kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ашық сабақ "Қуыршақ Сәулені киіндіру"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ашық сабақ "Қуыршақ Сәулені киіндіру" "Балапан" аралас топ

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ашық сабақ "Қуыршақ Сәулені киіндіру"»

Білім беру саласы: «Таным», «Коммунакация», «Шығармашылық»

Оқу іс-әрекеті: Жарытылыстану.

Тақырыбы: «Қуыршақ Саулені киіндіру» 

Мақсаты: Балалардың қыс белгілері туралы білімдерін бекіту:қар жауады,суытады,адамдар жылы киінеді.Байқаушылықты дамыту.Балалардың киім туралы түсініктерін анықтау.Киім атауларын

Білімділік міндеттері:

Әдіс –тәсілдер: Воскобович технологиясы, құм терапиясы, саяхат, әңгіме, түсіндіру, көрсету, сұрақ –жауаптар, дидактикалық ойын, қимылды ойын.

Билингвальдік жұмыс: Сәлеметсіз бе –здравствуйте –good morning, сау болыңыз –до свидания –good-bye, рахмет –спасибо –thank, ауа –воздух –air, су –вода – water, құм –песок –sand.

Көрнекілік – құралдары:  АКТ, тақырып бойынша натурал заттар, сандық, массажор, модульдер,салафан, глобус, Воскобович жолақшалары, түрлі-түсті қақпақтар, А3 суреттер, теледидар, сүлгі, әтір, су күйлері, құм.


Сабақ барысы

Іс-әрекет кезеңдері

Тәрбиешінің іс-әрекеті

Балалардың іс-әрекеті

ҰОІӘ дайындық

-Сәлеметсіңдерме балалар! Балалар бүгінгі біздің сабағымыз өте ерекше өтеді. Өйткені бізге қонақтар келді. Кәнекей, қонақтармен үш тілде амандасайық.



- Ендеше шаттық шеңдерін жасайық.

Күндей жадырап

Жұлдыздай жарқырап

Судай мөлдір таза көңілмен,

Бүгінгі күнді бастаймыз.


-Неге?

-Барлық балалар сапта тұрып хормен келген қонақтармен амандасады:

Сәлеметсіз бе!

Здравствуйте!

Good morning!



Балалар хормен айтады:

Күндей жадырап

Жұлдыздай жарқырап

Судай мөлдір таза көңілмен,

Бүгінгі күнді бастаймыз.


ҰОІӘ өткізілуі

-Балалар қазір мен сендерге қызықты жұмбақ жасырамын , мұқият тыңдаңдар.

Бір жерінде ыстық

Бір жерінде суық

Бір жерінде күн

Бір жерінде түн

Керемет алып неткен

-Иә дұрыс айтасыңдар, міне мынау жер шары, пішіні қандай?


-Балалар қазір біз барлығымыз қазына іздеуге шығамыз.


-Мұқият тыңдайды.







-Жер шары


-Дөңгелек



-Алақай, қазына іздейміз!



Ауаға эксперимент

-Балалар, келіңдер, қазір біз ауамен танысамыз!

-Кәнекей, үш тілде айтайықшы:

Ауа –воздух –air


-Қараңдаршы, ауаның түсі бар ма?

-Иіскеп көрейікші, ауаның иісі бар ма?

(Ауаға әтір себу)

-Енді, ауаны иіскеп көрейікші, иіс бар ма?

-Ауа қолға ұстала ма?

-Ендеше, балалар ауаға қолға ұсталмаса, біз оны салафанға ұстап алайық.



-Балалар үш тілде хормен айтады: Ауа –воздух –air


-Түсі жоқ

-Иісі жоқ


-Иә, бар. Бұл әтірдің иісі.



-Ауа қолға ұсталмайды.

-Салафанды жоғары-төмен сілкіп, тез қолмен аузын жаба қояды.


Ғажайып сәт

-Балалар кәнекей қазына іздеуімізді жалғастырайық.

-Ой, ой, ой балалар, мен қазына іздейдің картамды досымның үйінде ұмытып кетіппін, - дей берген кезде есікті ашып, досы Теңізші кіріп келеді.

Теңізші:

-Сәлеметсіңдер ме, балалар?! Мен Теңізшімін!

-Менің досым сендермен бірге қазына іздеуге шығатының айтып, меннен бірнеше кеңес сұрауға келген еді, өзі картасын менің үйімде ұмытып кетті, - деп күледі.

-Үстел үстінде жаққан картаны көре сала қолыма алып, сендерді ойлағандықтан жүгіріп келдім.

-Міне, карта менің қолымда...



-Балалар мұқият тыңдайды.





















Тәрбиеші:

-Балалар сендер қазына іздеуді жалғастыруға дайынсындар ма?

-Ендеше жалғастырамыз.

(Теңізші картасын ашып қарайды)

Теңізші:

-Біз кемемен жүзіп өтуіміз керек, -деп әрлі-бері жүргенде аяғын қатты бір затқа соғып алады.

Тәрбиеші:

-Балалар біздің Теңізшіге не болды, қарайық?


-Қайда аяғын соққан екен, кәнекей, қарайықшы?



-Иә, әрине









-Балалар қарайды да: Саяжан Болатовна Теңізші аяғын соғып алыпты.

-Балалар қарап отырған да, қазына тауып алады.

-Бұл жерде сандық бар екен, оның ішінде не бар екен көрейікші?


