kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД № 20 «СОНЕЧКО» Комплексне заняття з народознавства і малювання «НАЙРІДНІША В СВІТІ ЛЮДИНА»

Нажмите, чтобы узнать подробности

ДОШКІЛЬНИЙ  НАВЧАЛЬНИЙ  ЗАКЛАД № 20  «СОНЕЧКО»

Програмовий зміст: закріпити знання ді­тей про родину; вчити дітей правильно доби­рати прикметники; розвивати мовлення ді­тей, дрібну моторику; розширювати словни­ковий запас; виховувати добрі, ніжні почуття до своєї матері; викликати почуття гордості та радості за добрі вчинки, почуття подяки за материнська турботу; продовжувати вчити використовувати нетрадиційне малювання трафаретом та патичком.

lang=UK style='font-size:16.0pt;line-height:115%; font-family:"Times New Roman","serif";mso-ansi-language:UK'> 

Комплексне заняття з народознавства і малювання

«НАЙРІДНІША В СВІТІ ЛЮДИНА»

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД № 20 «СОНЕЧКО» Комплексне заняття з народознавства і малювання «НАЙРІДНІША В СВІТІ ЛЮДИНА» »

ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД № 20 «СОНЕЧКО»

















Комплексне заняття з народознавства і малювання

«НАЙРІДНІША В СВІТІ ЛЮДИНА»





Красюк Світлана Богданівна

вихователя дитячого навчального закладу











смт. Новотроїцьке

2015 рік









«НАЙРІДНІША В СВІТІ ЛЮДИНА»

Програмовий зміст: закріпити знання ді­тей про родину; вчити дітей правильно доби­рати прикметники; розвивати мовлення ді­тей, дрібну моторику; розширювати словни­ковий запас; виховувати добрі, ніжні почуття до своєї матері; викликати почуття гордості та радості за добрі вчинки, почуття подяки за материнська турботу; продовжувати вчити використовувати нетрадиційне малювання трафаретом та патичком.

Матеріал: скринька, лічильні палички, на­мальовані портрети мам, промінчики з жов­тих ниток, трафарети квітів, патички, фарби, аркуш паперу.

Попередня робота: розучування пісень, віршів та прислів'їв про матусю, словникова робота, малювання портрету матусі.

^ ХІД ЗАНЯТТЯ

— Любі діти, сьогодні ми поговоримо з вами про доброту, тепло, чарівність, яку випромінює людина, яку ми всі добре знаємо та любимо. (Зачитати вірш «Мамі» Миколи Русько .)

Святішої немає на планеті —

Це світ увесь — і небо, і земля,

Це квітка щастя в сонячнім букеті,

Це рідна мати — ось твоє ім'я.

Всього лиш слово, та яке вагоме,

Яка в нім сила і життя жага!

Свята і близька, рідна і знайома,

Найближча в світі, мамо, дорога.

Зоря моя небесна, світанкова,

Душі твоєї подих у мені.

Ти пісня над селом жайворонкова

І музика на золотій струні.

— Так ви здогадалися, діти, про кого йдеться?

Хто вас, дітки, міцно любить,

Хто ніжненько так голубить

І клопочеться всякчас

Уночі і вдень про вас?


  • Так, саме про маму ми з вами сьогод­ні говоритимемо. Ось у мене є така чарівна скринька. Я її відчиню. Вона буде стояти від­чиненою протягом усього заняття. А для чого це, ви згодом дізнаєтесь.


  • Діти, давайте пригадаємо свою матусю, і кожен із вас розповість про неї. Хто бажає розповісти першим про свою маму? Розка­жіть, де вона працює, чим займається вдома, чим ви разом із нею любити займатися у віль­ний час? (Діти по черзі розповідають про своїх матусь.)


  • Як ми лагідно називаємо свою маму? (Дидактична гра «Назви лагідно»)


  • А що мама вміє робити?


  • Діти, як ви гадаєте, чому мама — чарів­ниця?


  • Діти, у світі все починається з мами... Перше слово, яке промовляє дитина, це «мама». Колискову пісню для вас співає мама.


Давайте і ми з вами заспіваємо гарну ко­лискову. (Діти співають пісню «Ніжна колисаночка», муз. і сл. А. Баченко .)


  • Коли діти йдуть до школи, то перше сло­во, яке вони прочитають у букварі,— «мама». Давайте ми з вами складемо слово «мама». (Діти викладають слово «мама» з паличок.)


  • А зараз я хочу вам, діти, розповісти ле­генду про маму. Багато існує легенд про маті­нок, але мені хочеться розповісти саме цю.


Зустрілись якось декілька людей і почали сперечатись, яке найкраще слово у світі.


  • Здоров'я,— відповів хворий.


  • Молодість,— сказав старий.


  • Хліб,— відповів жебрак.


  • Перемога,— сказав стрілець.


  • Воля,— сказав невільник.


  • Правда,— сказав мудрець.


Аж тут з куточка обізвалась сирітка:

— Найкраще в світі слово — мама.
І всі сказали: «Мама».


  • Запам'ятайте і ви, діти, що найдорожче в світі слово — мама.


  • Багато про маму написано віршів. Я гадаю, що ви багато їх знаєте. (Дітирозпові­дають вірші про матусю: П. Воронько «Наша мама»; Л. Голота «Найрідніша»; О. Майков «Мати і діти»; К. Перелісна «Мама — чарів­ниця» та ін.)


  • А тепер, діти, давайте пригадаємо прислів'я про маму, які ми з вами вчили.


Діти розповідають прислів'я про маму :


  • Без мами хата пуста.


  • Без матусі й мед гіркий.


  • Мати однією рукою б'є, а другою голу­бить.


  • Матері ані купити, ані заслужити.


  • Хто маму має, той горя не знає.


  • Материнська ласка краю не знає.


  • А ще, діти, багато в світі пісень написа­но про найдорожчу в світі людину — матінку. А хто з вас пам'ятає пісню про маму?


  • Діти, давайте послухаємо одну з них. (Звучить у запису пісня «Чорнобривці».)


  • Усі діти люблять гратися, і в дитячому садку, і вдома. А ще більше люблять, коли з ними грають їхній мами. А в які ігри ви грає­те з матусями? Зараз і ми з вами пригадаємо одну гру.


Фізкультхвилинка

Вийшов в поле боровик, (Ходять по колу)

Та й узявся в боки, (беруться в боки)

Бо він, бачите, не звик —

Обрії широкі. (Розводять руками)

Покрутився на нозі, (крутяться на одній нозі)

Реготом залився,

Танцюристці-бджілці

В пояс уклонився. (Нахиляються вперед)

Довго зайчика ганяв, (біг на місці)

Виспавсь на пісочку, (імітують сон)

Коли вечір вже настав –

Викупавсь в струмочку. (імітують рухи плавання)

— Діти, ви всі, мабуть, любите, коли вам матуся читає казки. У кожного з вас, мабуть, є улюблені. Зараз ми перевіримо, чи добре ви їх знаєте. Я читатиму деякі рядки з казок, а ви скажете, з якої вони казки .


  • «Мій котику, мій братику. Несе мене лис­ка за високі ліси, за крутії гори...» («Котик і півник»)


  • «Гуси, гуси, гусенята. Візьміть мене на кри­лята...» («Івасик-Телесик»)


  • «Були собі двоє мишенят...» («Колосок»)


  • «Де ж усі сховались звірі, в якій такій квар­тирі? Дуже тісно, невеличка ця чудова...» («Рукавичка»)


  • «Погнала баба і на третій день бичка пасти, сіла та й заснула...» («Солом'яний бичок»)


  • Діти, певно, ви помітили, що в казках люди і добрі, і злі бувають, в житті також зустрічаються різні люди — добрі та жор­стокі.


  • Скажіть, а чи бувають мами погані, злі? (Відповіді дітей.)


  • А якщо вони вас сварять? (Відповіді ді­тей.)


