Білім саласы : «Қатынас»
Бөлім і: Сөйлеуді дамыту
Тақырыбы : «Менің сүйікті ойыншықтарым»
Мақсаты: Ойыншықтар туралы мағлұмат беру.Ойыншық түрлерін айту, ажырата білу. Балаларға ойын ойнау арқылы ойыншықтардың неден, қандай заттардан жасалатыны жайында ұғым беру.Ойын арқылы ойлау қабілетін дамыту. Ойыншықтарды күтіп ұстауға тәрбиелеу.
Қажетті-көрнекі құралдар : АКТ, резеңкеден жасалған, темірден жасалған, ағаштан жасалған, матадан жасалған ойыншықтар т.б
Полилингвалды компонент : ойыншықтар-игрушки-toys
Сөздік жұмыс : ойыншықтар, пластмасса, мата, ағаш, темір, резеңке.
Алдын-ала жұмыс : ойыншықтардың суретін қарастыру, ойыншық туралы өлең оқу.
Әдіс –тәсілдер: АКТ, әңгімелеу,сұрақ-жауап, ойын, көрсету, түсіндіру.
Сабақ барысы:
I.Шаттық шеңбер
Алақанды ашайық,
Күнің көзін жасайық
Таза ауаға қол сермеп,
Жүрек жылуын жасайық
Мейірімділік шоғын біз,
Қонақтарға шашайық
Сәлеметсіздер ме!
Здраствуйте!
Сood morning!
- Балалар таңертең терезені ашсам, бір жапырақ ұшып келді, бұл жай жапырақ емес,сиқырлы жапырақ екен сендермен бір ойын ойнағысы келіп тұр.
-Кәне, қолымызды созайық, сиқырлы жапырақ кімге келіп қонса сол бала сұраққа жауап береді.
1.Қазір жылдың қай мезгілі?
2.Күз мезгілінде неше ай бар?
3.Какая погода осенью?
4.Күзде жапырақтардың түсі қандай болады?
-Дұрыс айтасыңдар,балалар. Ал сиқырлы жапырақ өзінің саяхатын жалғастырсын. Барлығымыз оған көмектесейік.Үрлейікші.
-Балалар сендер үйде, балабақшада не істейсіңдер? Немен ойнағанды жақсы көресіңдер?
-Ойыншықтармен
II.Ғажайып сәт
Топқа әуендетіп Алдар көсе кіреді.
Алдаркөсе:
- Сәлеметсіңдер ме балалар? Мен Алдаркөсемін. Сендерге қонаққа келдім.
-Дұрыс болған екен Алдар көсе
-Алдар көсе мынау сені қолыңдағы не?
Алдаркөсе : Бұл қоржын ішінде не бар екен көргілерің келе ме? Ендеше бір-бірден алып шығыңдар.
Балалар ішінен әр түрлі ойыншықтарды алып шығып үстел үстіне қояды.
-Балалар бұларды бір сөзбен ойыншықтар деп атаймыз. Орысша игрушки ағылшынша -toys
-Иә, бүгін біз сүйікті ойыншықтарымыз туралы айтамыз.Балалар ойыншықтар түрлерімен таныстырып кетейін.
1.Пластмассалы
2.резеңкеден
3.матадан
4.ағаштан
5.темірден
- Ойыншықтарды үлкендердің еңбегінің арқасында жасалады.Сондықтан ойыншықтарды, сындырмай, кірлетпей, лақтырмай ұқыпты ұстауымыз керек.
-Ал сендердің сүйікті ойыншықтарың қандай?
-Какие любимые игрушки есть у вас дома?
Сергіту сәті
-Балалар енді «Ненің суреті жасырылған?» ойын ойнап алайық.
Ойын шарты бойынша теледидарда аяқталмай қалған суреттер бар,сол сурет ненің суреті екенін атайсыңдар.
Жасырылған суреттер:Доп,машина,пирамида,кубик,қуыршақ,киіз үй.
-Жарайсыңдар, балалар осы ойыншықтар туралы тақпақтар білесіңдерме?
-Алдар көсеге айтып беріңдерші
Тақпақтар
1.Ойыншығым қуыршақ,
Не берсемде жемейді
Еркелігі соншама,
Көтермесем жүрмейді
2.У куклы синие глаза,
У куклы желтая коса
И розовое платье.
Для куклы Катя фартук шьет,
А Надя варит ей компот.
3. Мячик прыгает цветной,
Во дворе передо мной
Этот мячик очень мил,
Стекол он еще не бил.
-рахмет, балалар сендер сондай өнерлі, білімді екенсіңдер менің қоржынымда кішкене ғана сыйлығым бар.Менің жолға шығуым керек сау болыңдар.
-Рахмет, Алдар көсе
III. Қорытындылау
-Балалар бүгін не туралы айттық?
-Ойыншықтардың қандай түрлері болады екен?
-Ойыншықтарды қалай ұстауымыз керек?
Күтілетін нәтиже:
Біледі: ойыншықтың түрлерін.
игереді: ойыншық туралы түсінік.
меңгереді: ойыншықтарды күтіп ұстау.