Воскобович технологиясы


-Тәрбиеші, Теңізші және балалар сандықтың ішінен «Воскобович жолақшаларын» тауып алды.


Тәрбиеші:

-Кәнекей, балалар теңізді жүзіп өту үшін кеме құрастырайық.


-Жаға жеттік, енді көпірден өтуіміз керек.









-Воскобович жолақшасынан кеме құрастырады.


-Барлығы бірінің артынан бірі көпірден жүріп өтеді.



Суға эксперимент

-Балалар бұл жерде су өлкесі бар екен. Кәнекей, үш тілде айтайықшы:

Су-вода- water


-Судың үш түрлі күйімен танысайық. Олар: сұйық, қатты, бу.

-Судың түсі қандай?

-Судің дәмі бар ма?

-Балалар хормен үш тілде айтады.

Су-вода- water


-Судың үш күйімен танысады.


-Судың түсі мөлдір

-Судың дәмі жоқ

Дидактикалық ойын



-Балалар жаңбыр жауғаннан кейін аспанда не пайда болады?

-Теңізшімен бірге «Кемпірқосақ» ойынның ойнайық.

Ойын шарты: А3 қағазындғы кемпірқосақтың суретіне «Жеті қыз» ертегі желісі бойынша түс-түсімен қою.

Ойын мақсаты: Балалардың түстері ажыратуға баулу. Саусақ моторикасын дамыту.

-Кемпірқосақ пайда болады.




-Ойынды шартына байланысты ойнайды.


-Теңізші картасына қарап: меннен оң жақта қазына жасырылған екен, тез іздеп тауып алайықшы.


-Сандықтың ішінде жапырақтар мен гүлдердің суреттері бар екен.


-Балалар теңізшінің айтқанның мұқият тыңдап, айту бойынша қазынаны іздеп тауып алады.


-Сандықты ашады.

Қимылды ойын

-Балалар келесі қазынаға өту үшін «Толқындар» ойынның ойнау керекпіз.

Ойын шарты: Сөйлемнің мағынасына байланысты қимылдайды.

Ойынның мақсаты: Есте сақтау қабілетін дамыту. Қимыл жаттығуларын орындау.


-Теңіз толқиды –бір,

Теңіз толқиды –екі,

Теңіз толқиды –үш,

Бойға жинаймыз күш! –

деп, мағынасына байланысты қимылдап, хормен айтады.



Құмға эксперимент

Теңізші:

-Картада үшінші қазынаға жету үшін барлығымыз бірге тау-тастардан секіріп, үңгірден өтуіміз керек.


Тәрбиеші:

-Бұл жер құмды мекен екен. Құм деген сөзді үш тілде айтайық:

Құм –песок –sand


-Құмның түс қандай?

-Құм құрғақ па, әлде дымқыл ма?

-Құмға кішкене су құйып көрейікші, қандай болады екен.

- Суға кішкене құм салып көрейікші, қандай болады екен?


-Теңізшінің айтқанын мүлтікпей орындайды.





-Үш тілде барлығы хормен айтады:

Құм –песок -sand


-Құмның түсі қоңыр

-Құрғақ

-Құм дымқыл болды.


-Су лай болып кетті.

Құм терапиясы

-Балалар, біз бағана су өлкесінен тауып алған сандық не үшін қажет болғаны енді түсінікті болды. Кәнекей, құмға гүлдер мен жапырақтың сұқ саусақ арқылы салайық.


-Құмға сұқ саусақпен сурет салады.


Теңізші:

-Балалар біздің картамызда тағы бір сандық бар, іздеп тауып алайық. Мені мұқият тыңдаңдар: Біз өткен үңгірдің сол жағындағы ағаштың түбінде қазыналы сандық жасырылған деп жазылып тұр.


-Сандықтың ішінде барлық кедергілерден өткендері үшін балаларға арналған алма бар екен.


Тәрбиеші:

-Балалар алмаларынды топқа оралған соң жейміз, жарай ма?


-Балалар теңізшінің айтуы бойынша үшінші қазынаны тауып алады.










-Жарайды.


Қортынды

-Теңізшінің көмегімен бірге барлық кедергілерден оңай және жылдам өттік, енді келген жолымызбен оралайық.

-Теңізші досым саған көптен –көп рахмет!

- Теңізшіге үш тілде рахмет айтайық:

Рахмет –спасибо –thank


Теңізші:

-Балалар сендерге рахмет, сендердің арқаларында бір сергіп қалдым. Келесі кездескенше сау болыңдар!


Тәрбиеші:

-Бір сапқа тізіліп тұрайық.


-Балалар, сендерге қазына іздеген ұнады ма?


-Сендер өте керемет қазына іздеушілер болдыңдар.


-Осымен біздің саяхатымыз аяқталды. Келген қонақтармен үш тілде қоштасайық:

Сау болыңыз –до свидания –good-bye!

-Келген жолдарымен артқа оралады.



-Бір сапқа тұрады.


- Рахмет –спасибо -thank





-Сау болыңыз!






-Бір сапқа тұрады.


-Иә, ұнады.



-Балалар мәз болады.



-Қонақтармн үш тілде қоштасады:

Сау болыңыз –до свидания –good-bye!














Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Дошкольное образование

Категория: Уроки

Целевая аудитория: Дошкольникам

Скачать
Ашық сабақ "Қуыршақ Сәулені киіндіру"

Автор: Мускен Жанелия Жумабаевна

Дата: 28.11.2019

Номер свидетельства: 529242
