kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Баға.Монеталарды тану

Нажмите, чтобы узнать подробности

Психологиялық ахуал.

Сабаққа деген қызығушылығын туындату

Көңіл-күйлеріңіз қалай?

-Керемет!

-Сабаққа дайындықтарыңыз қалай?

-Тамаша!

-Ынтаңыз ше?

-Ғажап!

-Ендеше,бастайық!

-О,о,о

Қайырлы күн  оқушылар,мына күндей күлімдеп  сабағымызды бастайық!

Өткен сабақтарды еске түсіру «Математикалық домино».

  • Монета дегеніміз не?
  • Қазақстанның ұлттық валютасы қалай аталады?
  • Теңге қай жылы айналымға шықты?
  • Теңгенің  қандай түрлері бар?
  • Теңгенің қандай номиналды монеталары бар?
  •  Барлық теңге монеталарының жалпы құны?

Дискриптор

1

Монета ұғымын түсінеді

2

Ұлттық валютаны атай алады

3

Теңгенің түрлерін ажырата алады

4

Теңгенің номиналды монеталарын ажырата алады

5

Монеталардың жалпы құнын анықтай алады

Кері байланыс

Жұмбақ жасыру

Қалталардың  түбінде

Сылдыр-сылдыр  етеді.

Адамдарға  мәңгілік

Адал  қызмет  етеді.

  • Бұның жауабы не балалар?
  • Монеталар
  • «Монета» сөзін үш тілде атап көрейікші
  • Монета-монета-coin
  • Монетаны не үшін және жерлерде пайдаланамыз?
  • Дүкенде, асханада т.с.с
  • Дүкенде монеталардың қажеті бар ма?
  • Қандай ?
  • Заттарды алу үшін біз нені білуіміз керек?
  • Бағасын
  • Демек біздің тақырыбымыз қандай?
  • Баға

Сонда біз  бүгінгі сабаққа қандай мақсат  қойсақ болады? 

  • ( Оқушы  пікірін  тыңдау   және  толықтыру)
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Баға.Монеталарды тану»

Cыныбы: 1 « » Күні: Пәні:математика

Сабақтың т:

Баға

Сабақтың мақсаты:

Монеталардан белгілі бір соманы құрастыруды біледі;

Дүкенде төлем жасауды тауарлардың бағасын анықтаптөлем құрастыра білуді үйренеміз;

Әр түрлі монеталарды жинақтау арқылы тауардың бағасын құрастыра алады;

Сабақта қолд. әдіс-тәсілдері:

жаңа әдіс-тәсілдер,саралап оқыту үрдісі , (миға шабуыл, механикалық есте сақтау, талқылау, диалог, Ой-толғаныс , ұжымдық талдау, ой қорыту, танымдық ойындар, түсіндіру)

Сабақтың көрнекілігі

тақта, суреттер, сандар.

Сабақтың барысы

Іс-әрекеттер

Белгіленген уақыт пен құрал-жабдықтар

Қызығушылығын ояту








Психологиялық ахуал.

Сабаққа деген қызығушылығын туындату

Көңіл-күйлеріңіз қалай?

-Керемет!

-Сабаққа дайындықтарыңыз қалай?

-Тамаша!

-Ынтаңыз ше?

-Ғажап!

-Ендеше,бастайық!

-О,о,о

Қайырлы күн оқушылар,мына күндей күлімдеп сабағымызды бастайық!

Өткен сабақтарды еске түсіру «Математикалық домино».

  • Монета дегеніміз не?

  • Қазақстанның ұлттық валютасы қалай аталады?

  • Теңге қай жылы айналымға шықты?

  • Теңгенің қандай түрлері бар?

  • Теңгенің қандай номиналды монеталары бар?

  • Барлық теңге монеталарының жалпы құны?

Дискриптор

1

Монета ұғымын түсінеді

2

Ұлттық валютаны атай алады

3

Теңгенің түрлерін ажырата алады

4

Теңгенің номиналды монеталарын ажырата алады

5

Монеталардың жалпы құнын анықтай алады

Кері байланыс

Жұмбақ жасыру

Қалталардың түбінде

Сылдыр-сылдыр етеді.

Адамдарға мәңгілік

Адал қызмет етеді.

  • Бұның жауабы не балалар?

  • Монеталар

  • «Монета» сөзін үш тілде атап көрейікші

  • Монета-монета-coin

  • Монетаны не үшін және жерлерде пайдаланамыз?

  • Дүкенде, асханада т.с.с

  • Дүкенде монеталардың қажеті бар ма?

  • Қандай ?

  • Заттарды алу үшін біз нені білуіміз керек?

  • Бағасын

  • Демек біздің тақырыбымыз қандай?

  • Баға

Сонда біз бүгінгі сабаққа қандай мақсат қойсақ болады?

  • ( Оқушы пікірін тыңдау және толықтыру)


Уақыты: 2мин

Ресурс: Интерактивті тақта














6 мин

слайд


Мақсат қою .

-Оқушы мақсат қоя алады

Монеталардан белгілі бір соманы құрастыра алады;

Дүкенде төлем жасауда тауарлардың бағасын анықтап төлем құрастыра білуді үйренеміз;

Әр түрлі монеталарды жинақтау арқылы тауардың бағасын құрастыруды біледі;

Дескриптор

1

Оқушылар мақсат қоя алады



2 мин

Мағынаны тану


А.1.Білу, түсіну





  • Ендеше тақтаға назар аударайық

  • Біз дүкенге барайық,дүкеннен қандай заттарды жиі аласыңдар?

Оқушылармен дүкендегі тауарларды талқылау.Бағасын салыстыру.Ағзаға зиян және пайдалы тағамдарды атау.

