Пән: биология
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8
Бекітемін:
Мектеп: Ы.Алтынсарин
Күні: 2.02-31-31.01.2017
Мұғалімнің аты-жөні: Аскарова А.К.
Сынып: 8 А-Г-Д
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақ тақырыбы
Өкпенің тіршілік сиымдылығы. Тыныс алудың реттелуі, аурулары. Сарамандық жұмыс
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
Өкпенің тіршілік сиы мдылығы Тыныс алу қозғалыстары, олардың реттелуі. Тыныс алу орталығы. Тыныс алу мүшелерінің ауруларын талдау
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар: өкпенің тіршілік сиымдылығын біледі
Көптеген оқушылар: өкпе сиымдылығын өлшеу құралын айта алады
Кейбір оқушылар: тыныс алу мүшелерінің ауруларын салыстырады
Жетістік критерийлері
Өкпенің тіршілік сиы мдылығы (спирометр)Тыныс алу қозғалыстары, олардың нейрогуморальдық жолмен реттелуі. Тыныс алу орталығы. Тыныс алу мүшелерінің аурулары: тұмау.өкпе туберкулезінің пайда болу жолдары мен алдын алуды жинақтайды
Тілдік мақсаттар
Нейрогуморальдық реттелу, рефлекс, адреналин, тироксин
Құндылықтарды дарыту
Денсаулықтарын күтуге үйрету, зиянды заттарды қолданудан аулақ болуға тәрбиелеу
Пәнаралық байланыстар
Физика
АКТ қолдану дағдылары
Интер тақта
Бастапқы білім
Өкпенің құрылысы мен қызметі.
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Ресурстар
Сабақтың басы
1. Амандасу, барлау
2. Сұрақ тапсырма
А. Өкпенің құрылысы мен қызметін талдау.
Б. Газ алмасу механизмін түсіндіру
Оқулық
Сабақтың ортасы
1 тапсырма. Мәтінді бөліп оқу.
Дескриптор: Өкпенің тіршілік сиымдылығы мен өлшеу құралын айта алады.
2 тапсырма. Алынған ақпаратты өңдеу.
Дескриптор: Тыныс алудың нейрогуморальдық реттелуін сипаттайды.
3-тапсырма. Алынған ақпаратты талдау
Дескриптор: Тыныс алудың гигиенасын талдайды.
4-тапсырма. Алынған ақпаратты салыстыру
Дескриптор: Тыныс алу мүшелерінің ауруларын салыстырып бағалайды
Сабақтың соңы
Сарамандық жұмыс орындату
Оқулық
Үйге тапсырма
Өкпенің тіршлік сиымдылығы. Тыныс алудың реттелуі, аурулары.
Оқулық
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
1.Әр оқушығв жеке (ЖАДА ) көмектесуге тырысамын
2.Қабілеті жоғары оқушыларға жүрек жұмысын талдау міндетін қоямын
Кестелер мен сұлбалар толтыруын басшылыққа аламын
Көңіл күйлері мен денсаулықтарына назар аударамын Белсенді әрекет жасауға шқырамын
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
1.
2.
Пән: биология
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8
Бекітемін:
Мектеп: Ы.Алтынсарин
Күні: 2.02-31-31.01.2017
Мұғалімнің аты-жөні: Аскарова А.К.
Сынып: 8 А-Г-Д
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақ тақырыбы
Өкпенің тіршілік сиымдылығы. Тыныс алудың реттелуі, аурулары. Сарамандық жұмыс
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
Өкпенің тіршілік сиы мдылығы Тыныс алу қозғалыстары, олардың реттелуі. Тыныс алу орталығы. Тыныс алу мүшелерінің ауруларын талдау
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар: өкпенің тіршілік сиымдылығын біледі
Көптеген оқушылар: өкпе сиымдылығын өлшеу құралын айта алады
Кейбір оқушылар: тыныс алу мүшелерінің ауруларын салыстырады
Жетістік критерийлері
Өкпенің тіршілік сиы мдылығы (спирометр)Тыныс алу қозғалыстары, олардың нейрогуморальдық жолмен реттелуі. Тыныс алу орталығы. Тыныс алу мүшелерінің аурулары: тұмау.өкпе туберкулезінің пайда болу жолдары мен алдын алуды жинақтайды
Тілдік мақсаттар
Нейрогуморальдық реттелу, рефлекс, адреналин, тироксин
Құндылықтарды дарыту
Денсаулықтарын күтуге үйрету, зиянды заттарды қолданудан аулақ болуға тәрбиелеу
Пәнаралық байланыстар
Физика
АКТ қолдану дағдылары
Интер тақта
Бастапқы білім
Өкпенің құрылысы мен қызметі.
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Ресурстар
Сабақтың басы
1. Амандасу, барлау
2. Сұрақ тапсырма
А. Өкпенің құрылысы мен қызметін талдау.
Б. Газ алмасу механизмін түсіндіру
Оқулық
Сабақтың ортасы
1 тапсырма. Мәтінді бөліп оқу.
Дескриптор: Өкпенің тіршілік сиымдылығы мен өлшеу құралын айта алады.
2 тапсырма. Алынған ақпаратты өңдеу.
Дескриптор: Тыныс алудың нейрогуморальдық реттелуін сипаттайды.
3-тапсырма. Алынған ақпаратты талдау
Дескриптор: Тыныс алудың гигиенасын талдайды.
4-тапсырма. Алынған ақпаратты салыстыру
Дескриптор: Тыныс алу мүшелерінің ауруларын салыстырып бағалайды
Сабақтың соңы
Сарамандық жұмыс орындату
Оқулық
Үйге тапсырма
Өкпенің тіршлік сиымдылығы. Тыныс алудың реттелуі, аурулары.
Оқулық
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
1.Әр оқушығв жеке (ЖАДА ) көмектесуге тырысамын
2.Қабілеті жоғары оқушыларға жүрек жұмысын талдау міндетін қоямын
Кестелер мен сұлбалар толтыруын басшылыққа аламын
Көңіл күйлері мен денсаулықтарына назар аударамын Белсенді әрекет жасауға шқырамын
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
1.
2.