоб визначити масу запропонованого тіла (важка), необхідно підвісити тіло до динамометра і за шкалою динамометра визначити силу тяжіння, яка діє на тіло. Потім з формули сили тяжіння F=mg, визначаємо масу тіла: m=F/g, де g=9,8 м/с2

--------------------------------------------

1-й учасник ІІ команди: Наша команда отримала такі завдання:

1. Визначити об’єм горошини.

2. Визначити об’єм тіла.

Щоб визначити об’єм горошини, необхідно порахувати кількість усіх горошин, висипати їх у мензурку, за шкалою мензурки визначити об’єм усіх горошин. А потім весь об’єм поділити на кількість горошин. Отриманий результат – об’єм однієї горошини.

2-й учасник ІІ команди: Щоб визначити об’єм тіла (металевого циліндра), необхідно налити в мензурку воду і виміряти її об’єм. Опустити повністю тіло в воду і знову виміряти об’єм води. Знайти різницю об’ємів – це і буде об’єм тіла.





Всі ми супер

Всі ми клас

Переможемо ми вас



Ми розумниці

Вогонь у нашім серці

першість ми візьмемо

світ перевернемо

хочем все на світі знати

щоб завжди перемагати



















Просмотр содержимого презентации
«конкурс шанувальників фізики»

Командам по черзі будуть задаватися питання. Якщо команда не дає відповіді на питання, право відповіді переходить команді-супернику.  Розпочинаємо наш конкурс!

Командам по черзі будуть задаватися питання. Якщо команда не дає відповіді на питання, право відповіді переходить команді-супернику.

Розпочинаємо наш конкурс!

1.Чи можна дослід Торрічеллі виконати на Місяці? 2.Чому під час польоту літаками не рекомендується тримати в кишені авторучку з чорнилом? 3.Чому прилипає до тіла медична банка? 4. У посудині з водою плаває шматочок льоду. Чи зміниться рівень води у посудині, якщо лід розтане? 5.На поверхні води у відрі плаває порожня мідна каструля. Чи зміниться рівень води у відрі, якщо каструля потоне? 6.Чому мильна бульбашка набуває форми кулі?

1.Чи можна дослід Торрічеллі виконати на Місяці?

2.Чому під час польоту літаками не рекомендується тримати в кишені авторучку з чорнилом?

3.Чому прилипає до тіла медична банка?

4. У посудині з водою плаває шматочок льоду. Чи зміниться рівень води у посудині, якщо лід розтане?

5.На поверхні води у відрі плаває порожня мідна каструля. Чи зміниться рівень води у відрі, якщо каструля потоне?

6.Чому мильна бульбашка набуває форми кулі?

7.Одного разу цар запитав у Архімеда, скільки треба взяти золота, щоб його маса дорівнювала масі слона? Архімед досить легко впорався з цією задачею. А ви? 8.Чому блищить добре начищене взуття? 9. Учений, який вивів формулу для періоду вільних електромагнітних коливань в ідеальному коливальному контурі? 10. Французький фізик, який сформулював закон про передачу тиску в рідинах і газах? 11. Яка сила діє на занурене в рідину тіло?

7.Одного разу цар запитав у Архімеда, скільки треба взяти золота, щоб його маса дорівнювала масі слона? Архімед досить легко впорався з цією задачею. А ви?

8.Чому блищить добре начищене взуття?

9. Учений, який вивів формулу для періоду вільних електромагнітних коливань в ідеальному коливальному контурі?

10. Французький фізик, який сформулював закон про передачу тиску в рідинах і газах?

11. Яка сила діє на занурене в рідину тіло?

Т ролейбус вийшов і з депо. На першій зупинці в нього сіло 8 пасажирів. На наступній сіло -7 чоловік, а зійшло -3. Потім зійшло -6 чоловік і сіло -13 чоловік. На останній зупинці сіло -3 пасажир и , а зійшло -2 . Запитання : с кільки всього було зупинок у тролейбуса?

