ашық оқу қызметі: "Балапан арнасында"
Тобы: «Еркетай» ересектер тобы
Күні: 09.02.2018ж
Білім беру салалары: «Шығармашылық», «Таным»
Бөлімі: Музыка, Қарапайым математикалық түсініктерді қалыптастыру
Оқу қызмет тақырыбы: «Балапан арнасында»
Мақсаты: Музыкалық сипаттағы сабырлы әуенді, ән мазмұнындағы көңіл -күйді сезіне, қимылмен көрсете білу дағдыларын қалыптастыру. Музыкалық мәнерлілік құралдары мен сипатын егжей- тегжейлі ажырату қабілетін дамыту. Әннің ырғағын сақтай білу қабілеттерін дамыту. Би қимылдарын ырғақты сезініп, жасауға баулу. Салмақты бағдарлау. Заттардың салмағын анықтауға қызығушылықтарын арттыру. Достыққа тәрбиелеу.
Қолданылатын көрнекі құралдар: Интербелсенді тақта
Тілдердің үштұғырлығын іске асыру: достық-дружба- friendship, балабақша- детский сад- kindergarten
Оқу қызмет түрі: Флипчарт сабақ
Ұйымдастыру кезеңі
2-бет Амандасу әні.
3-бет Ән тыңдау: «Достық» Әли мен Айяның әні
Мотивациялық-қозғаушылық кезеңі
- Әнде не туралы айтылған? Достық дегеніміз не? Достарыңды ата!
- Әннің екпіні қандай? Көңіл күйі ше?
- Бұл әнді кім орындады?
- Әли мен Айя мульфилімін көресіңдер ме?
- Қай телеарнадан? (Балапан телеарнасынан)
- Дұрыс, ол телеарна сендерге ұнайды ма?
- Онда бүгін біз «Балапан» телеарнасына барайық
- Қандай көлікпен барсақ болады?
Балалар өз ойларын айта бастайды.
-Ендеше бәріміз автобусқа отырып Балапан арнасына барайық.
4-бет: «Автобус» жаттығу әні
Ұйымдастырушылық-ізденістік:
5-бет: Тақтадан «Балапан» арнасының гимні шығады.
Тақтадан жүргізуші сөйлеп тұрады. Сәлеметсіңдер ме, балалар! Біздің телеарнамызға қош келдіңдер!
-Қазір телеарнада қандай бағдарлама болады екен?
6-бет: Тақтадан «Ән салайық» бағдарламасының бейнебаяны шығады
- Балалар, қандай бағдарлама? (Ән салайық)
- Демек, ән айтамыз.
- Қандай ән айту керек екенбіз?
- Алдыңғы оқу қызметінде қандай ән үйрендік?
- Әннің авторы кім?
7-бет: -Бота Бейсенованың суретін көрсету арқылы естеріне түсіру.
8-бет: Ән айту: «Балабақша» әні Б.Бейсенова
9-бет: Тақтадан музыкалық аспаптар туралы бейнебаян көрсетіледі.
-Балалар, не туралы айтылып жатыр? (Музыкалық аспаптар туралы)
Қараңдаршы, мында аспаптар шатасып жатыр екен. Оларды ойналу түріне қарай бөлейікші. Аспаптардың арасынан ұрмалы аспаптарды ажыратып, сандықшаға салу.
10-бет: Музыкалық –дидактикалық ойын: «Ұрмалы аспаптарды ажырат!»
-Жарайсыңдар, балалар! Тапқыр екенсіңдер!
11-бет: Тақтадан Балапан арнасының бағдарламасы «Кім тапқыр?» басталады.
Тосын сәт: Залға «Кім тапқыр?» бағдарламасының жүргізушісі Зере келеді.
-Сәлеметсіңдер ме, балалар! «Кім тапқыр?» бағдарламасында берілетін тапсырмалар өте көп, сендердің тапқырлықтарыңды тексеріп көрейік.
12-бет: ҚМТҚ пәнінен 1-тапсырма: «Жеңіл заттарды тауып, сөреге орналастыр!»
13-бет: Сергіту сәті: «Жүгіреміз» қимылды әні
14-бет: 2-тапсырма: «Сол жақтағы жүк машина ауыр заттарды, оң жақтағы жүк машина жеңіл заттарды тасиды. Сызып қос.»
15-бет: 3-тапсырма: «Қай зат ауыр болса, соны боя»
Зере: Жарайсыңдар, балалар! Недеген тапқыр, білімдісіңдер! Өздеріңмен бірге «Кім тапқыр?» бағдарламасын өткізген өте көңілді екен.
-Зере, сізге де көп рахмет! Бірақ біздің балабақшамызға қайтатын уақытымыз болды. Балалар, бақшамызға немен қайтамыз.
-Келгенде автобуспен әндетіп келгенбіз, енді шаршадық, тезірек жету үшін қандай көлікпен барған дұрыс?
Балалар өз ойларын айта бастайды.
-Ұшақпен ұшып барсақ, біз тез жетеміз. Сондықтан ұшақпен қайтайық. Балалар, Зеремен қоштасайық та ұшаққа мінейік.
Зере қоштасып шығып кетеді.
16-бет: Ырғақты қимыл-қозғалыс: «Ұшқыштар»
17-бет:
Қорытынды:
-Балалар біз қайда бардық, саяхатымыз ұнады ма?
-Бүгін сендер өз өнерлерің мен тапқырлықтарыңды жақсы көрсеттіңдер. Жарайсыңдар!
«Қоштасу» әні.
Балалар қоштасып топтарына қайтады.
тәрбиеші: Г.Аясханова