-Цитогенетикалы? зерттеулер жасап,биополимерлер синтезіні? матрицалы? ?станымын ?алыптастыр?ан биолог-?алым?
Н?руыздар тірі а?зада ?андай ?ызмет ат?арады?
-Бактерияларды? ж?не эукариотты? транскрипциясыны? ??састы?ы мен айырмашылы?ы неде ?
Ш.»Білу» ж?йесі. Жа?а саба?.
«Біз ?мір бойына жететін білім алу» моделінен «?мір бойы білім алып ?ту» моделіне к?шуге тиіспіз. Болаша??а біліммен ?адам басып, лайы?ты ?олта?бамызды ?алдырайы?.
Просмотр содержимого документа
«Жасушаларды? к?беюі,Митоз, »
Бекітемін:
Күні:
Сабақтың тақырыбы : II бөлім.Организмдердің көбеюі және жеке дамуы
V тарау .Өзін-өзі ұдайы өндіру-тірі ағзаға тән жалпылама қасиет.
Жасушалардың бөлінуі. Митоз
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі – жасушаның бөлінуі , митоз және оның фазалары жөнінде мағлұмат.
Тәрбиелілігі – адамның тұлға ретінде қалыптасуында ғылыми дүниетанымын байыту. Дамытушылығы – электрондық оқулық арқылы ойлау, есте сақтау, көру қабілеттерін дамыту; ой түйіндеуге, шығармашылықпен жұмыс істеуге жұмылдыру; пәнге, тақырыпқа байланысты қызығушылықтарын дамыту.
Құрал-жабдықтар: электронды көрсетілімдер ,сызбалар.
Сабақтың типі: дәстүрлі танымдық сабақ
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
Сабақтың әдісі:сұхбаттасу-дәріс, көрсетілім, өзіндік жұмыс
Сабақтың типі: Жаңа сабақ
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақ кезеңдері:
І. Ұйымдастыру
ІІ. “Білім минуты” Үй тапсырмасын сұрау
(пысықтау сұрақтары)
ІІІ. “Білу жүйесі”. Жаңа сабақ
ІV. “Тарихи таным»
V. “Түсіну” минуты. Жұптық тапсырмалар
VI. “Талдау” жүйесі. Тест сұрақтары
VII.”Жинақтау” жүйесі. “Биологиялық диалог”
VIII. “Бағалау” жүйесі. Оқушы білімін бағалау
IХ. Үй тапсырмасы
Үй тапсырмасы :Транскрипция мен трансляцияның бактерияларда реттелуі.Бұл процестердің жоғары сатыдағы организмдерде реттелуі.
Жоспар: 1.Транскрипция.
2.Трансляция.
ІІ. «Білім» минуты
-Нәруыз құрамына қанша амин қышқылы енеді ?
-ДНҚ –ның жасушадағы рөлі неде?
- «Тұқымқуалау ақпараты» дегеніміз не?
-Генетикалық код дегеніміз не?
-Цитогенетикалық зерттеулер жасап,биополимерлер синтезінің матрицалық ұстанымын қалыптастырған биолог-ғалым?
Нәруыздар тірі ағзада қандай қызмет атқарады?
-Бактериялардың және эукариоттың транскрипциясының ұқсастығы мен айырмашылығы неде ?
Ш.»Білу» жүйесі. Жаңа сабақ.
«Біз өмір бойына жететін білім алу» моделінен «өмір бойы білім алып өту» моделіне көшуге тиіспіз. Болашаққа біліммен қадам басып, лайықты қолтаңбамызды қалдырайық.