Т ролейбус вийшов і з депо. На першій зупинці в нього сіло 8 пасажирів. На наступній сіло -7 чоловік, а зійшло -3. Потім зійшло -6 чоловік і сіло -13 чоловік. На останній зупинці сіло -3 пасажир и , а зійшло -2 . Запитання : с кільки всього було зупинок у тролейбуса?

На запропонованих вам картках записані експериментальні завдання, які ви повинні виконати і пояснити хід ваших дій. Кожне правильно виконане і пояснене завдання оцінюється в 2 бали.

На запропонованих вам картках записані експериментальні завдання, які ви повинні виконати і пояснити хід ваших дій. Кожне правильно виконане і пояснене завдання оцінюється в 2 бали.

Учасники команд повинні були знайти опис и фізичних явищ у художній літературі : у віршах, у прозі, в оповіданнях. Цей тур складається з двох частин.  1 правильна відповідь – 1 бал

Учасники команд повинні були знайти опис и фізичних явищ у художній літературі : у віршах, у прозі, в оповіданнях. Цей тур складається з двох частин.

1 правильна відповідь – 1 бал

Ми будемо зачитувати правильні і неправильні твердження. Якщо ви згодні з твердженням, то п іднімаєте зелену картку, а якщо не згодні – червону.  Зараховується відповідь, якщо всі учасники команди правильно піднімають картки.

Ми будемо зачитувати правильні і неправильні твердження. Якщо ви згодні з твердженням, то п іднімаєте зелену картку, а якщо не згодні – червону.

Зараховується відповідь, якщо всі учасники команди правильно піднімають картки.

1. Спіткнувшись об перешкоду, бігун падає назад. 2. Молекули води, льоду і пари однакові. 3. Об’єм твердого тіла дорівнює сумі об’ємів усіх його молекул. 4. Речовини в рідкому стані зберігають свій об’єм і форму. 5. За напрям ел ектричного струму обрано напрям позитивно заряджених частинок.

1. Спіткнувшись об перешкоду, бігун падає назад.

2. Молекули води, льоду і пари однакові.

3. Об’єм твердого тіла дорівнює сумі об’ємів усіх його молекул.

4. Речовини в рідкому стані зберігають свій об’єм і форму.

5. За напрям ел ектричного струму обрано напрям позитивно заряджених частинок.

6. Опір провідника залежить від напруги і сили струму. 7. Сила тяжіння завжди напрямлена до центра Землі. 8. Газ передає тиск в усіх напрямах не однаково. 9. Негативний заряд виникає на скляній паличці. 10. Ядро атома складається з електронів.

6. Опір провідника залежить від напруги і сили струму.

7. Сила тяжіння завжди напрямлена до центра Землі.

8. Газ передає тиск в усіх напрямах не однаково.

9. Негативний заряд виникає на скляній паличці.

10. Ядро атома складається з електронів.

Командам необхідно буде дати відповідь на питання від Шерлока Холмса.   Відповідь дає та команда яка перша підніме зелену картку.

Командам необхідно буде дати відповідь на питання від Шерлока Холмса.

Відповідь дає та команда яка перша підніме зелену картку.

Суть конкурсу полягає в тому, що вам потрібно пояснити, яким чином здійснюється дослід.     Відповідь дає та команда, котра першою підніме червону картку.

Суть конкурсу полягає в тому, що вам потрібно пояснити, яким чином здійснюється дослід.

Відповідь дає та команда, котра першою підніме червону картку.

У конкурсі беруть участь капітани команд. Вони по черзі називають фізичне явище і при цьому роблять крок уперед. Хто зробить більше кроків, той і виграв.

У конкурсі беруть участь капітани команд. Вони по черзі називають фізичне явище і при цьому роблять крок уперед. Хто зробить більше кроків, той і виграв.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Физика

Категория: Мероприятия

Целевая аудитория: Прочее

Скачать
Конкурс шанувальників фізики

Автор: Осипчук Олена Валеріївна

Дата: 13.06.2014

Номер свидетельства: 104101


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства