конспект заняття "Малювання за віршем А.Костецького "Грудень"" (старший дошкільний вік)
Конспект заняття "Малювання за віршем А.Костецького "Грудень"" (старший дошкільний вік)
розвивати чутливість до поетичного слова, естетичного сприйняття, творчу уяву, фантазію; формувати вміння співвідносити картини природи з її описом, переносити своє враження в малюнок; сприяти розвитку композиційних вмінь, передачі простору, враховуючи ритм, симетрію та передаючи кольором настрій поетичних стрічок; використовувати в роботі нетрадиційні методи; стимулювати глибоке розуміння дітьми зображувального значення поетичного твору, уявляти картину природи на основі художнього опису; виховувати любов до природи та поезії.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«конспект заняття "Малювання за віршем А.Костецького "Грудень"" (старший дошкільний вік) »
Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №6 «Райдуга»
Конспект заняття:
«Малювання за віршем А. Костецького «Грудень»
(старший дошкільний вік)
Підготувала:
вихователь,
Коваль С.В.
2011
Раптовий сніг упав на землю,
Завис нечутно на гілках
І забіліла сосон зелень
У неполоханих гайках.
Вже влаштувавсь ведмідь на зиму
В барлозі темнім і зручнім ,
Лежить і згадує ожину
І усміхається у сні.
А змерзлі клени і берези
Ховають ноги в теплий сніг
І затихають обережно
Аж до далекої весни.
Мета: розвивати чутливість до поетичного слова, естетичного сприйняття, творчу уяву, фантазію; формувати вміння співвідносити картини природи з її описом, переносити своє враження в малюнок; сприяти розвитку композиційних вмінь, передачі простору, враховуючи ритм, симетрію та передаючи кольором настрій поетичних стрічок; використовувати в роботі нетрадиційні методи; стимулювати глибоке розуміння дітьми зображувального значення поетичного твору, уявляти картину природи на основі художнього опису; виховувати любов до природи та поезії.
Матеріал: вірш А. Костецького «Грудень», репродукції картин С.Ф. Шишко «Парк узимку», І.І. Шишкін «На півночі дикій», М. П. Глущенко «Зимовий день». Пензлі круглі, щетинні, паралонові губки, свічки, прості олівці, пастель, фарба (акварель, гуаш), аркуші паперу А-4 білі та тоновані.
Хід заняття:
1. Запрошую на виставку картин. На мольберті репродукції картин відомих художників.
- Розгляньте ці картини, не поспішайте, адже картини відкривають свої таємниці лише тому, хто уважно дивиться та думає. Є художники, які найбільше люблять розмовляти з деревами, небом, сонцем, річкою. Таких розмов люди не чують, але відразу починають розуміти, коли дивляться на картини. У кожній картині своя таємниця: це був ранок чи вечір; як почуваються берізки; який настрій був у художника.
Запитання до дітей:
- Що допомагає відчути зимову стужу? (холодні кольори)
- Як художник передає сліди на снігу, похмуре небо, тінь від дерев?
- Скільки відтінків синього кольору?
- Як ви гадаєте, як художники змогли придумати такі картини?(спостерігали в природі). На жаль цього року зима запізнюється, але був один день, коли випало багато снігу (короткі враження дітей).
А ось як побачив початок зими поет Анатолій Костецький. Вірш «Грудень».
2. Пропоную стати художниками-пейзажистами і намалювати картини до цього вірша. Потім виготовимо альбом. Демонструю титульну сторінку.
3. Перш ніж почнемо, давайте ще поглянемо на ці пейзажі. Я буду розповідати вірш, а ви виберете картину, яка найбільше підійде до цих стрічок. Діти послідовно вибирають.
- Чи міг поет побачити як спить ведмідь в барлозі? Він фантазував, а ми можемо це уявити? А як можна зобразити неполохані гаї, змерзлі клени і берези, заховані ноги в теплий сніг, тишу?
- Хто пригадає, про які дерева розповідалось у вірші?