Просмотр содержимого документа
«Аудандық семинарға ашық сабақ «Менің сүйікті ойыншықтарым»»
Білім саласы : «Қатынас»
Бөлім і: Сөйлеуді дамыту
Тақырыбы : «Менің сүйікті ойыншықтарым»
Мақсаты: Ойыншықтар туралы мағлұмат беру.Ойыншық түрлерін айту, ажырата білу. Балаларға ойын ойнау арқылы ойыншықтардың неден, қандай заттардан жасалатыны жайында ұғым беру.Ойын арқылы ойлау қабілетін дамыту. Ойыншықтарды күтіп ұстауға тәрбиелеу.
Қажетті-көрнекі құралдар : АКТ, резеңкеден жасалған, темірден жасалған, ағаштан жасалған, матадан жасалған ойыншықтар т.б
Полилингвалды компонент : ойыншықтар-игрушки-toys
Сөздік жұмыс : ойыншықтар, пластмасса, мата, ағаш, темір, резеңке.
Алдын-ала жұмыс : ойыншықтардың суретін қарастыру, ойыншық туралы өлең оқу.
Әдіс –тәсілдер: АКТ, әңгімелеу,сұрақ-жауап, ойын, көрсету, түсіндіру.
Сабақ барысы:
I.Шаттық шеңбер
Алақанды ашайық,
Күнің көзін жасайық
Таза ауаға қол сермеп,
Жүрек жылуын жасайық
Мейірімділік шоғын біз,
Қонақтарға шашайық
Сәлеметсіздер ме!
Здраствуйте!
Сood morning!
- Балалар таңертең терезені ашсам, бір жапырақ ұшып келді, бұл жай жапырақ емес,сиқырлы жапырақ екен сендермен бір ойын ойнағысы келіп тұр.
-Кәне, қолымызды созайық, сиқырлы жапырақ кімге келіп қонса сол бала сұраққа жауап береді.
1.Қазір жылдың қай мезгілі?
2.Күз мезгілінде неше ай бар?
3.Какая погода осенью?
4.Күзде жапырақтардың түсі қандай болады?
-Дұрыс айтасыңдар,балалар. Ал сиқырлы жапырақ өзінің саяхатын жалғастырсын. Барлығымыз оған көмектесейік.Үрлейікші.
-Балалар сендер үйде, балабақшада не істейсіңдер? Немен ойнағанды жақсы көресіңдер?
-Ойыншықтармен
II.Ғажайып сәт
Топқа әуендетіп Алдар көсе кіреді.
Алдаркөсе:
- Сәлеметсіңдер ме балалар? Мен Алдаркөсемін. Сендерге қонаққа келдім.
-Дұрыс болған екен Алдар көсе
-Алдар көсе мынау сені қолыңдағы не?
Алдаркөсе : Бұл қоржын ішінде не бар екен көргілерің келе ме? Ендеше бір-бірден алып шығыңдар.
Балалар ішінен әр түрлі ойыншықтарды алып шығып үстел үстіне қояды.
-Балалар бұларды бір сөзбен ойыншықтар деп атаймыз. Орысша игрушки ағылшынша -toys
-Иә, бүгін біз сүйікті ойыншықтарымыз туралы айтамыз.Балалар ойыншықтар түрлерімен таныстырып кетейін.
1.Пластмассалы
2.резеңкеден
3.матадан
4.ағаштан
5.темірден
- Ойыншықтарды үлкендердің еңбегінің арқасында жасалады.Сондықтан ойыншықтарды, сындырмай, кірлетпей, лақтырмай ұқыпты ұстауымыз керек.
-Ал сендердің сүйікті ойыншықтарың қандай?
-Какие любимые игрушки есть у вас дома?
Сергіту сәті
-Балалар енді «Ненің суреті жасырылған?» ойын ойнап алайық.
Ойын шарты бойынша теледидарда аяқталмай қалған суреттер бар,сол сурет ненің суреті екенін атайсыңдар.
Жасырылған суреттер:Доп,машина,пирамида,кубик,қуыршақ,киіз үй.
-Жарайсыңдар, балалар осы ойыншықтар туралы тақпақтар білесіңдерме?
-Алдар көсеге айтып беріңдерші
Тақпақтар
1.Ойыншығым қуыршақ,
Не берсемде жемейді
Еркелігі соншама,
Көтермесем жүрмейді
2.У куклы синие глаза,
У куклы желтая коса
И розовое платье.
Для куклы Катя фартук шьет,
А Надя варит ей компот.
3. Мячик прыгает цветной,
Во дворе передо мной
Этот мячик очень мил,
Стекол он еще не бил.
-рахмет, балалар сендер сондай өнерлі, білімді екенсіңдер менің қоржынымда кішкене ғана сыйлығым бар.Менің жолға шығуым керек сау болыңдар.
-Рахмет, Алдар көсе
III. Қорытындылау
-Балалар бүгін не туралы айттық?
-Ойыншықтардың қандай түрлері болады екен?
-Ойыншықтарды қалай ұстауымыз керек?
Күтілетін нәтиже:
Біледі: ойыншықтың түрлерін.
игереді: ойыншық туралы түсінік.
меңгереді: ойыншықтарды күтіп ұстау.
«Дән» балабақшасы
Ақбота 2 –ші сәбилер тобының ашық сабақ
Сөйлеуді дамыту
«Менің сүйікті ойыншықтарым»
Тәрбиеші:Капасова Асем Саулебековна
Жақсы кенті 2018 оқу жылы