kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Тура салынған жіп бойымен жүру. 6 метр арақашықтықта төрттағандап еңбектеу. Қос аяқпен секіру, басынан асырып қол шапалақтау.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Тура жатқан жіп бойымен, тепе-теңдігін сақтап, жүру іскерліктерін қалыптастыру

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Тура салынған жіп бойымен жүру. 6 метр арақашықтықта төрттағандап еңбектеу. Қос аяқпен секіру, басынан асырып қол шапалақтау.»

8 Ұйымдастырылған оқу қызметі жоспары



Педагогтың аты-жөні

Жумашбекова С.Т

Күні

20.09.21ж

Тобы

№9 ересек топ

Білім беру саласы

Денсаулық

Бөлім

Дене шынықтыру

Тақырыбы

Тура салынған жіп бойымен жүру. 6 метр арақашықтықта төрттағандап еңбектеу. Қос аяқпен секіру (аяғы бірге, аяғы алшақ), басынан асырып қол шапалақтау.

Мақсаты

Тура жатқан жіп бойымен, тепе-теңдігін сақтап, жүру іскерліктерін қалыптастыру

Сөздік жұмыс

Қос аяқпен

Көптілді компонент

жіп-верёвка

Ресурстар

жіп

Барысы

ҰОҚ кезеңдері

Педагогтың әрекеті

Тәрбиеленушінің әрекеті

Кіріспе бөлім

Ұйымдастыру кезеңі

1.Шеңберге тұру.

2.Колоннада жүру.

3.Аяқтың ұшымен жүру.

4.Өкшемен жүру.

5.Аяқтың екі жанымен жүру.

Шеңберге тұрады.

Шеңбермен жүреді.

Жаттығулар тәрбиешінің көрсетуі бойынша қайта-лайды


Негізгі бөлім

Жалаушалармен орындалатын жалпы дамыту жаттығулары:

Б.қ. аяқтарын сәл алшақ қойып, жалаушаларды жоғары көтеру, оларды айқастырып, бір-біріне соғып тықылдату, төмен түсіру.

Б.қ.: аяқтарын сәл алшақ қойып, жалаушаларды иыққа қойып ұстап тұру. Отыру, жалаушаларды алға созу, тұру, бастапқа қалыпқа оралу.

Б.қ.: тізерлеп отыру, жалаушаларды төмен түсіріп тұру. Жалаушаларды жоғары көтеру, оларды оңға және солға бұлғау, бастапқы қалыпқа оралу.

Б.қ.: аяқтарын сәл алшақ қойып, жалаушаларды төмен түсіріп тұру.

тізерлеп отыру, жалаушаларды төмен түсіріп тұру. Жалаушаларды жоғары көтеру, оларды Негізгі қимылдар Тура салынған жіп бойымен жүру. 6 метр арақашықтықта төрттағандап еңбектеу. Қос аяқпен секіру (аяғы бірге, аяғы алшақ), басынан асырып қол шапалақтау. Тура салынған жіп бойымен жүру. 6 метр арақашықтықта төрттағандап еңбектеу. Қос аяқпен секіру (аяғы бірге, аяғы алшақ), басынан асырып қол шапалақтау.

Қ/ойын «Ақ серек, көк серек».

Тәрбиешінің көрсетуімен қайталайды.


















Тура салынған жіп бойымен жүру. 6 метр арақашықтықта төрттағандап еңбектеу. Қос аяқпен секіру (аяғы бірге, аяғы алшақ), басынан асырып қол шапалақтау. Қ/ойын «Ақ серек, көк серек».

Қорытынды бөлім

Сонымен бүгін сендермен қандай жаттығу түрлерін үйрендік?

-Сендерге қиын болған жоқ па?

Қандай қимылды ойын ойнадық?

Балаларды мадақтау

Сұрақтарға жауап береді

қиын болған жоқ

«Ақ серек, көк серек».



Тексерді:

Ескерту:



Педагогикалық қолдауына мұқтаж болған балалар:

3 Ұйымдастырылған оқу қызметі жоспары

Педагогтың аты-жөні

Жумашбекова С.Т

Күні

20.09.21ж

Тобы

№9 ересек топ

Білім беру саласы

«Таным»

Бөлім

Жаратылыстану

Тақырыбы

«Күз сыйы».

Мақсаты

Балалардың күзгі табиғаттың тән ерекшеліктерітуралы түсініктерін кеңейту.

Сөздік жұмыс

жемістер, көкөністер, дәрумендер

Көптілді компонент

Күз – осень, жемістер – фрукты, көккөністер – овощи.

Ресурстар

Күз мезгілінің суреті, жемістер мен көкөністердің 
суреттері, муляждар, 

Барысы

ҰОҚ кезеңдері

Педагогтың әрекеті

Тәрбиеленушінің әрекеті

Кіріспе бөлім

 Шаттық шеңбері: 
Амансың ба, алтын күн! 
Амансың ба, көк аспан! 
Амансың ба, жер ана! 
Амансың ба, достарым! 

