Конспект заняття : «Стежинками природи за творами В.С.Сухомлинського» (середній дошкільний вік)
Конспект заняття : «Стежинками природи за творами В.С.Сухомлинського» (середній дошкільний вік)
Виховувати у дітей гуманні почуття ( доброту, любов, відповідальне, бережне ставлення до природи, використовуючи твори В.Сухомлинського. Викликати бажання дотримуватись правил природокористування, негативно ставитись до руйнівників, невдячних споживачів природи.
Формувати уявлення дітей про значення дерев для життя людини, сприяти розвитку пізнавального інтересу до природи та довкілля; розвивати психічні процеси, монологічне мовлення підчас коротких розповідей, логічне мислення, увагу, пам'ять, уяву, підтримувати інтерес до виконання завдань.
Закріпити вміння розв’язувати математичні задачі, використовуючи методи та прийоми Ш. Амонашвілі. Розвивати зв’язне мовлення, спонукати дітей відповідати на запитання вихователя.
Забезпечувати оптимальну рухову активність дітей на занятті.
Залучати до фольклорної скарбниці.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Конспект заняття : «Стежинками природи за творами В.С.Сухомлинського» (середній дошкільний вік) »
Відділ освіти виконавчого комітету Нетішинської міської ради
дошкільний навчальний заклад ( ясла-садок ) №6 «Райдуга»
Тема: «Стежинками природи за творами В.С.Сухомлинського»
(середній дошкільний вік)
Підготувала: Питель О.С ,
вихователь
м. Нетішин 2013
Мета:
Мета:
Виховувати у дітей гуманні почуття ( доброту, любов, відповідальне, бережне ставлення до природи, використовуючи твори В.Сухомлинського. Викликати бажання дотримуватись правил природокористування, негативно ставитись до руйнівників, невдячних споживачів природи.
Формувати уявлення дітей про значення дерев для життя людини, сприяти розвитку пізнавального інтересу до природи та довкілля; розвивати психічні процеси, монологічне мовлення підчас коротких розповідей, логічне мислення, увагу, пам'ять, уяву, підтримувати інтерес до виконання завдань.
Закріпити вміння розв’язувати математичні задачі, використовуючи методи та прийоми Ш. Амонашвілі. Розвивати зв’язне мовлення, спонукати дітей відповідати на запитання вихователя.
Забезпечувати оптимальну рухову активність дітей на занятті.
Залучати до фольклорної скарбниці.
Хід заняття
Привітання:
Доброго ранку ,сонце сонце привітне!
Доброго ранку , небо блакитне !
Доброго ранку в небі птахи!
Доброго ранку все навкруги !
Доброго ранку всі люди землі!
Я вас вітаю і дуже люблю.
Всі ми живемо в одному краю.
Діти , ви любите подорожувати ? (відповіді дітей)
Як ви думаєте, на чому можна подорожувати? (відповіді). Я вам пропоную вирушити у подорож, транспортом, який не шкодить природі – полетимо на дельтаплані. Приготувалися, полетіли.
Фізкульт.хвилинка
« Човник»
Ми пливем, пливем, пливем
У далеку подорж
Всі ми дружні, та веселі у садочку «Райдуга»
Ми з вами потрапили на стежину «Природи».
ІКТ(зображення дерев: берізка, дуб, ялина)
- Як тут гарно, свіже повітря. Подобається вам ?
- Зверніть увагу на дерева. Давайте порахуємо їх.
Д/ гра «Знайди дерево»
- Як називається дерево, яке знаходиться І-е зліва ?
- Як називається дерево, яке знаходиться ІІ-е справа
- А посередині? Що це за дерево? Так це дуб.
- Давайте пригадаємо твір В.Сухомлинського «Дуб під вікном»
- Чи правильно вчинив дідусь, що не зрубав дуба? Чому?
- Дерева зрубувати не можна – це злочин.
- Не можна садити дерев близько біля будинків. Щоб виросло дерево,потрібно багато років, а хату можна збудувати за 2-3 роки.
- Дерева очищають повітря,а виділяють кисень.
- Як на вашу думку, чи потрібно насаджувати дерев? Обґрунтуйте свою відповідь. Чому? Поміркуймо, яке дерево можна посадити навесні.
