Просмотр содержимого документа
«Таным Си?ырлы пішіндер»
“Қаламқас”балабақшасы ММ
«Амангелді жалпы білім беретін орта мектебі»
Даярлық тобының тәрбиешісі
Әуезова Гүлбақыт
Жарасбайқызы
“Жұлдыз”тобының тәрбиешісі
Кенжеғалиева Әсем Балкенқызы
2015-2016оқу жылы
Сабақтың тақырыбы:
Сиқырлы пішіндер
Мақсаты:
а)білімділік
Геометриялық фигуралар соның ішінде үшбұрыш,дөңгелек,төртбұрыш,бесбұрыш жайлы білімдерін толықтыру.
ә)дамытушылық
Баланың ойлау,есте сақтау қабілетін ,қиялын пішіндерді бір-бірінен ажырата білуге дамыту;
б)тәрбиелілік
ұқыптылыққа,түстерді бір-бірінен ажырата білуге,бір-бірін құрметтеуге тәрбиелеу;
MS WORD – мәтіндік құжаттарды дайындауға,түзетуге және қағазға басып шығаруға арналған WINDOWS жүйесінің қосымша программасы.
Брахманизм – мифологиялық көзқарастарға негізделген. Онда ведалар бар. Веда дегеніміз – Құдайлардың құрметіне арналған ән - ұрандардың жиынтығы.
Ұйымдастыру кезеңі:
Амандасу
Үлкенге де сіз,
кішіге де сіз
Баршаңызға құрметпен
Бас иеміз біз.
Бір аптада неше күн бар?
Балабақшаға бір аптада неше күн келеміз?
Неше күн демаламыз?
Жаңа сабақ
Т: -Қане,балалар,бүгін біз таным саласы бойынша оқу іс-әрекетінен тақырыбымыз Сиқырлы пішіндер.
(үшбұрыш,төртбұрыш,дөңгелек,
бесбұрыш)
Мынау қандай пішін? Түсі қандай?
Бұрыштарын санайықшы.
Қазақ тілінде,орыс тілінде,ағылшын тілінде санайықшы.
Қане,балалар,үшбұрышқа ұқсайтын қандай заттарды білеміз?
Б: үйдің шатыры,шырша
Мынау қандай пішін? Түсі қандай?
Қане,балалар,дөңгелекке ұқсайтын қандай заттарды білеміз?
Б: доп,шар,тәрелке,күн
Мынау қандай пішін? Түсі қандай?
Бұрыштарын санайықшы.
Қазақ тілінде,орыс тілінде,ағылшын тілінде санайықшы.
Қане,балалар,төртбұрышқа ұқсайтын қандай заттарды білеміз?
Б: терезе,тақта,парта
Мынау қандай пішін? Түсі қандай?
Бұрыштарын санайықшы.
Қазақ тілінде,орыс тілінде,ағылшын тілінде санайықшы.
Қане,балалар, бесбұрышқа ұқсайтын қандай заттарды білеміз?
Б: жұлдыз
Жұмбақ
Үшбұрышы бар,үш қабырғасы бар
Бұл қандай пішін?
Төрт бұрышы бар,төрт қабырғасы бар,
Бұл қандай пішін?
Жолында жоқ түзу сызық,
Басы да жоқ аяғы
Бір айналым баяғы
Олай болса,балалар,манадан айтып жатқан пішіндерде қандай сандарды пайдаланып жатырмыз? Ендеше,сол сандарға байланысты санамақ,тақпақтар айтып көрейікші.