Балалар бірге қайталап айтады

Негізгі бөлім

Бозарып дала, 
Тоңады бала. 
Астығы піскен, 
Жапырағы түскен. 
Бұл қай мезгіл? 

Жұмбақ жасыру: 1.Іші жұмсақ, сырты қатты, Еті қызыл, сүтті тәтті. 2.Аспай түскен, Қайнамай түскен. 3.Жер астында жез қазық, Жеуге болар ас қазық. -Балалар , ойын ойнағыларың келе ме?

«Сиқырлы қапшық» ойыны. Балаларға қапшықты көрсетіп, жетелеуші сұрақтар қояды .

-Балалар қалай ойлайсыңдар, мына менің қолымдағы қапшшықтын ішінде не бар? -Жоқ. -Жоқ , балалар, ол –ағашта өсетін зат. -Жарайсың, таптың. Бұл қапшықтын ішінде жеміс бар екен. Ал бірақ қандай жеміс екені белгісіз. Енді соны табыңдар. -Жоқ. -Иә, таптың , ол-алма. -Екінші қораптың ішінде не бар деп ойлайсыңдар? -Жоқ. Бұл затты жеуге болады. -Жоқ. -Жоқ. -Жарайсың, таптың, ол-көкеніс Бірақ қай көкеніс екенін тапыңдар. -Жоқ. -Жоқ. -Иә, дұрыс айтасың, ол-қызанақ.-Жемістер мен көкеністердің адамға қандай пайдасы бар? -Жемістер қайда өседі? -Ағаш қайда өседі? -Қандай көкеністердің түрлерін білесіңдер? -Жемістер мен көкеністер –адам ағасына өте пайдалы. Жемістер бақта, ағаштарда өседі, жемістерден әртүрлі дәмді шырындар дайындайды. Шырынды адамдар сүйсініп ішеді. Көкеністерден салаттар дайындайды, сондайақ ас әзірлеуге пайдаланады.

Көкеністердің құрамында адамның ағзасының өсумен дамуына түрлі дәрумендер бар. Көкеністер бақшада өседі.

Жемістер мен көкеністер жайлы кім өлең біледі.

Педагог балаларды екі топқа бөледі.

Екінші таңғы асқа дайындық жасау керектігін айтады.

Бірінші орталықтағы балаларға туралған жеміс түрлерінен ,екінші орталықтағы балаларға көкеністерден салат жасау тапсырылады. Орталықта жұмыс істеу барысында қауіпсіздік ережесін сақтауды ескертеді. Сергіту сәті: Саусақ ойынын ойнату. Жаңбыр жауса тырс-тырс , Айтады қыр: -Ырыс, ырыс ! Балаларға орталықтағы орындарын ауыстыру керек екендігіни ескертіп , орталықтағы жұмыстың нәтижелігін қадағалайды. Орталықтағы жұмыстардың аяқталғанын Айтып орындарына отырғызады.

Күз мезгілі




Балалар жұмбақтың шешуін тапсыруға тырысады.


-Қарбыз.


-Жеміс.


-Сәбіз.


-Келеді.


-Ол ойыншық па?


-Ол машина ма?


-Ол телефон ба?


-Ол жеміс пе?


-Ол банан ба?

-Ол алмұрт па?

-Ол жүзім бе?

-Ол алма ма?


-Ол қарындаш па?



-Ол кәмпит пе?

-Ол печенье ме?

-Ол көкеніс пе?

-Ол картоп па?

-Ол қызылша ма?

-Ол қызанақ па?


Белсенді түрде жауап іздейді,

Өздерінің ой пікірлерін бөліседі.

-Тамақ жасауға болады.

-Кампот сок жасауға болады.

-Салат жасауға болады.

-Ағашта өседі.


-Сәбіз, қияр.














Сергіту сәтін қимылды қозғалыстармен жасайды.


Балалар орталықта орындарын ауыстырып, орталықта берілген тапсырманы орындайды.

Орталықтағы жұмыстарын аяқтағаннан кейін бастапқы орындарына отырады.




Қорытынды бөлім

Бүгін не туралы айттық? 
-Көкөністер мен жемістердің құрамында не бар? 
Балаларды мадақтау

Көкөністер мен жемістер туралы, күз мезгілі туралы

-Құрамында дәрумендер бар



Тексерді:

Ескерту:



Педагогикалық қолдауына мұқтаж болған балалар:




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Дошкольное образование

Категория: Уроки

Целевая аудитория: Дошкольникам

Автор: Жумашбекова Саягул Тохметовна

Дата: 04.10.2021

Номер свидетельства: 588004


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства