САБАҚ: Қазақстан Республикасы-халықаралық сауда әлемінде | Мектеп: «Семей қаласының №37 гимназиясы» КММ | |||||||
Күні: 11.10.17 | Мұғалімнің есімі: Ынтикбекова К.К. | |||||||
СЫНЫП: 5 «Г» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||
оқу мақсаты (мақсаттары) | Қазақстан Республикасы халықаралық саудаға қатысушы ел екенін, әлемдік нарық сөздерінің мағынасын түсіне алады. | |||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар:. ҚР халықаралық саудаға қатысушы ел екенін біледі. | |||||||
Оқушылардың басым бөлігі: Ішкі сауда мен сыртқы сауданын ерекшеліктерін айта алады. | ||||||||
Кейбір оқушылар: Тауарлар мен көрсетілетін қызметті ел ішінде және шет елдер арасындағы байланысты түсініп, айтады. | ||||||||
Тілдік мақсат | Оқушылар: Экспорт, импорт сөздерінің мағынасын толықтай түсіне алады. | |||||||
Негізгі сөздер мен тіркестер: әлемдік нарық, импорт,экспорт, өндірістік абсалют | ||||||||
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: | ||||||||
Талқылауға арналған тармақтар: ҚР әлемдік экономикалық ынтымақтастықтың бөлігі екенін қалай дәлелдеуге болады? | ||||||||
Жазылым бойынша ұсыныстар: Халықаралық сауданың пайда болу себептері, сауда кедергілерінің себептері. «Ұлы Жібек» жолы Қазақстан арқылы өтті. | ||||||||
Алдыңғы тақырып | Экономиканың мақсаты, экономиканың міндеті, экономиканың 3 басты сұрақтарының қандай екенін біледі. | |||||||
Жоспар | ||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар | ||||||
Басталуы 4 мин | Қызығушылықты ояту.«От шашу» әдісі арқылы өз дайындықтарын көрсетеді, көңіл-күйлерін көтереді. Ерікті жұптасу жүреді. | |||||||
Ортасы
| Мағынаны ашу Жұпта берілген тақырыпты оқиды. «Талқылау» стратегиясының көмегімен кезектесіп бір-біріне түсіндіреді. Дайындалған таратпа материалға жұптасып постер дайындайды, қажеттісін дәптерге жазып алып отырады. Барлық жұп «Білу» қадамы бойынша берілген сұрақтарды басшылыққа алып постер жасайды. Карточка тарту арқылы 3жұп тақтада ой бөліседі. Қалған оқушылар сұрақтар қою арқылы талдауға қатысады. «Автор орындығы» әдісімен «Түсіну» қадамының сұрақтары талданады. Қолдану. Жеке тапсырма «Сауда» сөзіне сөзжұмбақ құрастыру. «Әлемдік сауда» ойыны. | Таратпа материалдар А4 маркерлер оқулық интерактивті тақта постер | ||||||
Аяқталуы
3мин
2 мин
| Ой толғанысҚорытындылау. Оқушылар жұптарының жұмысын талқылап бағалайды. Бағалау. Өзін-өзі бағалау. «Бағдаршам» ойыны арқылы оқушылар жасыл (түсіндім, орындадым), қызыл (түсінбедім), сары (түсінбеген тұстарым бар) бағалайды. Үй тапсырмасын беру Рефлексия. Сабақ ұнады ма? Халықаралық сауданың себептерін түсіндің бе? Қиындықтар болды ма? Досыңа көмектестің бе? Саған досың көмектесті ме? | Бағалау парағы 3 түсті шеңберлер стикер | ||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс | ||||||
Жұптауда оқушы көшбасшылығын пайдаланам. Жеңіл сұрактарға тарту. Автор орындығы қабілеттілерде. | «Бағдаршам». Рефлексия жасау кезіндегі сұрақтар. Сөздік бағалау | АКТ, өзара бағалау | ||||||
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
| |||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? | ||||||||