kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Дауылпаз бабалар мұрасы

Нажмите, чтобы узнать подробности

Бжс технологиясы бойынша ашық сабақ жоспарлары 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Дауылпаз бабалар мұрасы»


№5 мектеп-лицейі












Адам құқығы мен бостандығы





Мұғалім:Аетова Г.Е.

Класс:9 «А»














2022-2023 оқу жылы


Қысқа мерзімді жоспар

      Қазақ тілі

Бөлім

Адам құқығы мен бостандығы

Мұғалімніңаты-жөні

Аетова гүлжаған Еділбайқызы

Күні

09.12.2022

Сынып 9

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтыңтақырыбы

Адам құқығы мен бостандығы – мемлекеттің негізгі тірегі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

9.2.4.1.әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын,қызметін,құрылымын,тілдік ерекшелігін салыствыра талдау

9.4.4.2 салалас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіріп қолдану

Сабақтың мақсаты

Әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын,қызметін,құрылымын,тілдік ерекшелігін салыстыра талдайды.

Мәтіннен салалас құрмалас сөйлемдерді тауып, мағыналық түрлеріне ажыратамыз.

      Сабақтыңбарысы

Сабақтыңкезеңі/ уақыт

Педагогтіңәрекеті


Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

10 мин



































І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу. Ынтымақтастық атмосферасын құру. Оқушылардың көңіл-күйін сұрау.

1,2,3 шапалақ – 1.Көңіл-күйлеріңіз жақсы болса

2. Мені көргендеріңізге қуанышты болсаңыз

3. Мен сіздерді көргеніме қуаныштымын

- Саламатсыздар ма, оқушылар? Көңіл-күйлеріңіз қалай?

- Бүгінгі сабағымыз сәтті өтсін! 1 мин

« Адам бейнесі »әдісімен төрт топқа бөлу

«Ой шақыру» әдісі.

Бейнебаян « Бала құқығы». 3 мин

«Сұрақ-жауап алаңы» әдісі.Мәтінді түсіну деңгейін арттыруға және талқылау дағдыларын дамытуға қол жеткізу үшін оқушыларға сұрақтар беремін.

  • Бейнебаянда не туралы айтылды?

- Адам құқығы қалай баяндалды?

- Сонымен, балалар,осы бейнебаян бойынша қандай сөздерді сөздерді жазар едіңіздер.(МЕНТИМЕТР) (видео бойынша жазады)

5 мин

  • Сонымен бүгінгі сабақ тақырыбы қандай деп ойлайсыздар?

  • Соған байланысты мақсатымыз қандай?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстырамын.


Күннің жадын, тақырыпты дәптерге жазады.

1 мин



ІІ. Оқылым алды тапсырмалар.

Жеке жұмыс. 1-тапсырма. Сұраққа жауап беріңіздер.



Сұрақ:

Адам құқығы мен бостандығына не кепілдік береді деп ойлайсың?


Бағалау парағын таратып береді.






Топқа бөлінеді

Топ басшысы сайланады






Бейнебаян көреді, мәтіннен түсінгенін айтады, сұрақтарға жауап береді.






Сұрақтарға жауап береді, тақырып пен сабақ мақсатын болжайды.









Күннің жадын, тақырыпты дәптерге жазады.

Сұрақ бойынша

өз ойларын айтады







ҚБ













ҚБ






















ҚБ

Интерактивті тақта







https://youtu.be/VCboftNNt6w
























Сабақтың ортасы

25 мин




























ІІІ. Оқылым кезіндегі тапсырмалар.

Жеке жұмыс.5-10тапсырма.67-68б. Қосымша мәтін

Мәтінді оқып, негізгі ойды анықтаңыз.

.3 мин

  • Мәтіннің негізі ойын анықтаңыз?


«Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі. Жұпта мазмұнын талқылап.салалас құрмалас сөйлем,оның мағыналық түрлерін анықта. (Жазбаша)






ІҮ. Оқылымнан кейінгі тапсырма.

Топтық жұмыс.

1-топ.Мәтінге ат қояды,стилін ажыратады,жоспар құрады,тілдік ерекшелігін анықтайды.

«Балық қаңқасы » әдісі ( я болмаса интерактивті тақтаға)

  1. Мәтінге ат қойыңыз

  2. Стилін ажыратыңыз

  3. Жоспар құрыңыз

  4. Тілдік ерекшелігін анықтаңыз

Мәтінді оқиды, негізгі ойды анықтайды.



Жұпта талқылайды, салалас құрмалас сөйлем,оның мағыналық түрлерін анықтайды.



Топ басшысы бағалап отыр


Дескриптор:

1.Мәтінді түсініп оқиды;

2.Мәтіннің негізгі ойын анықтайды;



3. Жұпта талқылайды; салалас құрмалас сөйлем,оның мағыналық түрлерін анықтайды.




Дескриптор:

1.Мәтінге ат қояды;

2. Стилін ажыратады;

3.Жоспар құрады.

4. Тілдік ерекшелігін анықтайды.







Оқулық, дәптер
















А3, фламастерлер






Сабақтың соңы

5 мин

«Классрум скринг» . «Менің сабақтан кейінгі әсерім» әдісі





Үйге тапсырма.17-тапсырма.

Рефлексия жасайды.

Оқушы үй тапсырмасын жазып алады.

Топ басшысы бағаларды қорытады.




Мұғалім бағалау парағын жинап алады














ФИО

Тапсырма 1

Тапсырма2

Тапсырма3

































ФИО

Тапсырма 1

Тапсырма2

Тапсырма3





































ФИО

Тапсырма 1

Тапсырма2

Тапсырма3




































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Дошкольное образование

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
Дауылпаз бабалар мұрасы

Автор: Избасарова Молдир

Дата: 05.01.2023

Номер свидетельства: 622347


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства