kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Тамыр.Тамыр жүйесі"

Нажмите, чтобы узнать подробности

"Тамыр.Тамыр жүйесі"   Биология  пәні  6 сынып

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Тамыр.Тамыр жүйесі"»




Сабақ жоспары

Сабақ: Биология

Мектеп: 10 мекетеп-лицей

Күні:21.10.16

Мұғалімнің аты-жөні: Баймағанбетова Алтынай

Сынып:

Қатысқандар саны:24


Қатыспағандар саны:1

Сабақтың

тақырыбы:


Тамыр және тамыр жүйесі

Сабақ негізделген оқу мақсаты

Оқушылар сабақ соңына қарай не үйренгенін қалайсыз?

Тамырдың шығу тегіне және тамыр жүйесін сипаттау

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар істей алады:

Тамыр түрлерін атайды

Тамыр түрлерін атайды

Оқушылардың көпшілігі істей алады:


Тамырдың жүйесін сурет арқылы ажыратады

Кейбір оқушылар істей алады:


Тамырдың қызметін сипаттайды


Тілдік мақсат

Оқушылар:

Не істей алады?Тамыр түрлерін анықтайды

Негізгі сөздер мен тіркестер (пәнге арналған сөздік және терминология):

Негізгі,жанама,қосалқы.Кіндік тамыр,шашақ тамыр

Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер

Талқылауға арналған сұрақтар:

Тамыр дегеніміз не қалай түсінесіңдер?

Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?

Сіз неліктен тамыр өсімдіктің жерасты мүшесі екенін айта аласыз ба?

Тыңдалым мен оқылым бойынша ұсыныстар:


Бағалау

критерийлері:

1.Тамырдың қызметін біледі

2.Тамырдың түрлерін ажыратады

Алдыңғы оқу


Тамыр өсімдіктің жерасты мүшесі екенін біледі

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз

Ресурстар


Басы















3мин








5-7мин

















I.Ұйымдастыру кезеңі

Топқа бөлу(түрлі түсті қағаздар арқылы

Жасыл түс-негізгі тамыр

Қызыл түс-жанама тамыр

Сары түс-қосалқы тамыр

Оқушыларға жағымды ахуал туғызу

(Әр топ бір-біріне тілек тілейді)


I I. Үй тапсырмасы

Өскіннің пайда болуы.Тұқымның өнуіне

қажетті жағдайлар (Тест 10 сұрақ)


1.Тұқымның өсіп –жетілуі үшін не қажет?

А)топырақ,ауа,газ

Б)су, ауа,жылу

С)жарық,су,ауа

2.Бидай,қарабидай,арпа,сұлы,,жоңышқа,асбұршақ үшін ең төменгі температура?

А) 5градус

Б)10 градус

С)15 градус

3.Тұқымды суда қалдырса, қанша күннен кейін –ақ ауа жетіспегендіктен ашып, шіри бастайды?

А)1-2

Б)2-3

С)4-5

4.Топыраққа тұқымның мөлшерінен қанша есе тереңірек егу керек ?

А)2-3есе

Б)5-6 есе

С)7-8 есе

5.Асқабақ,қауын қияр,күріш мақта темекі қанша градута өнеді?

А)15-20гр

Б)25-30гр

С)10-15гр

6.Даражарнақты өскінде қандай тамыр жетіледі?

А)негізгі

Б)қосалқы

С)жанама

7.Қосжарнақты тұқымда ұрық тамыршасынан алдымен қандай тамыр өседі?

А)негізгі

Б)қосалқы

С)жанама

8.Тұқымның өнуі?

А)Ұрықтың қоректенуі

Б)Ұрықтан өскіннің дамуы


С)Тұқымның бөрітуі

9.Тұқымның ісініп жарылуына,қоректік заттарын сұйылтып,ертіндіге айналуына не қажет?

А)су

Б)ерітінді

С)майлар

10.Судың сіңірілу мөлшері тұқымның қандай бөлігіне байланысты?

А)үстіңгі қабатына

Б)сыртқы қабығы

С)ішкі қабығы


Жұптарда өзара бағалау

10 сұраққа -5 балл

6-7 сұраққа-4 балл

1-5 сұраққа-3 балл


Кітап,биолог анықтамалығы






















Ортасы


4мин






20мин










7мин



























Миға шабуыл

1.Өсімдіктер топыраққа не арқылы бекиді?

2.Тамыр өсімдікке не үшін қажет?

3.Тамыр барлық өсімдіктерде бірдей бола ма?



III.Жаңа сабақ


Топтық жұмыс (мәтін беріледі)

1 топ:Тамыр ,тамырдың қызметі
2-топ: Тамыр түрлері
3-топ:Тамыр жүйесі

Бағалау ?Екі жұлдыз бір ұсыныс арқылы


Жеке жұмыс

I-топ Суретте берілген тамырдың түрлерін анықтаңыз?

1.________________________

2. ________________________

3.________________________

4.________________________


II-топ Кіндік тамыр мен шашақ тамырдың айырмашылығын салыстырып жазыңыз?

Кіндік


Шашақ



III-топ

Бос торкөздерге тамыр жүйесінің суретін салып, соған сәйкес өсімдік түрлеріне ата:

Шашақ


Кіндік
















Соңы



2мин







2мин















Рефлексия

1.Сабақтан не ұнады?

2.Не қиын болды?

3.Мұғалімге сұрақ?

Үйге тапсырма:

Тамыр және тамыр жүйесін оқу.Тамыр түрлерінің суретін салу



Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жопарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыстар, қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс

1Сұрақтар қою арқылы,топтық жұмыс

2.Тест, венн диаграмма, биологиялық диктант

Бағдаршам,екі жұлдыз бір ұсыныс,өзара бағалау.


Слайд,интернет,ютуб,ұстаздар сайты

Өзара бірлесіп жұмыс жасау,техникалық құралдармен жұмыс жасау,бір-бірін тыңдау


Рефлексия


Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

- Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

- Бүгін оқушылар не білді?

- Сыныптағы ахуал қандай болды?

- Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

- Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

- Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?


1.Топпен жұмыс жасау тиімді болды


2.Бүгін балалар үлкен ұйымшылдықпен алып шықты


Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?


1.Топтық жұмыспен жеке жұмыс түрі


2.


Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?











Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Биология

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
"Тамыр.Тамыр жүйесі"

Автор: Баймағанбетова Алтынай Марданқызы

Дата: 08.02.2017

Номер свидетельства: 389297


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства