kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Путешествие в сказку "Девочка Макта и кошка"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Білім беру саласы: «?атынас»

Білім б?лімі:сауат ашу

Та?ырыбы: «Ма?та ?ыз бен мысы? ертегісіне саяхат».

 Ма?саты:

Білімділік: Дыбыстарды,?айталап,бекіту, с?з ??рату, буын ішінде бекіту, дыбысты? талдау жасау;

Дамытушылы?: дидактикалы? материалдар ар?ылы балаларды? есте са?тау, ойлау ?абілеттерін дамыту;

 Т?рбиелік: байланыстырып с?йлеуге, д?рыс отыру?а т?рбиелеу.

?ажетті ??ралдар: интерактивті та?та, «ма?та ?ыз бен мысы?» ертегісіні? суреттері, карточкалар

 ?діс- т?сілдер:??гімелесу,с?ра?-жауап, к?рсету, т?сіндіру

Билингвалды? компонент: с?біз-морковь-carrot

                                                ?йрек-утка-duck

                                                д?птер- тетрадь-notebook

                                                ?алам- ручка - pen

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Путешествие в сказку "Девочка Макта и кошка"»

КММ № 26 орта мектебі « Күншағын» орталығы











Ашық сабақ

Тақырыбы: «Мақта қыз бен мысық ертегісіне саяхат».

Орындаған: Ақажаева М.Е.



















Білім беру саласы: «Қатынас»

Білім бөлімі:сауат ашу

Тақырыбы: «Мақта қыз бен мысық ертегісіне саяхат».

Мақсаты:

Білімділік: Дыбыстарды,қайталап,бекіту, сөз құрату, буын ішінде бекіту, дыбыстық талдау жасау;

Дамытушылық: дидактикалық материалдар арқылы балалардың есте сақтау, ойлау қабілеттерін дамыту;

Тәрбиелік: байланыстырып сөйлеуге, дұрыс отыруға тәрбиелеу.

Қажетті құралдар: интерактивті тақта, «мақта қыз бен мысық» ертегісінің суреттері, карточкалар

Әдіс- тәсілдер:әңгімелесу,сұрақ-жауап, көрсету, түсіндіру

Билингвалдық компонент: сәбіз-морковь-carrot

үйрек-утка-duck

дәптер- тетрадь-notebook

қалам- ручка - pen

Әрекет кезеңдері

Тәрбиешінің іс-әрекеті

Балалардың іс-әрекеті

I.Ұйымдастыру кезеңі

Қане балалар,мына жүрекшені алып,бір – бірімізге жақсы тілектерімізді айтайық.




Балалар бір-біріне тілектер тілейді.

-денсаулығымыз мықты болсын!

II.Мотивациялық қозғаушы кезең



















































III. Іздене-ұйымдастырушы лық кезең

Балалар,бізге бүгін қонаққа қай ертегінің кейіпкері келді?

Дұрыс айтасыңдар,балалар! Құйрығынан айрылған мысық бізден көмек сұрай келіпті. Мысыққа көмектесейік пе,балалар?

Олай болса, мысықпен бірге жолға аттанайық.

Мысық сиырға барады.

– Сиыр, маған сүт берші!-дейді.

Сиыр:

  • Менің қарным ашып тұр.Маған шөп әкеліп берсең және тапсырмамды орындасаң, сүт ,берейін – дейді.

Сиырдың тапсырмасы: «Жаңбыр» ойыны. Дыбыстарды талдап, қай қолшатырға баратынын анйқтау қажет. Және осы дыбысқа 3 cөзден айту.

Жарайсыңдар балалар!

Мысық шөп шауып жүрген адамға барып:

Аға,аға!Маған шөп шауып берші дейді.

Шөпші: Мен шөлдеп тұрмын.Су әкеліп,тапсырмамды орындасаң,саған шөп берейін.

Тапсырма: дыбыстық талдау. Балаларға суреттері бар карточка таратып беремін.

Тапсырмаларды тексеремін.

Мысық енді кімге барады?

Қыздардан не сұрайды?

Қыздар: бізбен бірге сергіту сәтін орындасаң және сағыз әкеліп берсең, біз саған су береміз.

Сергіту сәті.

Дүкенші апайдың тапсырмасы:

Өткен дыбыстарды қайталау. « Шатасқан буындар».

Ойын шарты: балалардың алдына шатасқан буындар беріледі. Сол буындардан сөздер құрау керек.

Мысалы

Осы сөздердің оысша,ағылшынша атауын айтқызу.

Мысық қайда барады?

Тауық тапсырмасы:

4

10

2

5

7






Жасырын сөзді, амалдарды есептеп шығару арқылы жазу.

Тексеру.

Тапсырма: сөздерді өз орнына қойып, дұрыс сөйлем құрастыру.

Схема бойынша сөйлем құрастыру.



«Мақта қыз бен мысық» ертегісінің кейіпкері.






Иә,көмектесейік.







Балалар мұқият тыңдайды.









Р- дауыссыз, себебі кедергіге ұшырайды,әндетілмейді, созылмайды,көк туспен белгіленеді. Мысалы:раушан, қара, тары





















Мысық, балық, кірпі сөздеріне қолдарына қызыл,көк карындаштарын алып дыбыстық талдау жасайды.



Балалар бір бірінікін алып тексереді.

Мысық қыздарға барады.

Қыздардан су сұрайды.





Балалар сергіту сәтін орындайды.









Ойынның шартын тыңдайды.









Сәбіз

Үйрек

Дәптер

Қалам



Сәбіз-морковь-carrot



Мысық тауыққа барады.











Балалар тапсырманы жұптасып жасайды.









Айжан гүлді суарды.

Алмас көлікке отырды.

Салауат партада отыр.

IV.Рефлексивті-коррекциялаушы кезеңі

- Балалар, біз бүгін қай ертегінің кейіпкеріне көмектестік ?

Қандай тапсырмалар орындадық?

Қай кейіпкердің тапсырмасы ұнады?

- Жарайсыңдар балалар, барлықтарың сабаққа жақсы қатыстыңдар.

Балаларды мадақтау

  • « Мақта қыз бен мысық» ертегісінің кейіпкеріне

  • Мысыққа көмектестік

Тауықтың тапсырмасы ұнады,өйткені есеп шығарып,сөз шығардық.



  • рахмет!



Күтілетін нәтиже:

Нені білу қажет:тапсырманың шартын дұрыс орындай білуі керек

Білу керек: дыбыстарды ажырата білуі керек.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Дошкольное образование

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Путешествие в сказку "Девочка Макта и кошка"

Автор: А?ажаева М?лдір Ерлан?ызы

Дата: 18.11.2015

Номер свидетельства: 254989


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства