kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Жасуша органоидтері: жасушалық мембрана, эндоплазмалық тор, рибосомалар, митохондриялар, лизосомалар, жасуша орталығы"

Нажмите, чтобы узнать подробности

 

Күні:

Пәні: Биология

Сынып: 8

Сабақтың тақырыбы

Жасуша органоидтері: жасушалық мембрана, эндоплазмалық тор, рибосомалар, митохондриялар, лизосомалар, жасуша орталығы

Сабақтың мақсаты

Жасуша органоидтері: жасушалық мембрана, эндоплазмалық тор, рибосомалар, митохондриялар, лизосомалар, жасуша орталығының құрылысы мен қызметі туралы жаңа білім, түсінік беріп, ұғымдар қалыптастыру

Оқытудың нәтижелері

Жасуша органоидтері: жасушалық мембрана, эндоплазмалық тор, рибосомалар, митохондриялар, лизосомалар, жасуша орталығы мен қызметі туралы ұғымдары қалыптасады.

Негізгі дерек—көздер

Оқулық, плакат, маркер, стикерлер, интербелсенді тақта

Модульдің кіріктірілуі

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету

Оқыту үшін бағалау және оқу үшін бағалау

Ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдану

Оқытудағы басқару және көшбасшылық

 

Сабақтың барысы

 

Сабақ бөлімінің кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің іс—әрекеті

Оқушының іс—әрекеті

Бағалау

Ресурстар, көрнекіліктер

Кіріспе

2 минут

Топқа бөлу

Түрлі-түсті стикерлер арқылы 6 оқушыдан 4 топқа бөлу.

 

Түрлі-түсті стикерлер

2 минут

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

 «Екі жұлдыз бір тілек» стратегиясы бойынша осы сабаққа күтілетін 2 мақсат және осы сабақтан күтілетін 1 үміттерін стикерге жазып, жүрек салынған плакатқа іледі.

Стикерлер

5 минут

Үй тапсырмасын тексеру.

«Ыстық орындық» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау.

Әр топтан бір оқушыдан шығып, ыстық орындыққа отырып, оқушылардың қойған сұрақтарына жауап береді.

Өз-өзін критериалды бағалау.

«Бағдаршам» стратетиягысымен формативті бағалау.

Бағалау парақшасы, түрлі-түсті стикерлер

Жаңа сабақтың таныстырылымы

15 минут

«РАФТ» стратегиясы бойынша мәтінді оқып, Жасуша органоидтері: жасушалық мембрана, эндоплазмалық тор, рибосомалар, митохондриялар, лизосомалар, жасуша орталығы туралы өз сөздерімен айтқызу.

Мәтінді топта оқиды, мәтіндегі негізгі идеяны өз сөзімен айтып береді.

Бағалау критерийлеріне сүйене отырып, өз-өзін бағалайды.

Өз-өзін критериалды бағалау.

«Бағдаршам» стратетиягысымен формативті бағалау.

Бағалау парақшасы, түрлі-түсті стикерлер

Жаңа сабақты қолдану

10 минут

«Егерде мен……» стратегиясы бойынша жеке жұмыс жасату.

Оқушылар жеке-жеке қоршаған ортаға қандай үлес қосар едім деп пікірлерін білдіреді.

Өз-өзін критериалды бағалау.

«Бағдаршам» стратетиягысымен формативті бағалау.

Бағалау парақшасы, түрлі-түсті стикерлер

Жаңа сабақты қорытындылау

 

 

5 минут

Тест жұмысымен сабақты қорытындылау.

Өтілген тақырып бойынша тест тапсырмаларын орындап, сабақты қорытындылайды.

Өз-өзін критериалды бағалау.

«Бағдаршам» стратетиягысымен формативті бағалау

Бағалау парақшасы, түрлі-түсті стикерлер

3 минут

Бағалау. Өз-өздерін критериалды бағалау.

«Бағдаршам» стратегиясы бойынша формативті бағалау.

Бағалай критерийлеріне сүйене отырып, бағалау парақшасына өз-өздерін бағалап, қорытынды бағаларын шығарады.

Өз-өзін критериалды бағалау.

«Бағдаршам» стратетиягысымен формативті бағалау

Бағалау парақшасы, түрлі-түсті стикерлер

2 минут

«Екі жұлдыз бір үміт» стратегиясы бойынша сабақтың кіріспе бөлімінде жазған 2 мақсат, бір үмітке жете алдыма, стикерге ойларын жаздыру.

Жазылған 2 мақсат, 1 үмітке жете алғандары не жете алмағандары туралы  стикерге толықырып жазады.

 

Рефлексия парағы, стикерлер

1 минут

Үйге тапсырма беру.

Тақырыпты оқу.

Күнделікке жазып алады.

 

Күнделік

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Жасуша органоидтері: жасушалық мембрана, эндоплазмалық тор, рибосомалар, митохондриялар, лизосомалар, жасуша орталығы"»

 

Күні:

Пәні: Биология

Сынып: 8

Сабақтың тақырыбы

Жасуша органоидтері: жасушалық мембрана, эндоплазмалық тор, рибосомалар, митохондриялар, лизосомалар, жасуша орталығы

Сабақтың мақсаты

Жасуша органоидтері: жасушалық мембрана, эндоплазмалық тор, рибосомалар, митохондриялар, лизосомалар, жасуша орталығының құрылысы мен қызметі туралы жаңа білім, түсінік беріп, ұғымдар қалыптастыру

Оқытудың нәтижелері

Жасуша органоидтері: жасушалық мембрана, эндоплазмалық тор, рибосомалар, митохондриялар, лизосомалар, жасуша орталығы мен қызметі туралы ұғымдары қалыптасады.

Негізгі дерек—көздер

Оқулық, плакат, маркер, стикерлер, интербелсенді тақта

Модульдің кіріктірілуі

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету

Оқыту үшін бағалау және оқу үшін бағалау

Ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдану

Оқытудағы басқару және көшбасшылық

 

 

Сабақтың барысы

 

Сабақ бөлімінің кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің іс—әрекеті

Оқушының іс—әрекеті

Бағалау

Ресурстар, көрнекіліктер

Кіріспе

2 минут

Топқа бөлу

 

 

 

 

Түрлі-түсті стикерлер арқылы 6 оқушыдан 4 топқа бөлу.


Түрлі-түсті стикерлер

2 минут

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

 

 «Екі жұлдыз бір тілек» стратегиясы бойынша осы сабаққа күтілетін 2 мақсат және осы сабақтан күтілетін 1 үміттерін стикерге жазып, жүрек салынған плакатқа іледі.

 

 

Стикерлер

5 минут

Үй тапсырмасын тексеру.

«Ыстық орындық» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау.

 

Әр топтан бір оқушыдан шығып, ыстық орындыққа отырып, оқушылардың қойған сұрақтарына жауап береді.

 

Өз-өзін критериалды бағалау.

«Бағдаршам» стратетиягысымен формативті бағалау.

Бағалау парақшасы, түрлі-түсті стикерлер

Жаңа сабақтың таныстырылымы

15 минут

 

 

«РАФТ» стратегиясы бойынша мәтінді оқып, Жасуша органоидтері: жасушалық мембрана, эндоплазмалық тор, рибосомалар, митохондриялар, лизосомалар, жасуша орталығы туралы өз сөздерімен айтқызу.

Мәтінді топта оқиды, мәтіндегі негізгі идеяны өз сөзімен айтып береді.

Бағалау критерийлеріне сүйене отырып, өз-өзін бағалайды.

Өз-өзін критериалды бағалау.

«Бағдаршам» стратетиягысымен формативті бағалау.

Бағалау парақшасы, түрлі-түсті стикерлер

Жаңа сабақты қолдану

10 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Егерде мен……» стратегиясы бойынша жеке жұмыс жасату.

Оқушылар жеке-жеке қоршаған ортаға қандай үлес қосар едім деп пікірлерін білдіреді.

Өз-өзін критериалды бағалау.

«Бағдаршам» стратетиягысымен формативті бағалау.

Бағалау парақшасы, түрлі-түсті стикерлер

Жаңа сабақты қорытындылау

 

 

5 минут

Тест жұмысымен сабақты қорытындылау.

Өтілген тақырып бойынша тест тапсырмаларын орындап, сабақты қорытындылайды.

Өз-өзін критериалды бағалау.

«Бағдаршам» стратетиягысымен формативті бағалау

Бағалау парақшасы, түрлі-түсті стикерлер

3 минут

Бағалау . Өз-өздерін критериалды бағалау.

«Бағдаршам» стратегиясы бойынша формативті бағалау.

Бағалай критерийлеріне сүйене отырып, бағалау парақшасына өз-өздерін бағалап, қорытынды бағаларын шығарады.

Өз-өзін критериалды бағалау.

«Бағдаршам» стратетиягысымен формативті бағалау

Бағалау парақшасы, түрлі-түсті стикерлер

2 минут

«Екі жұлдыз бір үміт» стратегиясы бойынша сабақтың кіріспе бөлімінде жазған 2 мақсат, бір үмітке жете алдыма, стикерге ойларын жаздыру.

Жазылған 2 мақсат, 1 үмітке жете алғандары не жете алмағандары туралы  стикерге толықырып жазады.


Рефлексия парағы, стикерлер

1 минут

Үйге тапсырма беру.

Тақырыпты оқу.

Күнделікке жазып алады.


Күнделік

 




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Биология

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс.
Урок соответствует ФГОС

Автор: Абилова Нагима Толбасиевна

Дата: 14.04.2018

Номер свидетельства: 466145


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства