kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Заняття-гра "Спостереження за папугою" з мовленнєвого спілкування для дітей раннього віку

Нажмите, чтобы узнать подробности

Тема. Спостереження за папугою.

Мета: навчити дітей розглядати пташку, описувати її за допомогою вихователя; закріплювати уміння розрізняти кольори; розвивати зв’язне мовлення; дрібну моторику пальців рук, увагу, логічне мислення; бажання спілкуватися, виховувати любов до птахів, позитивні емоції.

Словник: збагачувати словник дітей словами папуга, пір’я, дзьоб; активізувати вживання слів голова, очі, крильця, хвіст, літає, стрибає.

Матеріал: різнобарвне пір’ячко, іграшка-пташка (папуга), тарілочки із зернятком кукурудзи змішане з квасолею.

                                              Хід заняття

Вихователь разом з дітьми знаходить у групі пір’ячко.

Вихователь. Ой, дітки, що це я знайшла? Та це ж пір’ячко. Яке воно легеньке, пухке. Давайте з ним пограємося.

Дидактична гра «Вітерець» Мета: навчити дітей правильно робити видих. (Вправа на піддування. Діти дмухають на пір’ячко.)

Вихователь. А як ви думаєте, звідки у нас взялося це пір’ячко.Мабуть, його загубила якась пташка. А де ж вона? (Знаходять сховану пташку)

Вихователь. А ось і пташечка. Цікаво, як же вона називається? (Папуга)

Папуга. Добрий ранок!

Діти. Добрий ранок!

Папуга. Пір’ячко! Пір’ячко!.

Вихователь. Папужечко, ми знайшли твоє пір’ячко.

Вихователь.Дякую!Дякую!

Гра «Познайомимося» - на розвиток комунікативних здібностей.

Мета: розвивати у дітей бажання спілкуватися.

Вихователь. Діти! Давайте познайомимося з пташечкою. (Діти стають колом. Вихователь бере іграшку і звертається  до дитини.)

Папуга. Я – Гоша. А ти хто?

Дитина. Я – Сашко.

(Гра закінчується тоді, коли папуга привітається з останньою дитиною)

Папуга.Дякую!

Вихователь. Діти, подивіться яка чудова, гарна пташка.

Папуга. Гоша гарний!

Вихователь. Ми зараз уважно роздивимося нашого Гошу. Папужечка нам буде казати, а ми за ним будемо повторювати. (Вихователь кожний раз непомітно для дітей включає запис іграшки.)

Гоша. Це голова (вихователь показує), очі, дзьобик.

Вихователь. Діти, покажіть, як пташка дзьобиком дзьобає зернятко. (Імітація рухів)

Вихователь. Гоша! Ти забув про чубчик сказати.

Гоша. Синій! Синій!А ще жовті лапки!

Вихователь. І навіщо йому лапки?

Діти. Щоб бігати, стрибати.

Вихователь. Так, діти, у нас з вами ніжки, а у пташок лапки. (Імітація рухів)

Гоша. Крильця! Крильця!

Вихователь. А навіщо пташці крила?

Діти. Щоб літати. (Імітація рухів)

Гоша. Пі-і-р’-я-чко!

Вихователь.Все тіло у пташки покрите різнокольоровим пір’ячком: грудка – жовта, спинка – червона, а хвіст який гарний, барвистий.

Гоша. Ох і гарний!

Вихователь. Так, дуже гарний. Малята, вже настала пора, чекає нас весела гра!

Рухлива гра «Веселі метелики» - закріплення кольорів (жовтий, синій, червоний, зелений). Вихователь роздає «крильця» (певного кольору стрічки) дітям.

Вихователь.                Метелики, летіть

                                      Та квіточки собі знайдіть!

                                      Уважно квітку обирайте,

                                      Але про колір не забувайте!

Папуга. Молодці!

Вихователь. Гоша! Ти мабуть зголоднів? Чим же ми тебе погодуємо? Діти, у мене лежало зернечко кукурудзи, але хтось висипав сюди і квасолю. Допоможіть мені, будь ласка, перебрати.

Гра «Попелюшка» діти вибирають зерна кукурудзи на жовту тарілочку, а квасолю – на червону.