  • «Три біди є у людини — смерть, старість і погані діти»,— мовить українська мудрість. Старість — неминуча, смерть — невблаган­на, перед нею не можна зачинити двері свого дому, а від поганих дітей дім уберегти мож­на. Кожній мамі хочеться, щоб її діти росли добрими, чуйними, ввічливими, старанними, чесними, але в житті, як на довгій ниві, всяке трапляється, бувають дні, коли ви, діти, скоїте щось недобре і мама сердиться на вас, але... материн гнів, як весняний сніг,— рясно впа­де, та швидко розтане. Тому мами й виховують вас чуйними, ла­гідними, доброзичливими, ввічливими. Коли навіть мама і сварить вас, це не означає, що вона вас не любить.


А зараз давайте покажемо, які ми з вами ввічливі (пальчикова гімнастика).

Доброго ранку, сонце привітне!

Доброго ранку, небо блакитне!

Доброго ранку, у небі пташки!

Доброго ранку, маленькі дубки!

Доброго ранку, добрії люди!

Я вас вітаю, люблю, пізнаю,

Бо живемо ми в одному краю.

(Пальцями правої руки по черзі вітатися з пальцями лівої руки, поплескуючи одне одного по кінчиках.)


  • Діти, про вас піклуються і мама, і тато, і всі дорослі. Розкажіть, як вони це роблять. (Відповіді дітей.)


  • Скажіть, діти, чи тільки про вас повинні піклуватися дорослі? (Відповіді дітей.)


  • Що можете зробити ви для них? (Від­повіді дітей.)


  • Як допомагати? (Відповіді дітей.)


  • Давайте, діти, розповімо про свої добрі справи і пограємо у гру.


Дидактична гра «Добрі справи» Діти стають у коло; дитина, якій вихова­тель кидає м'яч, називає добрі справи, що виконує вдома.


  • Діти, матуся потребує від вас допомоги тільки зараз, чи й коли ви подорослішаєте?


  • Давайте, діти, пригадаємо ваших ба­бусь та дідусів. Як ваші батьки піклуються про них? (Відповіді дітей.) І ви повинні завжди піклуватися про своїх батьків.


Настав час розповісти вам про скриньку. Як я і казала, ця скринька — чарівна. Вона була весь час відчинена. І всі добрі та ніжні слова, що ви сказали, вся любов, якою спов­нені ваші серця,— усе зібралося у цій скринь­ці. Зараз ми її зачинимо. І якщо колись ваші мами засмутяться, або їм буде сумно, то скринька відразу відчиниться — любов та доброта ваших сердець, лагідні слова відра­зу допоможуть їм.

Діти, пригадуєте, ми говорили, що мама — наче сонечко, яке гріє нас своєю турботою і любов'ю. Ми нещодавно малювали портрети мам на маленьких сонечках. Давайте зараз трохи пограємо. Вправа «Сонечко»

— Діти, заплющте очі, простягніть руки. На долоньках у вас лежать маленькі сонечка. Через пальчики, як промінці сонця, йде теп­ло по всій руці. Руки заспокоїлися, відпочи­вають, сонячні промінчики зігрівають вас.

Діти, а якщо всі ці сонечка з'єднати в одне сонце, то любов та добро збільшаться. Ось у мене є велике сонечко (показати сонце без промінців), давайте «оживимо» наше со­нечко. З'єднаємо усі маленькі сонечка. (Діти разом викладають велике сонце з портретів мам.)


  • А тепер кожен із вас проведе промін­чик до себе від великого сонечка, який зігрі­ватиме вас своїм теплом. (Діти викладають промінці з ниток від портретів своїх матусь, милуються сонечком.)


  • Діти, незабаром свято — День матері. Його святкують у кожній українській родині. Я хочу запропонувати вам намалювати своїм матусям квіти і подарувати їх.

(Діти малю­ють тюльпани через трафарет. У цей час звучить пісня «Мамо, мамочко, матусю» муз. В. Ведмедері, сл. К. Вишинської (у запису).




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Дошкольное образование

Категория: Уроки

Целевая аудитория: Прочее

Автор: Красюк Світлана Богданівна

Дата: 16.03.2015

Номер свидетельства: 187374


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства