П?н: биология Сынып: 6
Саба?ты? та?ырыбы : Тірі организм ретінде ?сімдік м?шелеріні? ?зара байланысы. ?сімдіктер ж?не ?орша?ан орта.
Саба?ты? ма?сат: ?сімдік м?шелері туралы т?сініктерді ?айталау. Та?ырып бойынша ?з ойларын тияна?тап, д?лелді т?рде жеткізе білу. ?з ?мірінен мысалдар келтіре білу. Ж?п ішінде шы?армашылы? атмосфераны ?алыптастыру?а ?мтылу.
Міндеттері:
- ?сімдіктерді? вегетативті, генеративті м?шелерін ?айталау;
- г?л ??рылысын т?сіндіре білу;
- микроскоп ??рылысын, ат?аратын ?ызметін білу;
- бір-біріне, достарына к?мек к?рсетіп, топ, ?жым болып бірлесіп, ж?мыс істей білуге т?рбиеленеді;
- п?нге деген ?ызы?ушылы?ын арттырылады.
Табыс критерийлері:
- вегетативті , генеративті м?шелерін білу;
-Жа?а с?здерді ме?гереді.
-?сімдік тіршілігіні? мерзімімен танысады.
Просмотр содержимого документа
«Тірі организм ретінде ?сімдік м?шелеріні? ?зара байланысы. »
Пән: биология Сынып: 6
Сабақтың тақырыбы : Тірі организм ретінде өсімдік мүшелерінің өзара байланысы. Өсімдіктер және қоршаған орта.
Сабақтың мақсат: Өсімдік мүшелері туралы түсініктерді қайталау. Тақырып бойынша өз ойларын тиянақтап, дәлелді түрде жеткізе білу. Өз өмірінен мысалдар келтіре білу. Жұп ішінде шығармашылық атмосфераны қалыптастыруға ұмтылу.
Міндеттері:
- өсімдіктердің вегетативті, генеративті мүшелерін қайталау;
- гүл құрылысын түсіндіре білу;
- микроскоп құрылысын, атқаратын қызметін білу;
- бір-біріне, достарына көмек көрсетіп, топ, ұжым болып бірлесіп, жұмыс істей білуге тәрбиеленеді;
- пәнге деген қызығушылығын арттырылады.
Табыс критерийлері:
- вегетативті , генеративті мүшелерін білу;
-Жаңа сөздерді меңгереді.
-өсімдік тіршілігінің мерзімімен танысады.
Сабақтың түрі: қайталау.
Әдіс-тәсілі : жұптық жұмыс, ОЖЕс О, СТ
Көрнекіліктер: интербелсенді тақта, флипчарт, маркер, бағалау парағы, қарындаш, өшіргіш, фломастерлер, түрлі-түсті стикерлер,"бағдаршам", карточкалар. фотоаппарат
Сілтеме : биология 6 сын К. Жүнісқызы, Р. Әлімқұлова
Сабақ кезеңдері
Уақыты
Мұғалім іс әрекеті
Оқушы іс әрекеті
Ұйымдастыру
түрі
Бағалау
Қолданылатын модуль
Ұйымдастыру кезеңі
2 мин
Психологиялық ахаул туғызу. ИБТ флипчарт бойынша №1
Жақсы тілектер айтады
Жұппен жұмыс
ОЖЕс О
Үй жұмысын тексеру
3 мин
Сұрақтар қояды: өсімдіктердің қандай көбею жолдары бар?
Жыныссыз көбеюдің түрлерін түсіндіріңдер
Сұрақтарға жауап береді
Жеке жұмыс
Индивидуальная работа
«Екі жұлдыз бір тілек»
ОмОЖТ
Сабақ тақырыбына шығу
2 мин
№2 флипчарт
Өсімдіктер суреті арқылы сабақ тақырыбына шығады, мақсатын анықтайды
жұппен жұмыс,
«Бас бармақ»
ОҮБжОБ
ТжДБО
СТО
Қайталау
Сергіту сәті
20 мин
2 мин
№3 - №8 флипчарт сұрақтар қояда
Микроскоп құрылысын қайталауға сұрақтар қойылады № 9 флипчарт
№10 флипчарт тамыр типтерін анықтау
№11 флипчарт гүл құрылысының элементтерін сәйкестендіру
№12 тамырдың түрөзгерістерін сәйкестендіріп кестеге толтыру
№13 бүршіктерді сәйкестендіру
Жауап береді. Дұрыс жауаптары тақтада жасырын түрде
Микроскоп бөлшектерін айтып береді
Тамыр типтерін анықтайды
ИБТ гүл бөліктерін сәйкестендіреді
ИБТ дұрыс жауаптарын тиісті жеріне апару
ИБТ дұрыс жауаптармен кесте толтыру
Жұппен жұмыс
Әр дұрыс жауапқа смайл беріледі
Әр дұрыс жауапқа смайл беріледі
Екі жұлдыз бір тілек,
АКТ, СТО, бағалау, ЖЕСО,
АКТ, СТО, бағалау, ЖЕСО,
АКТ, СТО, бағалау, ЖЕСО,
АКТ, СТО, бағалау, ЖЕСО,
АКТ, СТО, бағалау, ЖЕСО,
Өсімдік тіршілігінің ұзақтығы
4 мин
Қосымша материал тарату
Өздік жұмыс.
Жұппен жұмыс
ТжДБО
Бекіту
5 мин
«ыстық орындық» ойыны
Әр оқушы 3 сұрақтан дайындап ойынға қатысады
Жұптық жұмыс,
смайлик
СТО
Үй жұмысы
2 мин
Интербелсенді тақтада үй тапсырмасын береді: вегетативті, генеративті мүшелерге ребус, кроссворд құрастыру.
Тапсырманы күнделіктеріне жазып алады
АҚТ
Рефлексия
Мақсатқа жету
3 мин
Бағыттау
ИБТ сатыда өз орындарын белгілейді, әр оқушы өз атын сатының тиісті деңгейінде жазады.
Жеке жұмыс
СТО, АКТ, ОүБОБ
Бағалау
2 мин
Смайлдарын санау
Суммативтік бағалау
Формативтік бағалау
Жеке жұмыс
СТО , ОүБОБ