Мақсаты : Осы отрядтардың өкілдерімен , құрылыс ерекшеліктерімен таныстыру , бере отырып тақырыпты меңгерту ,таныстыру , өмірмен ұштастыру , терең және жүйелі білім алуға жағдай жасау ,білімдерін әрі қарай дамыту.
Білімділік: Осы отряд өкілдері , құрылысы туралы түсінік беру арқылы, оқушылардың білімдерін тереңдету.
Дамытушылық: Олардың құрылыс ерекшеліктері ,табиғаттағы маңызы жайлы білімдерін дамыту.
Тәрбиелік: Отряд өкілдері туралы мәлімет жинақтау арқылы, оқушыларды табиғатты аялауға, жануарларын қорғауға, сүюге және әр түрлілігін сақтап қалуға тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже : Оқушылар отрядтың ерекшелігін түсінеді , талдайды белгілерін анықтай алады .Белгілерін түрлерін ажырата алады , аңдар туралы мақал – мәтелдердің маңызын біледі , олардың биологиялық маңызын ерекшелігін түсінеді , өмірмен ұштастыру , терең және жүйелі білім алуға жағдай жасау .Халықтық ұғымдарды қолдана алады .
Модульдері : АКТ/ ақпараттық коммуникативтік технология/, сыни тұрғысынан ойлау , жұмыс , оқытуды басқару және оқытуды бағалау
Бағалау : Өзін өзі (ӨӨБ), жұптық (ЖБ), топтық (ТБ), жиынтық (ЖБағ)
Деректер: тақта, стикерлер, постерге арналған қағаздар, маркерлер, бағалау парақтары
Әдіс тәсілдер: Миға шабуыл ,
Сабақ барысы :
Амандасу , түгендеу
Балалар , көңіл күйлерін қалай ?
Тыныштық кезеңнін өткізу / баяу музыка/
Балалар біз сендермен қандай класс өкілдерін өтіп жатырмыз ?
Сүтқоректілер класы
Ендеше өткен тақырыпқа көз жүгіртіп тоқталып өтейік
Критериилері:
Жауап нақты болу керек
Ойланып жауап беру керек
Әрбір жауапқа 1 ұпай
Бағалау : / бірін- бірі бағалау жұптық бағалау /
8 тапсырма дұрыс болса -8ұпай
7 тапсырма дұрыс болса -7 ұпай
4 тапсырма дұрыс болса - ұпай
Сүтқоректілердің қанша түрі бар – 5 мыңға жуық
Дене температурасы қандай – тұрақты
Тері жабынында не бар / иіс , тер , сүт бөлетін бездер /
Мойын омыртқасының саны нешеу/ 7/
Терінің қосалқы бөлімдері / түк, мүйізді тырнақ , мүйіз және тұяқ /
Жүрегі неше бөлімді /4 /
Зәр шығару жүйесін ретімен ата / 2 бүйрек, несепағар , қуық , зәр шығару өзегі /
Қалай ұрықтанады / іштей, дара жынысты /
Баласын тірі тумайтын , жұмыртқалайтын сүтқоректілерді ата / түрпітек /Клокалы сүтқоректілерді ата / үйрек тұмсық
Бүгінгі сабақ тақырыбы : Жыртқыштар .Ескекаяқтылар.Киттәрізділер .Жұп және тақтұяқтылар .Тұмсықтылар .Приматтар .
Мақсатты оқушылар өздері қояды .....................................
Ендеше балалар осы отрядтардың кейбір өкілдері шолу жасап өтейік ...............................................................................................................................
Критериилері :
Ойланып жауап беру керек
Жауап нақты болу керек
Өз ойын дұрыс жеткізе білу керек
Постердің естетикалық безендірілуі
Бағалау : / топтық/
Егер топ жақсы жауап берсе бас бармақты жоғары көтер