1-тапсырма

Дүкендегі тағамдардың атын атап, солардың бағасын анықтап аламыз.Оларды әр түрлі монеталар арқылы бағасын есептейміз. Пайдалы және зиян тағамдарды атай отырып ,бағаларын салыстырамыз.Пайдалы тағамды анықтап,сол тағамның бағасын әр түрлі монеталар арқылы бірнеше тәсілмен жинаймыз.

Дискритор


1

Монеталарды ажырата алады

2

Әр түрлі тәсілмен жинай алады

3

Монеталардың қосындысын таба алады




Тапсырма қиындық туғызбады ма?

Мақсатымызға жеттік пе?

Түсінікті болды ма?

Кері байланыс жасау


Орындап көр. Тапсырманы жұппен орындайды

Оқушылармен диалог жүргізу үшін мынадай сұрақтар қойылады:

— Шырын қанша тұрады?

— Шырынды сатып алу үшін қандай монеталарды қолдану керек?

— Монеталар мен төлем жасаудың қандай тәсіл­ дерін қолдануға болады?

Жұптарға әртүрлі монеталарды таратылып беріледі. Осы монеталардың көмегімен­ заттың құнын төлеудің бірнеше тәсілін көрсету талап етіледі.

Оқушылардың жауабын тыңдау барысында әр жұптың соманы қандай монеталардың көмегімен­ төлегенін тексеріледі. Бір-бірінің жауаптары тексеріліп,салыстырылады.

Дискритор


1

Шырынның қанша тұратынын анықтай алады

2

Шырынды сатып алу үшін қандай монеталарды қолдану керек екенін таба алады

3

Монеталармен төлем жасаудың қандай тәсілдерін қолдануға болатынын біледі

4




Жауабы:

80 тг = 20 тг + 20 тг + 20 тг + 20 тг.

80 тг = 10 тг + 10 тг + 20 тг + 20 тг + 20 тг т.с.с.

Кері байланыс жасау


Шығарып көр. Оқушыларға тапсырманы қатармен орындайды.3 қатардағы оқушылар 3 қатар болып бөлінеді.

Қоржынның ішінде 2 теңгелік 15 монета­барлығы 30 тг ақша бар. Оқушыларға құны бірдей монеталар­ дан 30 тг жинайды. Осы мақсатты жүзегеасыру үшін оларға қағаздан жасалған монеталардың әр түрінен он-он бестен таратылады.Сол таратылған монеталарды берілген тапсырма бойынша тиын жинашығына жинайды.

Дискритор


1

Тиын жинашығында 2 теңгелік неше монета бар екенін анықтайды

2

Берілген монеталардан жинаса

3

Монеталармен төлем жасаудың қандай тәсілдерін қолдануға болатынын біледі

4




Жауабы:

10 теңгелік 3 монета;

5 теңгелік 6 монета;

1 теңгелік 30 монета

Кері байланыс жасалынады



3 мин




Тақтамен жұмыс





5 мин






















5 мин

Жұппен жұмыс

































5мин















7мин


ҚОЛДАНУ








Талдау


Дәптермен жұмыс

Дискритор


1

Монеталардың сомасы нешеге тең екенін анықтай алады

2

Монеталарды санай алады

3

Әр заттың бағасын анықтай алады

4



Жауабы:

  1. 70 теңге

  2. 50 теңге

  3. 20 теңге


8 минут

тақтамен, оқулықпен, дәптермен жұмыс

Сергіту сәті.









ЖИНАҚТАУ.







` Оң қолымда бес теңге

Сол қолымда бес теңге

Беске бесті қосқанда

Болады менде он теңге






«Бағаны білу не үшін қажет?


Дескриптор

1

Өткен тақырып бойынша білімдерінің өмірге қажет екендігін өз пікірлері арқылы дәлелдейді


2 мин

Үйге тапсырма:








































Бағалау

Ой толғаныс

Үй тапсырмасын кунделик. кз. сайтынан көресіздер.

Ойлан. Оқулықпен жұмыс

Алдын ала “қымбат” немесе “арзан” сөз­ дерінің мағынасын талқыланады. Есепте суреттелген­ жағдайды ойнатыңыз. Оқушыларға парақпен тапсырма таратылып беріледі. Оқушылар қай альбомның арзан екенін және қаншаға арзан екенін табады.Есептің шарты,сұрағы,шешуі жауабы айтылды

Дискритор


1

Екі монетаны анықтай алады

2

Монеталарды салыстыра алады

3

Қайсысы арзан және қанша арзан екенін таба біледі

4

Есепті құрастыра алады

Жауабы:

Жандос бағасы 80 тг тұратын альбомды сатып алды. Себебі осы альбом арзан тұрады.


Жұмыс дәптерді аяқтау

Дискритор


1

Әр заттың бағасын атай алады

2

Бағасы бірдей заттарды атай алады

3

Бағасы ең төмен заттарды таба алады

4




Мәшиненің бағасы 50 тг, қарындаштың баға­сы 5 тг, дәптердің бағасы 15 тг, шоколадтың бағасы 10 тг, ойыншық қоянның бағасы 90 тг.


Ойыншық қоян мен моншақтың бағасы бір­ дей (90 тг), ойыншық мәшине мен доптың бағасы (50 тг).


2. Ең төмен баға — сіріңкенің бағасы. Сіріңке жұмыс парағындағы кескінделген тауарлардың ең арзаны.



Кері байланыс

Бүгінгі сабаққа қандай мақсат қойдық? Ол мақсатқа жеттік пе?

2 жұлдыз,бір тілек



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Дошкольное образование

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Баға.Монеталарды тану

Автор: Молжигитова Анар Кумарбековна

Дата: 12.05.2018

Номер свидетельства: 469223


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства