Күні / Дата /Date | Сынып / Класс / Grade 6 | Пән / Предмет / Subject Биология | Мұғалім / Учитель/ Teacher Сакиева Молдир Даулетбековна |
Тақырыбы / Тема / Theme Вирустық жұқпалармен зақымдану және таралуы. Вирустық жұқпалардың алдын-алу және күресу шаралары. |
Мақсаты / Цель / Objective Вирустық жұқпалармен зақымдану және таралуы. Вирустық жұқпалардың алдын-алу және күресу шаралары жөнінде түсінік қалыптастыру. |
Міндеттері / Задачи / Task Вирустық жұқпалармен зақымдану және таралуы. Вирустық жұқпалардың алдын-алу және күресу шаралары жөнінде түсінік қалыптастыру, биология сабағын ағылшын тілімен кіріктіре отырып қушылардың тілдік мәдениетін қалыптастыру, сөздік қорларын молайту. Оқушылардың бірлесіп жұмыс жасауына, тәуелсіз ойлауына, өз идеяларын ұсына білуге ықпал ету. |
Тип урока/ сабақтың түрі/ type of the lesson Жаңа сабақ |
Формы и методы/ түрі мен әдістері/ form sand methods Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс – тәсілдер; Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету; Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; Оқыту мен оқу ақпараттық –коммуникациялық технологиялар (АКТ) пайдалану |
Оборудование/көрнекіліктер/ resources Интерактивті тақта, суреттер, оқулық, қосымша материалдар, постерлер |
Кезең / Этап / Stage | Мұғалімнің іс-әрекеті / Действияучителя /Teacher’s activity | Оқушының іс-әрекеті / Действияучащегося / Student’s activity | Қосымша / Примечание / Note |
Ұйымдастыру Организационный Organization | 1) «Сергіту сәті» - Бір бірімізге сәттілік тілейік! 2) Оқушыларды топқа бөлу 3) Бағалауды түсіндіру, әр топты бағалау үшін балдық гистограмма Беріледі. | Оқушылар бірнеше топқа бөлінеді. Әр топ өзінің топ басшысын, таймспикер тағайындайды | |
Үй жұмысын тексеру Проверка д/з Checking hometask | Мұғалім үй тапсырмасын тексереді. Тіршіліктің қарапайым құрылымдық формасы ретінде вирустардың құрылысындағы ерекшеліктер. | Әр топ мүшелеріне карточкадан беріледі. Топ оқушылары сол сұрақтарға жауап береді. | |
Жаңа сабақ Новая тема Presentation | Мұғалім интерактивті тақта арқылы жаңа сабақты түсіндіреді. | Оқушылар зейін қойын тыңдайды. | |
Бекіту Усвоение и закрепление Practice | «Қалың және жұқа сұрақтар» әдісі. Білемін | Білдім | Не білгім келеді? | | | | | | | | | | | | |
| Қалың және жұқа сұрақтарға жауап береді. | |
Қорыту және жүйелеу Обобщение и систематизация Production | А 1. Вирустық ауру қайда, қашан тіркелген? 2. «Вирус жұқтырған адам» дегенді қалай түсінесің? 3. Түсінгеніңді баянда. Ә 1. Вирус қалай беріледі? 2. «Аурудың жасырын кезеңі» дегенді қалай түсінесің? 3. Түсінгеніңді баянда. Б 1. Вирустар қандай ауруларды тудырады? 2. ИТИС вирусы туралы не білесіңдер? 3. Иммунитет дегеніміз не? | Топтар кестені толтырып, қол көтеру арқылы жауап береді. | |
Бағалау Оценивание Assessment | Бағалау критерийлеріне сүйене отырып, өз - өздерін бағалайды. | | |
Рефлексия Reflection | Нені білдім? Нені білгім келеді? Не қызық болды? Не білемін? | | |
Үй тапсырмасы Домашнее задание Hometask | §54 оқу, мазмұнын айту. | Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазып алады. | |