Заняття- гра на прогулянці
Тема: «Подорож до сонечка»
Мета:продовжувати знайомити дітей з особливостями погоди та природи навесні; розвивати пізнавальний інтерес до навколишнього світу; формувати уявлення про небезпеку для здоров’я, яку приховує у собі пряме сонячне проміння та спекотна погода; продовжити вчити вихованців спостерігати, розмірковувати, відповідати на питання; сприяти вихованню малят основ екологічно-доцільної поведінки;сприяти позитивному емоційному розвитку малят,викликати у них бадьорість,веселий та піднесений настрій.
Форми активності:фізична (м’язово-моторна), пізнавальна (загальна та логічна), соціально- моральна, мовленнєва.
Хід заняття:
Вих-ль: Дітки,давайте привітаємося з вами з усим, що нас оточує (з гостями, з сонечком).Діти вітаються і машуть долонькою.
Вих-ль: Діти, а сьогодні день жаркий?
(прикладають долоні до щічок і хитають головою)
Діти: Жаркий!
Вих-ль: День спекотний отакий!
( розводять руки в сторони)
Сонце високо злетіло?
( здіймають руки вгору,стають на носочки)
Всіх дістати захотіло:
(нахиляються,намагаючись торкнутись землі)
Ой, як в голову пече добряче
І на плечі-ой,гаряче!
На колінця припікає,
(показують на згадані частини тіла)
Цій жарі немає краю!
(сплескують у долоньки)
Дихальна гімнастика: Давайте вдихнемо повітрячко (виконують).Яке воно?(сухе,гаряче).
Вихователь: Діти, сьогодні ми з вами вирушимо у подорож до сонечка. Со-нечко світить зверху і в першу чергу його промінчики потрапляють вам на голівки. А чи захистили ми наші голівки від гарячих промінців?(Так).Що ви зробили для цього? (Вдягли легкі головні убори).Молодці!Ходімо! (вирушають).
Ми йдемо до сонечка, ля-ля-ля,
Щоб погрітись трішечки, ля-ля-ля
(йдуть один за одним, тримаючись за руки, зупинилися)
Ну-мо дітки,не сваріться!
(вказують пальчиком)
І до сонця посміхніться!
(піднімають обличчя до сонечка і посміхаються)
Долоньки угору піднімаємо,
І весело ними кружляємо.
(піднімають долоньки до гори, виконують колові рухи)
А тепер присіли,встали,
(присіли та встали)
Посміхнулись один одному, заспівали, ля-ля-ля.
(посміхаються один одному, співають)
(Прийшли на галявину)
Вихователь:
Все навколо зелениться,
І дерева, і травиця,
Вилізли комашки
І малі мурашки.
Подивіться,подивіться,
Хто ж лежить тут на травиці? (Кішечка)
Вихователь: Кішка - це домашня тваринка. Вона живе поряд з людиною, залазе на колінця та мурличе.Як вона мурличе?(імітація звуків).Всі її люб-лять, піклуються про неї.Чим годують кішечку?(молоком, рибкою, м’ясом). Що є на голівці у кішки?(очі,які навіть уночі бачуть; вушка, якими кішечка чує біг мишенят; носик,яким вона чує їжу).У нас з вами рученята та ніжки, а у цієї тварини лапки з м’якими подушечками, на них вона ходить тихенько-тихенько. Кішечка, мабуть, втомилася. Хай лежить відпочиває, а ми з вами у гру пограємо.
(Вихователь одягає шапочку «киці» дитині, а інші грають «мишенят»).
Р/гра «Кіт та миші».Мета:вчити бігати легко,не наштовхуючись один на одного, рухатися згідно тексту.Швидко змінювати напрямок руху.
Вихователь: Спить коточок біля хати,
Мишки можуть полювати,
(мишенята бігають з ускоренням темпу,
звуковимовлення <пі-пі>)
Мишки так розвеселились,
Що коточка розбудили.
(Котик потягується і звуковимовляє голосно <мяу>,
мишки розбігаються-ховаються у нірку).
Вихователь: Дітки,мабуть, вже час повертатися додому. А щоб було швид-ше - поїдемо на паровозі.В мене є маленький світлофорчик.Давайте пригада-ємо з вами на який колір паровіз може вирушати?(Зелений) І який звук ми чуємо при цьому?(<ту-ту>).А що це за колір показує світлофор?(Червоний).
Що ми чуємо?(<ш-ш>).Паровіз зупиняється.Поїхали додому?(«Їдуть»).
Промовляють слова:
Загудів паровіз,
І вагончики повіз,
Чух-чух-чух-чух,
Я вдалечінь покачу.
( Приїхали)
Вихователь: Дітки, поки ми з вами подорожували, дивіться скільки з дерев нападало гілочок.Давайте з вами їх позбираємо.
Трудова діяльність: збір поламаних, сухих гілочок.Мета:продовжувати виховувати у дітей бажання приймати участь у сумісній праці.
Вільна гра дітей на ділянці.