kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Қош келдің жаңа жыл!

Нажмите, чтобы узнать подробности

Шырша жайлы түсінік қалыптастыру. Қатты қағаздан шырша жасау.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Қош келдің жаңа жыл!»

Бөлім: Менің айналамды не қоршап тұр?

Пәні: жапсыру

Тақырыбы: Қош келдің, Жаңа жыл!

Мектеп/МҰ: «Валерьянов негізгі мектебі» КММ

Күні:03.03.19

Педагогтің аты-жөні: Бердімұрат Ақмарал

Сынып-топ: МАД

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

ҰОҚ-ның

оқытылу

мақсаттары

0.1.2.1. Жапсыруда дербес немесе ұжымдық сюжеттік композиция жасау, заттардың кеңістіктік қатынастарын, түсін, пропорциясын, заттар мен олардың бөлшектерінің текстурасын есепке ала отырып оларды аспанға, суға, жерге қатыстылығы бойынша орналастыру.

0.2.1.3. Табиғи және қолдан жасалғандардан, екіге, қатпарлап бүктелген қағаздардан түрлі симметриялық пішіндерді қию.

0.2.2.3. Орталықты, бұрыштарды, әшекейлеу үшін екіге бүктелген қағаздан, қатпарлап бүктелген қағаздан қол ұстасуды, шеңбер айнала ән айтқан адам бейнелерін, шілтер үлгілерін, қар ұшқындарын, гүлдер, т.б. қию.

0.2.2.4. Жұмыс барысында жұмыс орнын, құралдарын ретке келтіру.

Күтілетін нəтиже

Барлық тәрбиеленушілер: -жапсыруда сюжетті композиция құрастыра алады;

-екіге бүктелген, қатпарлап бүктелген қағаздардан түрлі симметриялық пішін-дерді қиып ала алады; -жұмыс барысында жұмыс орнын, құралдарын ретке келтіре алады. Заттарды бүкіл парақ бетіне орналастыра алады.

Көптеген тәрбиеленушілер: -заттардың кеңістіктегі орналасуын ескере алады;

-жапсыруда түсті бейнелілік құралы ретінде қолдана алады; -бейнелерді қағаз бетіне жапсыруды алдымен ірі бөліктерінен бастап, кейін ұсақ, ерекше бөліктерімен толықтыра алады.

Кейбір тәрбиеленушілер: -таныс техниканы өз бетімен үйлесімдей алады;

-өз қиялын жеткізе алады.

Тілдік мақсат

Дағдыларды дамыту:

-сұрақтарға жауап беру, бұрын меңгерген біліктерін еске түсіру;

-шығармашылық процесс барысында мүмкіндіктер аясын талқылау;

-түпкі ойын түсіндіру;

-өзінің және өзге тәрбиеленушілердің жұмыстарын талдау және түсіндіру;

-қорытынды сұрақтарға жауап беру, өз жетістіктерін бағалау.

Көптілділік: шеңбер құрып жүру – хоровод – сhoir.

Негізгі терминдер мен сөз тіркестері:

-жобалық жұмыс, сюжеттік жапсыру, контур бойынша қию.

Талқылауға арналған сұрақтар:

Қандай мереке келе жатыр? Жаңа жыл дегенміз не?

Қиюдың қандай тәсілдерін қолдануға болады?

Алақаныңды бастырып сызудың дұрыс тәсілі қандай?

Өткен ҰОҚ

алған білім

Желімді пайдаланудың қарапайым дағдылары; шамасы бойынша заттардың ара-қатынасын, перспективті бұрмалануын бере білу. Шамасы бойынша заттардың арақатынасын, түрлі заттардың бөліктерінің пішінін көрсету, олардың құрылы-сын, пропорцияларын көру білігі.

Жоспар

Жоспарланған

уақыт

Жоспарланған жұмыс түрлері

Ресурстар

І. Дұрыс əсерлі

көңіл күй орнату.

0–2мин.

II. Өмірлік

тəжірибені

маңыздандыру.

Мақсатты болжам.

3–5 мин.

(Ұ) ҰОҚ-де оң көңіл күй орнату.

Тәрбиеленушілерге өздерінің көңіл күйімен бір-бірімен жымиып күліп бөлісуді ұсыну.

Ұ) Өлең оқу:

Ойыншықты мұншама

Кім ілді екен шыршаға.

Маңдайында жұлдызы –

Жарқырайды соншама.

Балаларды жұмыстың ерекше түрі – топпен жұмыс жасау

қызықтырады.


ҰОҚ-ның ортасы

III. Тақырып

бойынша жұмыс

6 – 27мин.

(Ұ) Әліппе-альбомдағы иллюстрациялармен жұмыс

Балаларға суретке қарап, балалардың не істеп жатқанын, оқиғаның қайда болып жатқанын айтқызу. Ең ғажайып мереке – Жаңа жыл келе жатыр! Жаңажылдық жапсырма жасаймыз. Шыршаны, Аязата мен аққаланың бейнесін жасауға алақанымыз көмекке келеді!

Еркін қиялдай беріңдер!

(Ұ) Саусақтарға арналған жаттығу.

«Аулаға серуендеуге шығамыз».