Вихователь. Поки Гоша буде їсти, ми погодуємо інших пташок.

Фізкультхвилинка – діти повторюють слова за вихователем і виконують и відповідні рухи.

                                      Взимку холодно пташкам,

                                      Їм хлібця поїсти дам.

                                      Крихіток пташки поїли

                                      І веселі полетіли.

Гоша. Смачно! Дякую!

Вихователь. У наших діток і найсправді чарівні ручки: вони можуть зробити і сонечко, і хмаринку. Діти, давайте покажемо Гоші, що ми вміємо робити.

Діти сідають за столи:

а)Вихователь підходе до першого столу, де діти викладують кришечками «вужика» та «гусеничку», при цьому каже: «Вужик наш повзе туди, де його чекають всі.»;  «Гусеничка наша жовтенька, а ніжки у неї синенькі.» б)Вихователь підходе до другого столу, де діти прищіпками роблять «промінці» сонечку, «дощик» на хмаринках, при цьому каже: «Сонечко, сонечко!Подивись у віконечко, дітки тут грають тебе чекають» ; «Хмаринка по небу пропливає, дощик земельку поливає».

в)Вихователь підходе до третього столу, де діти мочалками  викладують «Загорожу для корівки та доріжку з травичкою», при цьому каже: «Доріжка з травою росте, корівка по травичці йде».

Папуга. Гарно! Гарно!

Вихователь. Так, сподобалося Гоші.

Релаксація  «Спів пташок» Вихователь пропонує дітям сісти на килимок і відпочити, повернути голіку в один бік «Чомусь не дивиться сонечко у віконечко», у другу – «Не видно. А якщо у гору подивимося? Ось воно, сонечко».

                                     .Любо! Любо стало,

                                      Пташечки зраділи

                                      І защебетали.

Вихователь. Заплющемо очі і послухаємо як співають пташки. (Діти слухають запис пташок).

Вихователь. Вже час повертатися нашій пташці  до лісу, її чекають  чекають друзі.

Папуга. Дякую! До побачення!

Діти. До побачення! Прилітай до нас.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Заняття-гра "Спостереження за папугою" з мовленнєвого спілкування для дітей раннього віку »

Тема. Спостереження за папугою.

Мета: навчити дітей розглядати пташку, описувати її за допомогою вихователя; закріплювати уміння розрізняти кольори; розвивати зв’язне мовлення; дрібну моторику пальців рук, увагу, логічне мислення; бажання спілкуватися, виховувати любов до птахів, позитивні емоції.

Словник: збагачувати словник дітей словами папуга, пір’я, дзьоб; активізувати вживання слів голова, очі, крильця, хвіст, літає, стрибає.

Матеріал: різнобарвне пір’ячко, іграшка-пташка (папуга), тарілочки із зернятком кукурудзи змішане з квасолею.

Хід заняття

Вихователь разом з дітьми знаходить у групі пір’ячко.

Вихователь. Ой, дітки, що це я знайшла? Та це ж пір’ячко. Яке воно легеньке, пухке. Давайте з ним пограємося.


Дидактична гра «Вітерець» Мета: навчити дітей правильно робити видих. (Вправа на піддування. Діти дмухають на пір’ячко.)


Вихователь. А як ви думаєте, звідки у нас взялося це пір’ячко.Мабуть, його загубила якась пташка. А де ж вона? (Знаходять сховану пташку)

Вихователь. А ось і пташечка. Цікаво, як же вона називається? (Папуга)

Папуга. Добрий ранок!

Діти. Добрий ранок!

Папуга. Пір’ячко! Пір’ячко!...

Вихователь. Папужечко, ми знайшли твоє пір’ячко.

Вихователь.Дякую!Дякую!


Гра «Познайомимося» - на розвиток комунікативних здібностей.

Мета: розвивати у дітей бажання спілкуватися.

Вихователь. Діти! Давайте познайомимося з пташечкою. (Діти стають колом. Вихователь бере іграшку і звертається до дитини.)

Папуга. Я – Гоша. А ти хто?

Дитина. Я – Сашко...

(Гра закінчується тоді, коли папуга привітається з останньою дитиною)


Папуга.Дякую!

Вихователь. Діти, подивіться яка чудова, гарна пташка.

Папуга. Гоша гарний!

Вихователь. Ми зараз уважно роздивимося нашого Гошу. Папужечка нам буде казати, а ми за ним будемо повторювати. (Вихователь кожний раз непомітно для дітей включає запис іграшки.)

Гоша. Це голова (вихователь показує), очі, дзьобик.

Вихователь. Діти, покажіть, як пташка дзьобиком дзьобає зернятко. (Імітація рухів)

Вихователь. Гоша! Ти забув про чубчик сказати.

Гоша. Синій! Синій!А ще жовті лапки!

Вихователь. І навіщо йому лапки?

Діти. Щоб бігати, стрибати.

Вихователь. Так, діти, у нас з вами ніжки, а у пташок лапки. (Імітація рухів)

Гоша. Крильця! Крильця!

Вихователь. А навіщо пташці крила?

Діти. Щоб літати. (Імітація рухів)

Гоша. Пі-і-р’-я-чко!

Вихователь.Все тіло у пташки покрите різнокольоровим пір’ячком: грудка – жовта, спинка – червона, а хвіст який гарний, барвистий.

Гоша. Ох і гарний!!!

Вихователь. Так, дуже гарний. Малята, вже настала пора, чекає нас весела гра!


Рухлива гра «Веселі метелики» - закріплення кольорів (жовтий, синій, червоний, зелений). Вихователь роздає «крильця» (певного кольору стрічки) дітям.

Вихователь. Метелики, летіть

Та квіточки собі знайдіть!

Уважно квітку обирайте,

Але про колір не забувайте!


Папуга. Молодці!

Вихователь. Гоша! Ти мабуть зголоднів? Чим же ми тебе погодуємо? Діти, у мене лежало зернечко кукурудзи, але хтось висипав сюди і квасолю. Допоможіть мені, будь ласка, перебрати.


Гра «Попелюшка» діти вибирають зерна кукурудзи на жовту тарілочку, а квасолю – на червону.


Вихователь. Поки Гоша буде їсти, ми погодуємо інших пташок.


Фізкультхвилинка – діти повторюють слова за вихователем і виконують и відповідні рухи.

Взимку холодно пташкам,

Їм хлібця поїсти дам.

Крихіток пташки поїли

І веселі полетіли.


Гоша. Смачно! Дякую!

Вихователь. У наших діток і найсправді чарівні ручки: вони можуть зробити і сонечко, і хмаринку... Діти, давайте покажемо Гоші, що ми вміємо робити.

Діти сідають за столи:

а)Вихователь підходе до першого столу, де діти викладують кришечками «вужика» та «гусеничку», при цьому каже: «Вужик наш повзе туди, де його чекають всі.»; «Гусеничка наша жовтенька, а ніжки у неї синенькі.» б)Вихователь підходе до другого столу, де діти прищіпками роблять «промінці» сонечку, «дощик» на хмаринках, при цьому каже: «Сонечко, сонечко!Подивись у віконечко, дітки тут грають тебе чекають» ; «Хмаринка по небу пропливає, дощик земельку поливає».

в)Вихователь підходе до третього столу, де діти мочалками викладують «Загорожу для корівки та доріжку з травичкою», при цьому каже: «Доріжка з травою росте, корівка по травичці йде».


Папуга. Гарно! Гарно!

Вихователь. Так, сподобалося Гоші.


Релаксація «Спів пташок» Вихователь пропонує дітям сісти на килимок і відпочити, повернути голіку в один бік «Чомусь не дивиться сонечко у віконечко», у другу – «Не видно. А якщо у гору подивимося? Ось воно, сонечко».

...Любо! Любо стало,

Пташечки зраділи

І защебетали...

Вихователь. Заплющемо очі і послухаємо як співають пташки . (Діти слухають запис пташок).

Вихователь. Вже час повертатися нашій пташці до лісу, її чекають чекають друзі.

Папуга. Дякую! До побачення!

Діти. До побачення!!! Прилітай до нас...



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Дошкольное образование

Категория: Прочее

Целевая аудитория: Прочее

Автор: Мілова Тетяна Борисівна

Дата: 16.05.2015

Номер свидетельства: 212224


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства