kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ұйымдастырылған оқу қызметі технологиясылық картасы "Үй жануарлары"

Нажмите, чтобы узнать подробности

ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы,үй жануарларының пайдасы мен қайда мекендейтін жайлы ойын арқылы пайдалану.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ұйымдастырылған оқу қызметі технологиясылық картасы "Үй жануарлары"»


Ересектер тобына арналған оқу жұмыстарын

ұйымдастырудың технологиялық картасы

Өтпелі тақырып: «Дені саудың жаны сау »

Білім беру саласы: «Коммуникация» «Сөйлеуді дамыту»

Тақырыбы: «Үй жануарлары»

Мақсаты: Үй жануарлары жайлы түсініктерін кеңейту,олардың пайдасы туралы алған білімдерін бекіту.Әңгімелесу арқылы есте сақтау ойлау қабілеттерін арттыру, өз ойларын еркін әрі нақты жеткізе білуге дағдыландыру, ойын арқылы сөздік қорларын молайту, жануарларға қамқорлық жасауға тәрбиелеу.

Әдіс-тәсілдері:сұрақ-жауап,ойын тәсілдері арқылы өткізу, мнемо кесте, Лулия шеңбері

Дидактикалық бағдарламаның өнімдер: интерактивтік тақта, флипчарт ;

флипчарт №1 «Не артық?»;

флипчарт №3 «Үй жануарлары бізге не береді?»;

флипчарт №5 «Не қайда мекендейді?»;

презентация «Дауыс арқылы тап»

«Үй жануарлары» тақырыбы бойынша магниттік тақта және демонстрациялық суреттер

Тарататын материал:игровизор В.Воскобовича, фломастелер,тақырып бойынша суреттер,

Билингвалдық компоненті: Үй жануарлары , сиыр, жылқы, ешкі, лақ,ит , мысық, қой , қозы, бұзау , марғау ,күшік, құлын ,шошқа, торай.


Іс-әрекет кезеңі

Тәрбиешінің қызметі

Балалардың іс - әрекеті

І кезең- мотвациялық- қозғаушы

- Балалар, сендерді ата - әжелерің қандай сөздермен еркелетеді?
Сендерді ата - әжелерің жақсы көріп, сүйкімді жануарлардың аттарымен еркелетеді екен, қандай тамаша!

Тақтада мультфилімнен үзінді Әже үй жануарларын жоғалтып алады. аудиожазба музыка естіледі , балалар ертегі киіпкерін көреді

Киіпкер проблемалық жағдай жасайды, оны шешу керек.(жоғалған жануарларын тауып берулерін сұрайды)

- Ботақаным, қозым, құлыным, еркем, кішкентай лағым, қошақаным

Балалар қызығушылықпен қарайды.

Балалар тапсырманы түсінеді. Жануарларды құтқаруға дайярлығын көрсетеді

«Әжемізге көмектесеміз»

ІІ кезең-ұйымдастыру шылық -ізденушілік

Ой қозғау:

1. Әжеге көмектесу үшін, бізге бірінші қандай үй жануарлары жоғалғаны екенін білу керек,ол үшін бізге келесі тапсырманы орындау керек

Суретпен жұмыс.

Дұрыс сөйлеу үлгісін көрсетеді, жауаптарын бақылайды.

2. (Флипчарт № 1)Ойын «Не артық»

Жабайы аңдардың арасынан үй жануарларын экраннан тауып атау керек.

Сөйлем құру үлгісін түсіндіреді «Лақ артық,,,»


























3 .Дидактикалық материал В.Воскобовичтың

Игровизор. «Не қайда мекендейді?»

(Флипчарт № 2 тексереді өз өзінді)

Музыканы қосып балалардың белсенді қозғалысын шындайды, қозғалысын шындайды, тақырыпты дауыстап айтады «Аяқпенен топ- топ – топ

Алақанмен хлоп –хлоп –хлоп

Бір оңға , бір солға

Айналайық кел мұнда

Қолымызды бір сілтеп

Басымызды шайқайық

Бір оңға, бір солға

Ойнайықшы кел мұнда

Секіреміз жоғары

Қыйын емес секіру

Бір оңға, бір солға

Секірейік кел мұнда

Бір оңға, бір солға

Секірейік кел мұнда

Бәрін 2 рет қайталайды»

Балаларды тілдік жағдайға бағыттайды

Жұмбақ.

