kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Тақырыбы: Кірпі./жаңғақ, шемішке, ермексаз/

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ұйымдастырылған  оқу қызметінің технологиялық картасы

Білім беру саласы: «Таным»
Бөлімі: Құрастыру                                                                                             
Тақырыбы: Кірпі./жаңғақ, шемішке, ермексаз/
Мақсаты: орман аңдары туралы білімдерін бекіту, өз беттерінше түстерді дұрыс әрі нақты пайдалануға дағдыландыру, ермексазды тиімді пайдалануға және кірпіні ұқыпты жасай білуге үйрету..Балалардың ойлауын, танымдық  қабілеттерін, қиял –өрісін, есте сақтау қабілеттерін дамыту, тілдік қорларын байыту. Қызығушылықтарын, белсенділіктерін арттыру. Ұйымшылдыққа, достыққа тәрбиелеу.
Қажетті құрал - жабдықтар: ермексаз, шемішке дәндері, грек жаңғағы үлгі көрнекіліктер

Әрекеттің

кезеңдері

Тәрбиешінің әрекеті

Балалардың әрекеті

 

Мотивациялы

ынталандыру     кезең

 

І. Кіріспе бөлім

Ұйымдастыру кезеңі :

-         Балалар, сендермен кездескеніме өте қуаныштымын.

Бір –бірімізге қарайық. Мен сендердің көздеріңнен қуаныш пен қызығушылық көріп тұрмын.

Арайлап таң атты

Алтын сәуле таратты

Жайнайды қаламыз

Жайнайды даламыз

Қайырлы таң, балалар !

Жыл мезгілдеріне саяхат жасайық.

Күз мезгілі жайлы айту.

Балалар шаттық шеңберге тұрып, бір –біріне жылы лебіздер білдіреді.

Балалар сұрақтарға жауап береді

 

 

 

Ұйымдастыру

ізденгіш кезең

ІІ. Негізгі бөлім

Жаңа тақырыпта әңгімелесу.

Кірпі жайлы айту.

Педагог кірпі туралы жұмбақ жасырады.

Жұмбақ жасыру:

Тиіскенді түйреген,
Киімі бар инеден
 

Кірпі туралы ертегілерді естеріне түсіреді.
Үлгі сурет бойынша талдау жасайды, бүгінгі жасайтын кірпінің ерекшелігі туралы айтады. Енді біз бүгін кірпіні түрлі қажетті және қажетіз заттардан жасайтын боламыз.
Ол үшін мен екі көмекшімді шақыратын боламын.Сурет үлгілерін көрсету.
Ермексаз жаңғақ шемішенің көмегімен кірпі құрастырады.

Сергіту сәті:

Бала, бала, балақан

Қане қайсы алақан

Саусақтарың әйбат

Былай, былай ойнат

Топ, топ, топ,топ басайық

Жалаудан күн жасайық

Жаса, жаса алтын күн

Жаса, жаса жарқын күн

Ал,енді жасаған жұмыстарымызды болсақ қолымызды сулықпен жақсылап сүртіп тазалайық. 

Балалар мұқият тыңдап отырады

Балалар жұмбақтың шешуін табады.

(кірпі)

Ертегілерді естеріне түсіреді.
Үлгіге қарап кірпі жасап үйренеді.   

Тәрбиешінің көмегімен кірпіні құрастырады.

Сергіту сәтін орындайды

 

Рефлексиялы

түзету кезең

ІІІ. Қорытынды бөлім

Балалардан не  құрастырдық?.

-Неден құрастырдық?

Мадақтау  сөздер айтылады

-Кірпі

-жаңғақ,ермексаз,шемішке

Күтілетін нәтиже:                                                                                                                            Білу керек: Кірпі жайлы білу керек.

Болу керек: құрастыру әрекетіне қызығушылықтары болу керек                                        

Істей білу керек: Кірпіні табиғи қажетті және қажетсіз заттардан істей біледі

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Тақырыбы: Кірпі./жаңғақ, шемішке, ермексаз/»


Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы

Білім беру саласы: «Таным»
Бөлімі: Құрастыру
Тақырыбы: Кірпі./жаңғақ, шемішке, ермексаз/
Мақсаты: орман аңдары туралы білімдерін бекіту, өз беттерінше түстерді дұрыс әрі нақты пайдалануға дағдыландыру, ермексазды тиімді пайдалануға және кірпіні ұқыпты жасай білуге үйрету. .Балалардың ойлауын, танымдық қабілеттерін , қиял –өрісін , есте сақтау қабілеттерін дамыту, тілдік қорларын байыту. Қызығушылықтарын , белсенділіктерін арттыру. Ұйымшылдыққа, достыққа тәрбиелеу.
Қажетті құрал - жабдықтар: ермексаз, шемішке дәндері, грек жаңғағы үлгі көрнекіліктер

Әрекеттің

кезеңдері

Тәрбиешінің әрекеті

Балалардың әрекеті


Мотивациялы

ынталандыру кезең


І. Кіріспе бөлім

Ұйымдастыру кезеңі :

  • Балалар , сендермен кездескеніме өте қуаныштымын.

Бір –бірімізге қарайық. Мен сендердің көздеріңнен қуаныш пен қызығушылық көріп тұрмын.

Арайлап таң атты

Алтын сәуле таратты

Жайнайды қаламыз

Жайнайды даламыз

Қайырлы таң, балалар !


Жыл мезгілдеріне саяхат жасайық.

Күз мезгілі жайлы айту.




Балалар шаттық шеңберге тұрып, бір –біріне жылы лебіздер білдіреді.










Балалар сұрақтарға жауап береді




Ұйымдастыру

ізденгіш кезең

ІІ. Негізгі бөлім

Жаңа тақырыпта әңгімелесу.

Кірпі жайлы айту.

Педагог кірпі туралы жұмбақ жасырады.

Жұмбақ жасыру:

Тиіскенді түйреген,
Киімі бар инеден

Кірпі туралы ертегілерді естеріне түсіреді.
Үлгі сурет бойынша талдау жасайды, бүгінгі жасайтын кірпінің ерекшелігі туралы айтады. Енді біз бүгін кірпіні түрлі қажетті және қажетіз заттардан жасайтын боламыз.
Ол үшін мен екі көмекшімді шақыратын боламын.Сурет үлгілерін көрсету.
Ермексаз жаңғақ шемішенің көмегімен кірпі құрастырады.

Сергіту сәті:

Бала, бала, балақан

Қане қайсы алақан

Саусақтарың әйбат

Былай, былай ойнат

Топ, топ, топ,топ басайық

Жалаудан күн жасайық

Жаса, жаса алтын күн

Жаса , жаса жарқын күн

Ал,енді жасаған жұмыстарымызды болсақ қолымызды сулықпен жақсылап сүртіп тазалайық. 





Балалар мұқият тыңдап отырады


Балалар жұмбақтың шешуін табады.

(кірпі)


Ертегілерді естеріне түсіреді.
Үлгіге қарап кірпі жасап үйренеді.

Тәрбиешінің көмегімен кірпіні құрастырады.





Сергіту сәтін орындайды








Рефлексиялы

түзету кезең

ІІІ. Қорытынды бөлім

Балалардан не құрастырдық?.

-Неден құрастырдық?

Мадақтау сөздер айтылады


-Кірпі

-жаңғақ,ермексаз,шемішке

Күтілетін нәтиже: Білу керек: Кірпі жайлы білу керек.

Болу керек: құрастыру әрекетіне қызығушылықтары болу керек  

Істей білу керек: Кірпіні табиғи қажетті және қажетсіз заттардан істей біледі





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Дошкольное образование

Категория: Уроки

Целевая аудитория: Дошкольникам

Скачать
Тақырыбы: Кірпі./жаңғақ, шемішке, ермексаз/

Автор: Анкежанова Меруерт Акылсеитовна.

Дата: 22.10.2018

Номер свидетельства: 481683


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства