Просмотр содержимого документа
«?лтты?- тіршілікті? жал?асы.»
Дүниетану
Сабақтың тақырыбы: Ұлттық- тіршіліктің жалғасы.
Сабақтың мақсаты:
1. Оқушыларға ұрпақ туралы түсінік беру
2.Оқушылардың бірінші сыныпта алған ұрпақ жалғасы жайлы
білімдерін дамыту.
3.Оқушыларды мейрімділікке баулу
Сабақтың міндеті: Оқушылардың белсенділігін арттыру. Ойлау әрекетін дамыту.
Сабақтың әдісі:Баяндау,сұрақ-жауап.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.
Сабақтың көрнекілігі: Түсті суреттер,топтастыру, төрттүлік малдардың және төлдерінің суреттері, дидактикалық ойын “Адасқан төлдер”
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі.
1.Балалардың назарын сабаққа аудару.
2. Сабақтың мақсатымен танысу.
II . үй тапсырмасын тексеру
1.Сұрақ жауап
-Бейімділік дегенді қалай түсінесіз?
-Жануарлар тіршілік ету үшін не қажет?
-Жануарлардың тіршілігі үшін оның білімділікітері қандай рөл атқарады?
-Көбелек тамақтың дәмін дәмін қайдан біледі?
-Шыбын, ара иісті қалай сезеді?
2.Қызығушылығын ояту.
Тамақ ішу үшін
Тыныс алу үшін Сәндік үшін
Тұмсық не үшін қажет
Қорғану үшін Шоқу үшін
Тарану үшін
ІІІ. Жаңа сабақ.
1. Мұғалімнің түсіндірмесі.
Ой шақыру.
-Балалар, үйде қандай мал бар?
-Олартөлдей ме?
-Олардың төлдерін қалай айтамыз?
2.Иә,балалар бұлар ма, мысалы бунақденелермен көптеген құстар, жорғалаушыларыр, тіпті аю сяқты ірі аңдар да қоректенеді. Шыбын, тарақан сияқты үйге кіріп мазалайтындарды адамдар көптеп құртады. Соған қарамастан олар табиғатта қаптап жүреді.
Аңшылар аңдарды қанша аулап жатса да оларда құрып кетпейді. Бунақ денелілерді де аулап жейтіндер де аз емес.
Соған қарамастан олар да мүлдем құрып кетпей тіршілігін жалғастыра береді .