Молодці, діти! Бачу ви любите природу. І на нашому майданчику, або в своєму дворі потрібно обов`язково посадити хоча б одне дерево.
А тепер нам час вирушати далі у подорож, до наступної зупинки.
У нас човен незвичайний для того, щоб ми ним попливли, я роздаю квитки, а ви займіть свої місця
Сідаймо у човники, берімо в руки весла і пливімо ( діти імітують роботу веслами)
Фізкульт.хвилинка
«Дельтоплан»
Летимо, летимо, ми на дельтоплані
Спішимо,спішимо, подорож почати
Вище, вище в небо піднімайся
Сонце тепло діткам усміхайся
Ми підпливаємо до берега і потрапляємо на стежину «Здоров`я»
Що потрібно робити, щоб бути здоровими? (Займатися спортом, загартовуватися, прогулюватися на свіжому повітрі, споживати багато вітамінів) - в чому є багато вітамінів ? (В овочах і фруктах)
Дид. гра з використанням ІКТ « Допоможи Маші зварити компот»
Як ви вважаєте, чому цибулина і капустина не потрапили до каструлі?
З цибулі компот не вариться, цибуля овоч, а компот вариться з фруктів. Але цибуля дуже корисна, в ній найбільше вітамінів. Хто її любить їсти, той не хворіє.
Мені пригадався твір В.Сухомлинського «Хризантема і цибулина»
Давайте коротко пригадаємо цю казочку.
Чи правильно поступила хризантемка з цибулькою? Як ви вважаєте? - Про що хотів сказати В.Сухомлинський, коли написав казку? Чого навчити ?
У природі немає нічого зайвого, все між собою взаємопов`язане .
А ким би ви хотіли бути: хризантемою чи цибулиною?
А тепер вирушаймо далі, сідаймо на велосипедики і поїдемо до наступної стежинки.
Ми з вами потрапили на стежину до тітоньки Сови «У лісову школу»
- Діти , а ви знаєте,що всі звірі, птахи відвідують Лісову школу, де навчаються читати, писати, але особливо їм подобається розв`язувати математичні задачки. Вам цікаво які?
- Давайте сядемо за столи. Покладіть голівки на стіл, закрийте очі і уважно слухайте. Я зараз прочитаю вам цікаві задачі, ви їх розв`яжете самостійно. А відповідь покажете пальчиками піднятої руки. В кого відповідь буде правильною, до того я доторкнусь рукою. До кого не доторкнуся, подумайте чому?
Логічні задачки.
І. Три веселі лиски
Грались на травиці
Враз одна сховалась
Скільки лис зосталось?
ІІ. На дереві сиділо 2 синички, одна прилетіла, скільки синичок стало на дереві .
Молодці із задачками ми з вами справилися.
Зараз давайте зробимо фізкультхвилинку, а на нас чекає ще одне завдання від тітоньки Сови.
Фізкульт.хвилинка
В лісі дерева високі, високі
Травичка низенька,низенька
Вітер дерева колише вліво , вправо, вниз, верх
В небі сонечко сяє
І за нами підглядає
1,2.3,4,5 – будемо дружними зростати
Добре будемо навчатись
І не будемо лінуватись.
Поки ми відпочивали тітонька Сова нам підготувала завдання
У кожного на столі лежить аркуш паперу із завданням і олівець,
Щоб завдання виконати,нам потрібно зробити пальчикову гімнастику
«Пальчикова гімнастика»
Чи цікаво вам дізнатися, що нам підготували тітонька Сова?
З’єднавши крапочки суцільною лінією ви побачите зображення птахи.
( робота дітей, шептання, прогладжування)
Всі із завданням справилися…
-Яка в нас пташка у Вас вийшла вийшла? Чому ви так думаєте?( Синичка, жовтий фартушок)
Сюрпризний момент – чути плач синички.
- Давайте пригадаємо оповідання В.Сухомлинського « Чому синичка плаче?
Що трапилося з синичкою?
- Чому вона плакала? (відповіді дітей) Молодці!!!
-( Вихователь звертає увагу дітей на дерево з гойдалкою)
Розвязання проблемної ситуації: «Як можна допомогти синичці та дереву?)