Кезекті бір жануар

Үстінде екі тауы бар.

Тәрбиеші: Түйенің пайдасын айта қойындар.






























4 тапсырма «Жануарлар бізге не береді?» (флипчарт№3)

5.тапсырма (топпен)

Лулия шеңбері арқылы «Төлін тап, немен қоректенеді»

Презентация салайдын қарайды, үй жануарларының суреттерін қарап,әңгімелейді.







Интерактивтік тақтадағы үй жануарларын атайды.Лақтың үй жануары екенің айтады

«Лақ үй жануарлары...» .

Ешкі - бе - бе бақырады.

Ешкінің пайдасы ең бірінші жүні. Жүніне қарай ангор деген ерекше түрі бар. Оның жүнінен биялай, күртеше, орамал тоқылады. Сүті өте пайдалы, кішкентай балаларға береді.
Самина:

Шөре - шөре лағым
Тентек болма шырағым
Секектеме деміңді ал
Селтеңдемей құлағың

Сиырдың ерекшелігі сүтті өте көп береді. Сүтінен тәтті айран, құрт, ірімшік, май жасайды. Жайлауда жайылғанды ұнатады.
Айзере:

Ақ бұзауым ұнайды
«Мө - мө» деп сүт сұрайды
Келеді өсіп күн сайын
Тұмсығын созып қарайды
Тілімен мұрнын жалайды


Игровизордың сүреттерің талдап қарайды. 2 объектті жалғайды жануарлар мен жабайы жануарлар мекенін. Үй жануарлары қорада, ал жабайы жануарлар орманда мекендейді.


Қозғалысты музыкамен жасайды «Қолымызды...











-Түйе.Түйенің сүтін шұбат дейді. Шайға қосады, сусын ретінде ішеді, шұбатты ашытады. Ол айраннан сұйық, қымыздан қою. Шұбат - әрі сусын, әрі тамақ. Емдік қасиеті бар. Терісінің де пайдасы адамға көп. Мінсе көлік. Түйе жүнінен жасалған кеудеше жылы болады.

Айнұр: Айналайын,ботам

Қандай күлте жотаң.

Табандарың жалпақ,

Теріп жейсің жантақ.

Қойдың пайдасына келсек, терісі пайдалы, еті тәтті, қойдың жүнінен көрпе, күртеше, қолғап, байпақ тоқиды, киіз басады. Айдана: Кіп - кішкене момақан
Қошақанды ұнатам
Сүйеді апам қозым деп
Қошақаным өзім деп.

Айару:Құлыншағым құндызым
Құлдырайды шабады
Жылтылдаған жұлдызым
Құстай қанат қағады.

( Сиыр- сүт)

Сөйлем құрайды «сиыр сүт береді. Тауық жұмыртқа береді. Қой жүн береді.»

  • Мынау ит баласы күшік сүйек жақсы көреді.

  • Мынау ешкі төлі лақ қырыққабат жақсы көреді.

  • Мынау мысық баласы марғау вискас жақсы көреді.

Мынау тауық баласы балапан бидай жақсы көреді.

ІІІкезең- рефлексивті- түзеуші

ҰОҚ мнемокесте арқылы қортындылау.

Жақсы балалар,енді тақтаға көңіл бөлейік

Тақтада мультфилімнен үзінді

Әженің үй жануарлары табылды. Балаларға рахметін айтады.

ҰОҚ аяқталды

-Сау болыңдар!

Үй жануарларын жеке сипаттау.

Балаларды мақтау,мадақтау.


  • Сау болыңыз!


Күтілетін нәтиже:

Ұғынады: Үй жануарлары жайлы түсініктерін кеңейту,олардың пайдасы туралы;

Түсінеді: өз ойларын еркін әрі нақты жеткізе білуді

Қолданады : сөйлесу барысында алған білімдерін: сөз тіркестерін құрайды,жануарларға қамқорлық жасауды;



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Дошкольное образование

Категория: Уроки

Целевая аудитория: Дошкольникам.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Ұйымдастырылған оқу қызметі технологиясылық картасы "Үй жануарлары"

Автор: Акауова Арайлым Куанышбаевна

Дата: 28.11.2017

Номер свидетельства: 441231


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства