Тақырыбы: Геометриялық пішіндер
Тәрбиеші: Тенлибаева Р
2021-2022оқу жылы
Пәні:Қарапайым математикалық ұғымдарды қалыптастыру | Тәрбиеші:Тенлибаева Р | Күні:22.09.2021 | |||
Тақырыбы | Геометриялық пішіндер | ||||
Сабақтың мақсаты | Білімдерін жетілдіру Геометриялық пішіндерді ажыратып,дұрыс атау. | ||||
Көрнекіліктер | Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік, әдістер | ||||
Іс-әрекет кезендері | Тәрбиеші әрекеті | Балалардың іс — әрекеті | |||
Психологиялық ахуалды қалыптастыру
| Шаттық шеңбері Қайырлы таң ұстазым Қайырлы таң достарым Шеңберге тұрайық Жылулық сыйлайық Доброе утро,учитель Доброе утро друзья Посмотрите друг на друга Пожелайте добра | Балалар шаттық шеңбер құрады Балалар алдағы өтетін сабаққа дайындық жасайды | |||
Ұйымдастыру кезеңі, ізденіс
Жаңа сабақ
Сергіту сәті Қорытынды | «Мозайка» әдісі Геометриялық пішіндер арқылы топқа бөлу 1.Зымыран тобы 2. Кеме тобы 3. Үй тобы Өткенді пысықтау «Сұрақ-жауап» әдісі
Паравоз ойыны Паравоздағы мысалдарды шығару 4+2= 5*3 5+2= 6-3= 4*1 6*6 Кір кыстырғыш әдісі Көршісін тап …. 4 … …. 3 …. …. 5 …. …. 2 …. …… 6 …. Жұмбақпен жаңа сабақ ашу Атына сай балалар Үш бұрыш,үш жағы бар. Ол пішінді кім табар?(үшбұрыш) Төрт бұрышы бар,төрт қабырғасы бар Бұл қай пішін?(тіктөртбұрыш) Допқа өзі ұқсайтын Ерекше бір пішін бар, Атын оның атыңдар? (шеңбер) Ал,балалар тұрайық Қолдан шеңбер құрайық Түзу болып тұрайық Үшбұрышты құрайық Топтықтық жұмыс 1.Геометриялық пішіндерді тап,боя «Күннің нұры» әдісі 1.Тіктөртбұрыштарға ұқсас заттарды ата? 2.Шаршыға ұқсас заттарды ата? 3.Шеңберге ұқсас заттарды ата? 4.Геометриялық пішіндерді ата? 5.Үшбұрышқа ұқсас заттарды ата? | Балалар қимылмен көрсетеді | |||
Рефлексивті — түзетушілік | |||||
Күтілетін нәтиже: | |||||
Білу | Тапсырма мазмұнын толық есте сақтайды. | ||||
Өзінеүйренгені | Жаңа білімді түсінеді | ||||
Үйрену | Сұрақтарғатолықжауапберуге үйренеді. | ||||