kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Жемістерді? т?зілуі саба? жоспары (6 сынып)

Нажмите, чтобы узнать подробности

Б?л саба? жоспары 6 сынып?а арнал?ан. Саба?ты? т?ру топты? ж?мыс жасату ар?ылы жа?а саба?ты ?ткізу. Саба? ты?ырыбы:Жемістерді? т?зілуі;?сімдіктерді? т??ым ар?ылы к?беюі ж?не таралуы.Жемістерді? т?рлеру,???а? ж?не шырынды жемістер ж?не с?йекті шырынды жемістер туралы осы саба? жоспары жасал?ан.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Жемістерді? т?зілуі саба? жоспары (6 сынып)»

Сабақ № 22 күні:25/11/2015 сыныбы: 6 пәні:биология

Сабақтың тақырыбы: Жемістердің түзілуі; өсімдіктердің тұқым арқылы көбеюі және таралуы. Жемістің түрлері: құрғақ және шырынды, қақырайтын және қақырамайтын, біртұқымды және көптұқымды жемістер.

Сабақтың мақсаты:оқушыларға жемістер туралы негізгі ұғымды қалыптастыру.

Сабақтың міндеттері:

Білімділік : оқушыларға жемістердің түзілуі,түрлері,олардың бір-бірінен ерекшеліктеріөсімдіктердің ьұқым арқылы көбеюі және таралыу туралы білім беру.

Дамытушылық: жемістердің көптүрлілігі,кездесетін жерлері және бұрыннан білетін жемістер туралы білімдерін кеңейту,таным қабылетін арттыру,қызығушылықтарын ояту.

Тәрбиелік: оқушыларды әсемдікке,сұлулыққа,табиғатты қорғай білуге,жеміс түрлерін ажырата білуге,іздемпаздыққа тәрбиелеу.

Сабақ түрі:дәстүрлі.

Сабақ әдісі: СТО әдістері,топпен жұмыс,семантикалық карта.

Сабақтың барысы:

І.Ұйымдастыру кезеңі:

-оқушылармен амандасу,кезекшіні анықтап,түгендеу;

-сыныптың психологиялық күйін анықтап,сабаққа назарларын аудару;

-сыныпты түрлі түсті қағаздар тарату арқалы екі топқа бөлу,бағалау парағын таратып түсіндіру,5 тапсырма болады.

Бағалау критерийі: әр тапсырманы толық орындалуы үшін 5-2 ұпай аралығында қойылады,топтың әр мүшесі ббелсенді қатысуы тиіс әр тапсырмада бір оқушы қайталанып қорғауға шықпайпауы керек. Әр тапсырма орындалғаннан кейін оқушылар мұғаліммен бірге тексеру жұмысын жүргізіп тиісті ұпайларын қояды бағалау парағына,сабақ соңында келесі ұпай сана бойынша оқушылар бағаланады. 25 -24 ұпай «5» баға, 23-22ұпай «4» баға, 21-20 ұпай « 3» баға.

ІІ.Үй тапсырмасын тексеру.

-§22 бойынша ауызша мазмұнын сұрау;

-қосымша сұрақ жауап қою.

ІІІ.Жаңа сабақты өту.

  1. Тапсырма «Біліміңді тексер»,өткен сабақ бойынша кестемен жұмыс.

Шашақ

Жай масақ

Собық

Күрделі шатыр

Жай шатыр

Күрделі шашақ

Себет

Күрделі масақ

6/11

2

1/13

7/16

3/10

4/9

8/12/15

5/14



  1. Жүгері

  2. Жолжелкен

  3. Наурызшешек

  4. Тары

  5. Бидай

  6. Мия

  7. Балдырған

  8. Өгейшөп

  9. Гүлшетен

  10. Пияз

  11. Қараған

  12. Күнбағыс

  13. Калла

  14. Қарабидай

  15. Гүлкекірек

  16. Сәбіз

  1. Тапсырма: келесі жемістерден шырынды,сүйекті шырынды,құрғақ жемістерді бөліп жас.



Шырынды

Сүйекті шырынды

Құрғақ жемістер

Қызанақ,қарлыған,алқа,жүзім,

қарақат,картоп,лимон,

баклажан

,мандарин,апельсин

бадам,грек жағағы,какос пальмасы

мақта,емен жаңғаға,асбұршақ,күнбағыс



Қызанақ,қарлыған,алқа,жүзім,қарақат,картоп,лимон,баклажан,мандарин,апельсин,бадам,грек жағағы,какос пальмасы,мақта,емен жаңғаға,асбұршақ,күнбағыс.

3-тапсырма. Жемістерді жарнамалау. Екі топ оқушылары жеміс суретін не жемістің өзін көрсете отыра сол жемісті таныстырып түсінік беру.

4-тапсырма. Семантикалық карта.



Өсімдіктің аты

Жемістер

Жеміс түрлері

Тұқым саны

құрғақ

шырынды


біреу

екеу

көп

Меңдуана

+


Құашақ

+



Картоп


+

Жидек


+


Қарбыз


+

Жидек



+

Қырыққабат

+


бұршаққын



+

Күнбағыс

+


Тұқымша


+


Бидай

+


Дән



+

Таңқурай


+

жинақталған



+



ІҮ.Сергіту сәті:әуенге қосылып билейміз.

5- тапсырма. Биологиялық жұмбақ шешу.

Бақшамызда өсеті кызыл,жасыл түс,

Жей алмайсын шикідей ашытады ауызды (ащы бұрыш)

Оранып ол көп жапраққа ,

Өсіп жатыр топырақта,қабат қабат киініп

Кім отырады топырақта? (орамжапырақ)

Көкөніс бұл қалаулы,жасай алмайсын онсыз палауды (сәбіз).

Жер астында көміліп отырады қызыл ханшайым (қызылша).

Сілкідім де сабағын,

Жер астын қарадым,

Он түйнегін алдым да,

Дайын болды тамағым. (картоп)

Ү.Рефлексия: Бүгінгі өтілген тақырыптан оқушылар өз әсерлерін жазады.

ҮІ.Бағалау.

Үйге тапсырма:§23 оқу,мазмұнын айту. 83 беттен бірінші топ А деңгейіне жауап береді,екінші топ Ә деңгейіне жауап береді.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Биология

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
Жемістерді? т?зілуі саба? жоспары (6 сынып)

Автор: Утина Алия Ержановна

Дата: 01.12.2015

Номер свидетельства: 260499


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства