Мақсаттары:
Тәрбиешілік: Балалардың эстетикалық, талғамдық қабілетін дамыту
Дамытушылық: Гүлдейтін жеміс ағаштармен таныстыру
Оқыту: Ағаштардың өсуіне байланысты жағдайларды аңықтауды үйрету
Просмотр содержимого документа
«Білім беру саласы: Таным Бөлімі: Жаратылыстану Тақырыбы: "Бау-бақшаға саяхат"»
Ересек «Көгершін» тобының ұйымдастырылған оқу қызметінің конспектісі.
Өткізу күні:
Тәрбиеші:
Білім беру саласы: Таным
Бөлімі: Жаратылыстану
Өтпелі тақырып: «Біз еңбекқор баламыз»
Тақырыбы: "Бау-бақшаға саяхат"
Мақсаттары:
Тәрбиешілік: Балалардың эстетикалық, талғамдық қабілетін дамыту
Дамытушылық: Гүлдейтін жеміс ағаштармен таныстыру
Оқыту: Ағаштардың өсуіне байланысты жағдайларды аңықтауды үйрету
Педагогикалық технологиялар: әңгімелесу, түсіндіру, сұрақ-жауап
Ресурстармен қамтамасыз ету: суреттер.
Билингвальдік компонент: гүл-цветок, бақша-сад, ағаш-деревья
Ұйымдастырылған оқу қызметінің барысы:
Ұйымдастыру кезеңі:
Таза болса табиғат,
Аман болар адамзат.
Адамның табиғатсыз күні жоқ,
Оны айтуға табиғаттың тілі жоқ./Балалар қайталап айтады/
Өсімдіктер туралы не білеміз
Гүлдер туралы не білеміз?
Ағаштар туралы не білеміз?
Сұрақтарға жауап береді өз ойларын айтып жауап береді.
2. Негізгі бөлімі:
Түсіндірмелі сөздік жұмыс
Жеміс ағаштары – жемісін беретін ағаш өсімдігі
Алдымен балалар өз жауаптарын беріп, ойларын айтады.
Дала гүлдері – жазық далада өсетін гүлдер
Бұталар - ағаштан аласа тарбиып өсетін сабағы қатты көп жылдық өсімдік
Бөлме гүлдері -бөлмеде өсетін жылылықты сүйетін, аса ыстыққа шыдамайтын гүлдер
Бау –бақша өсімдіктері – арнайы орындарда бақтарда, бақшаларда , белгілі мақсатпен өсірілетін өсімдіктер.
Жеміс ағаштары бізге қандай қызмет көрсетеді?/ жеміс береді/
Мақал-мәтел жаттау:
Ағаш тамырымен, адам досымен мықты
Қыз елдің көркі, гүл жердің көркі,
Ағашты жемісінен таниды,
Адамды ісінен таниды
Ойын:"Не қайда өседі?"
3.Қортынды:
Не білдім, не үйрендім?
Не үшін керек жеміс ағаштары?
Олардың құрамы? Балалардың жауаптары.