Бір, екі, үш, төрт, бес (бір-бірлеп саусақтарын бүгеді),

Біз серуенге шығамыз (сұқ және ортаңғы саусақтарымен үстел

үстімен «жүреді),

Аққала соғамыз (екі алақанымен қар «домалақтайды»),

Құстарға нан үгіп береміз (барлық саусақтарымен нан «үгеді»),

Сырғанақ тебеміз (сұқ саусағын алақанмен сырғанатады),

Қарға аунаймыз (алақандарын үстел үстіне кезек-кезек аударып-

төңкереді),

Қар-қар болып үйге қайтамыз. (алақандарын қаққылайды).

(Т) Аппликацияны әзірлеу технологиясы.

Алақанды керек түстегі параққа жай қарындашпен бастырып сы-зып алу қажет. Бірнеше парақ қағазды бірінің үстіне бірін қойып, бір жасағанда бірнеше «алақан» қиып алуға болады.

Шыршаның конусын саламыз. Сосын төменгі қатардан бастап

сызылған үшбұрыштың сызығы бойымен қағаздан жасалған

алақандарды жапсырамыз, бұл ретте желімді бөлшектің үстіңгі

жағына ғана жағамыз, саусақтарымыз қозғалмауы керек, бұл

біздің жапсырмамызға қосымша көлем береді. Бірінші қатардағы

алақандарды бір-біріне жақын жапсырамыз, барлығы бес-алтау

болуы тиіс. Әрбір келесі қатарда алақандар санын азайтып

отырамыз.

Балаларға алақандарды түсіне қарай (ашық жасыл, қою жасыл)

кезекпе-кезек жапсырту.

Шыршаны безендіру үшін түрлі түсті жылтыр желімді, пайеткалар

мен бисерді пайдалануға болады.

Аязата жасау үшін технологияның бірінші бөлігін қайталаймыз.

Сосын Аязатаның бетін саламыз. Қызыл алақандардан оның тонын

жасаймыз. Тонның өңірін жасау үшін майлықтарды пайдаланамыз.

Сақал-мұртын ақ түсті алақандардан жасаймыз.

Үшінші топ осылайша аққаланы жасайды.

Бір баланы алақан әзірлеу тәсілін көрсету үшін тақтаға

шақыру, тәрбиеленушілер білгендерін бекітуі және жұмыс ретін

қайталауы үшін сол баланың әрекеттерін нақтылап, түсіндіріп

отырады.

(Ұ) Қауіпсіз жұмыс жүргізу ережелері.

Желіммен қауіпсіз жұмыс істеу ережелері.

Желіммен жұмыс істеу кезінде қажет болса, жаққышты пайдалан.

Жұмысты орындаудың осы кезеңіне ғана қажетті желім мөлшерін ал. Желімнің артық мөлшерін жұмсақ шүберекпен немесе майлық-пен абайлап алып таста.

Жұмысты бітіргеннен кейін жаққышты және қолыңды сабынды

сумен жақсылап жу.

Әліппе-альбом.






Музыкалық сүйемелдеу










Түрлі-түсті қағаз, жай

қарындаштар, қайшы,

ПВА желімі (не желімді

қарындаш), желім

жаққыштар, сүрткіштер,
















IV. ҰОҚ

қорытындысы.

Рефлексия.

28-30 мин

(Ұ, Ө) Рефлексиялық бағалау Мазмұны бойынша бағалау: танымдық белгімен бағалау – бала өзінің жұмысын символдар (карточкалар, жетондар, ишарат және т.б.) көмегімен бағалайды.

«Қар кесегі» (нұсқа) Балалар шеңбер бойымен «қар кесегін» (қағаздан жасалған) бір-біріне беріп, сабақта қолынан не келгендерін және нені пысықтау керектігін айтады.

Қағаздан жасалған қар.


Ойыншықты мұншама

Кім ілді екен шыршаға.

Маңдайында жұлдызы –

Жарқырайды соншама.





Саусақтарға арналған жаттығу.

«Аулаға серуендеуге шығамыз».

Бір, екі, үш, төрт, бес (бір-бірлеп саусақтарын бүгеді),

Біз серуенге шығамыз (сұқ және ортаңғы саусақтарымен үстел үстімен «жүреді),

Аққала соғамыз (екі алақанымен қар «домалақтайды»),

Құстарға нан үгіп береміз (барлық саусақтарымен нан «үгеді»),

Сырғанақ тебеміз (сұқ саусағын алақанмен сырғанатады),

Қарға аунаймыз (алақандарын үстел үстіне кезек-кезек аударып-төңкереді),

Қар-қар болып үйге қайтамыз. (алақандарын қаққылайды).


Қауіпсіз жұмыс жүргізу ережелері.

Желіммен қауіпсіз жұмыс істеу ережелері.

Желіммен жұмыс істеу кезінде қажет болса, жаққышты пайдалан.

Жұмысты орындаудың осы кезеңіне ғана қажетті желім мөлшерін ал.

Желімнің артық мөлшерін жұмсақ шүберекпен немесе майлықпен абайлап алып таста.

Жұмысты бітіргеннен кейін жаққышты және қолыңды сабынды сумен жақсылап жу.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Дошкольное образование

Категория: Планирование

Целевая аудитория: Дошкольникам

Скачать
Қош келдің жаңа жыл!

Автор: Бердімұрат Ақмарал

Дата: 08.12.2019

Номер свидетельства: 530902
