kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ашы? саба?ты? жоспары " Д?кенде не бар? " (мектепке даярылы? топ?а арнал?ан)

Нажмите, чтобы узнать подробности

Открытое занятие для КПП. Тема: "Д?кенде не бар?"

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ашы? саба?ты? жоспары " Д?кенде не бар? " (мектепке даярылы? топ?а арнал?ан)»

Мұғалім Шипина Ә.А. күні:

Ұйымдастырылған оқу іс – әрекетінің технологиялық картасы

Білім беру саласы: «Қатынас»

Бөлімі: Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы: Дүкенде не бар?

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: балалардың сөздік қорын кеңейту, үлгі бойынша сөйлемдер құрап, сұраққа жауап беруге үйрету.

Дамытушылық: байланыстыра сөйлеу дағдыларын дамыту.

Тәрбиелік:.ұқыпты болуға, заттарына мұқият қарауға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: аралас сабақ.

Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ – жауап, көрнекілік

Жабдықтау: тақырып бойынша мазмұнды суреттер, карточкалар.

Сөздік қоры: Қайталау. Нан, бауырсақ, құрт, қант, көже, қуырдақ, май, бал, тұз, ет, шай, су, сүт, айран,

Жаңа сөздер. Шырын, балмұздақ, балық, жұмыртқа, кәмпит, ірімшік, шұжық, шәйнек, шәугім, самауыр, ожау, табақ, шелек, дастарқан, қышқыл.

Сабақтың барысы

Жұмыс түрі

Тәрбиешінің қызметі

Баланың қызметі

І. Сабақ ұйымдастыру кезеңі.

ІІ. Тіл дамыту.




ІІІ. Өткенді қайталау.






«Игровизор» ойнау



ІУ. Жаңа тақырып.






Тақырыпты ұсыну.




Тапсырмалармен жұмыс жүргізу.













Сергіту сәті





У. Қорытынды.

УІ. Мадақтау.

УІІ. Тапсырма.

Мұғалім балалармен жылы қарым – қатынас орната отырып, олардың оқу іс – әрекетіне деген жақсы көңіл күйінің қалыптасуына баса көңіл аудару.

  • Сенің атың кім?

  • Сенің фамилияң кім?

  • Сен қайда тұрасың?

  • Сенің ұлттың кім?

Өтілген сөздерді қайталау.

«Көктем» туралы сұрақтарға жауап беру:

  1. Қазір қандай жыл мезгілі?

  2. Көктем айлары қандай?

  3. Қазір қандай ай?

  4. Қыста күн қандай болады? Аяз болады ма?

  5. Адамдар қандай киім киеді?

  6. Балалар не тебеді?

«Игровизор» арқылы өткен тақырыптардағы сөздерді қайталау.

Бүгінгі тақырыбымыз «Дүкенде не бар?»

Жаңа сөздермен танысу:

Қайталау.

Нан, бауырсақ, құрт, қант, көже, қуырдақ, май, бал, тұз, ет, шай, су, сүт, айран,

Жаңа сөздер.

Шырын, балмұздақ, балық, жұмыртқа, кәмпит, ірімшік, шұжық, шәйнек, шәугім, самауыр, ожау, табақ, шелек, дастарқан, қышқыл.

Әрбір жаңа тақырып әліппе – дәптерде берілген алғашқы суретке оқушылардың назарын аудару арқылы ұсынылады. Мұғалім осы сурет бойынша тақырып туралы түсінік береді.

  1. Мұғалім балаларға суретті көрсетіп, «Дүкенде қандай ыдыстар бар?» деген сұраққа жауап беруді үйретеді: шәйнек, шәугім, самауыр, ожау, табақ, шелек .

  2. Осыдан кейін мұғалім балаларға сөйлемдерді тыңдап қайталатуға үйретеді: Мынау дүкен. Дүкенде шәйнек, шәугім, самауыр, ожау, табақ, шелек бар. Әже самауыр алады.

  3. Балалар келесі тапсырмадағы суреттердегі сұлбаға қарап ыдыстарды атайды.

  4. Мұғалім балалардың назарын әліппедегі Ы дыбысы бар сөздерге аударады: ыдыс, арыстан, пышақ, сабын, шырын, мысық.

  5. Сөздерді қайталанғаннан кейін балалар ы әрпән бояйды. Әріпті бояу арқылы балалар әріптің жазылуын есте сақтайды. Мұғалім тақырыпқа қатысты сөздерді қайталату арқылы тақырыпты бекітеді.

Қане , қанат жазайық.

Қарлығаш болып ұшайық.

Ұшып ұшып алайық.

Орнымызға отырайық.


Мұғалім балалармен оқу іс – әрекеті барысынан алған әсерлері туралы еркін әңгіме жүргізу арқылы сабақты қорытындылайды.


Сәлемдесіп, көңіл күйлерін айтады.


Балалар берілген сұрақтарды. ұқыпты тындап дұрыс жауабын айтады.


Балалар берілген тапсырманы орындайды.

Балалар назар аударып жаңа сөздерді дұрыс айтып береді.

Балалар суретке қарап дұрыс жауап береді.

ә/ Мұғалім оқиды, балалар қайталайды.

б/ Мұғалім оқиды, балалар тізбекпен қайталайды.

в/ Балалар сөз тіркестерді құрайды.


Балалар сұрақтарға дұрыс жауап береді.








Суретпен жұмыс.




Балалар сөйлемдерді тыңдап қайталатуға үйренеді:



Сұлбаға қарап ыдыстарды атайды.

Балалар сөздерді тыңдайды, қайталайды.


. Әріпті бояу арқылы балалар әріптің жазылуын есте сақтайды.



Балалар сергіту сәтін қимылымен орындайды.



Күтілетін нәтиже:

Білу керек: Балалар күнделікті сөздерді игеріп , оларды орынды пайдалануға дағдыландыру

Меңгеру керек: Жаңа сөздерді сөйлем құрастыруды, әріптерден сөз құрап дыбыстық талдау жасауды меңгереді

Үйрену керек: Күнделікті пайдаланытын сөздерді дұрыс айтып , қимылдарын жасауға үйренуге тырысып жасауды көрсетеді.






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Дошкольное образование

Категория: Уроки

Целевая аудитория: Дошкольникам

Скачать
Ашы? саба?ты? жоспары " Д?кенде не бар? " (мектепке даярылы? топ?а арнал?ан)

Автор: Шипина Алия Асылбековна

Дата: 06.05.2016

Номер свидетельства: 324585


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства