Та?ырыбы: «Мені? ойыншы?тарым ».
Ма?саты:
1)М?зафар ?лімбаевты? «Мені? ойыншы?тырым » ?ле?ін о?и отырып,с?здерді? ма?ыналарын т?сіндіру.
2) ?ле?нін мазм?нын айт?ызу ар?ылы ойыншы??а деген ?ам?орлы?,с?йіспеншілік,аяушылы? сезімін ояту.
3)Ойыншы?тарды к?тіп ?стау?а т?рбиелеу.
Т?рі : жа?а саба?.
?дісі: т?сіндіру, с?ра?-жауап.
К?рнекіліктер: суреттер,ойыншы?тар.
Саба?ты? барысы:
I ?йымдастыру кезе?і
Шатты? ше?бері:
Арайлап та? атты,
Алтын с?уле таратты.
Жар?ырайды к?німіз.
Жар?ырайды даламыз.
?айырлы та?,
?айырлы к?н, балалар!
II Ма?сат ?ою кезе?і.
«Мені? ойыншы?тарым » ?ле?імен таныстыру.III Жа?а саба?
М??алім балалар?а ж?мба? жасырады.
Тепсе? –а? секіріп,
?статпай ?ашады.
Бір жерге бекініп,
Просмотр содержимого документа
««Мені? ойыншы?тарым ». мектепалды даяр»
Күні. 12.10.2015ж
Пәні: Көркем әдебиет
Тақырыбы: «Менің ойыншықтарым ».
Мақсаты:
1)Мұзафар Әлімбаевтың «Менің ойыншықтырым » өлеңін оқи отырып ,сөздердің мағыналарын түсіндіру.
2) Өлеңнін мазмұнын айтқызу арқылы ойыншыққа деген қамқорлық,сүйіспеншілік,аяушылық сезімін ояту.
3)Ойыншықтарды күтіп ұстауға тәрбиелеу.
Түрі : жаңа сабақ.
Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап.
Көрнекіліктер: суреттер ,ойыншықтар.
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі
Шаттық шеңбері:
Арайлап таң атты,
Алтын сәуле таратты.
Жарқырайды күніміз.
Жарқырайды даламыз.
Қайырлы таң,
Қайырлы күн, балалар!
II Мақсат қою кезеңі.
«Менің ойыншықтарым » өлеңімен таныстыру.
III Жаңа сабақ
Мұғалім балаларға жұмбақ жасырады.
Тепсең –ақ секіріп,
Ұстатпай қашады.
Бір жерге бекініп,
Тұра алмай жатады.
Ол не?
-Доппен біз ойнаймыз.Қуыншақ ,машина-олар да ойыншыққа жатады.
-Балалар,бүгін ақын Мұртаза Әлімбаевтың «Менің ойыншықтарым »деген өлеңімен танысамыз.
Жүрмейсің бе абайлап,
Болмасаңшы ұрыншақ.
Асыр салып көп ойнап,
Ақсақ қапсың,құлыншақ.
Сергіту сәті.
Добым,добым,домалақ,
Тоқтамайсың домалап.
Үстел үстін бүлдірдің,
Тәрелкені сындырдың.
Тентек болып кеттің деп,
Тұрмын сені тепкім кеп.
Дәптермен жұмыс.
Дәптердегі берілген тапсырманы балаларға түсіндіру.
ІV Түсінгендерін зерттеу кезеңі.
-Қандай ойыншық түрлерін білесің?
-Ойыншықтарды қалай ұстау керек?
-Ойыншықтарды қайдан аламыз?
V Бекіту кезеңі
-Өзің жақсы көріп ойнайтын ойыншықтарыңды ата.
VI Балаларды мадақтау
Бүгінгі алған әсерлерін көңіл күй (смайлик )арқылы белгілейді.