О?ушыларды топ?а б?лу(4 т?рлі жеміс ар?ылы топтар?а б?лу).
І-топ – «С?біз»
ІІ-топ – «?ызылша»
ІІІ-топ – «Шал?ан»
І?-топ – «Шомыр»
?р топта 4-5 о?ушыдан, барлы?ы 4 топ болады. ?рбір топ топты? атын, ?станымын ??рып, ?здерін таныстырады. Алтын ережені еске т?сіреді. Ба?алау т?рі айтылады.
Просмотр содержимого документа
«Саба? жоспары. Тамырды? т?р?згерістері 6 сынып»
Қарқаралы қаласы
Академик О.А.Жаутыков атындағы
ЖББ №1 қазақ орта мектебі
Биология пәні мұғалімі
Жомартова Назгуль Тусуповна
Сабақтың тақырыбы: §10 «Тамырдың түрөзгерістері»
Сабақтың мақсаты: Табиғат пен тіршілік-сыртқы орта жағдайларымен тығыз байланыста екендігіне түсінік қалыптастыру.
Міндеттері:
Өздігінен ізденіп жұмыс жасауға дағдыландыру;
Тамырдың түрөзгерістерімен таныстыру;
Күнделікті өмірде адамдар үшін өсімдік тамырларының маңызын талдау;
Күтілетін нәтиже:
Шығармашылық белсенділігі артады, жан-жақты ізденеді;
Түрөзгерістерге айналған тамырлар туралы біледі;
Теориялық білімдерін өмірде пайдалана алады.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: Сыни тұрғыдан ойлау, сұрақ-жауап, инсерт, диалог, кластер,талантты және дарындылық, АКТ, жас ерекшелік, басқару мен көшбасшы, бағалау, рефлексия.
Оқушыларды топқа бөлу(4 түрлі жеміс арқылы топтарға бөлу).
І-топ – «Сәбіз»
ІІ-топ – «Қызылша»
ІІІ-топ – «Шалқан»
ІҮ-топ – «Шомыр»
Әр топта 4-5 оқушыдан, барлығы 4 топ болады. Әрбір топ топтың атын, ұстанымын құрып, өздерін таныстырады. Алтын ережені еске түсіреді. Бағалау түрі айтылады.
ІІ.Рөлдік диалог. Әр топқа суреттер таратылып, суреттегі бейнені сомдайтын оқушылар ортаға шығады. Интерактивті тақтадан көрсетілген слайд арқылы әрбір оқушы өзінің рөлдерін ойнайды. Берілген тапсырмаларды топпен бірге орындайды -- Биологиялық диктант
- Жағдаят кезеңі.
- Оқушылардың Рover paint бағдарламасында дайындап келген таныстырылымдары.
ІҮ. Мағынаны ажырату. (10 минут)
«Инсерт» әдісі.
«V» білемін
«+» мен үшін жаңалық
«?» сұрақ туды
Кестені толтырып, білгендерін ортаға салады. «?» бағандары бойынша түсініктемелер беріледі.Слайд.
Сергіту сәті.«Қара жорға» биі. (5 минут)
Ү. Бағалау. Алдын-ала берілген бағалау критерийлерін негізге ала отырып, әр топ оқушылары бірін-бірі бағалайды.(5 минут)
Бағалау критерий:
Бұрынғы білімін сабақ барысында қолдана алуы;
Жауаптарының дұрыстығы мен анықтылығы;
Ұқыптылығы;
Әлеуметтенуі;
Белсенділігі;
Есте сақтау қабілеті;
Шапшаңдығы;
Логикас ы;
Шығармашылығы;
Тапсырманы дербес орындауы.
ҮІ. Қорытынды. (5 минут)
Кластер
Т А М Ы Р
ҮІІ. Рефлексия. 3 жұлдыз, 2 тілек. (2 минут)
ҮІІІ.Үйге тапсырма. §9 «Тамырдың түрөзгерістері» тақырыпты оқып келу. Күнделікті өмірден мысалдар келтіре отырып, маңызына эссе жазу.