Сүйектердің құрамы, құрылысы, олардың пішіндері және қызметі. Түтікті сүйектер өсуі. Сүйектің ішкі құрылысы. Сүйектің қызыл және сары кемігі. Сүйектің қызыл кемігіннің қан түзілудегі рөлі.
Сабақтың мақсаты:
Сүйектің құрылысы мен химиялық құрамын, олардың жуандауын және өсуін оқып-білу.
Сабақтың міндеттері:
Білімділік: Адам организміндегі қаңқаның негізгі қызметі мен ерекшеліктері туралы білімдерін арттыру.
Дамытушылық: Оқушылардың негізгі ұғымдарды бөліп қарау, салыстыру біліктерін дамыту. Өз бетінше жұмыс істей білу дағдысын қалыптастыру.
Тәрбиелілік: Тірек-қимыл жүйесінің маңызы туралы айтып, денсаулықты сақтауда салауатты өмір сүруге, дене шынықтырумен айналысуға шақыру. Сымбаттың дұрыс қалыптасуы үшін дұрыс тамақтану, партада дұрыс отыруды айтып, түсіндіру.
Құрал-жабдықтар: «Адам қаңқасы» атты кестелер, плакат, маркер, стикерлер.
Сабақтың типі: жаңа сабақты меңгерту
Әдістемелік шешім: талқылау, талдау, топпен жұмыс, өзіндік жұмыс.
Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру кезеңі.
1.Жылы орта құру. Шеңбер құрып, бір-біріне тілек айтады.
ІІ Үй тапсырмасын сұрау:
«Сыр сандық»
1.Тірек-қимыл жүйесі деп неліктен атайды?
2.Сүйектер қандай ұлпадан тұрады?
3.Сүйектердің байланысы нешеге бөлінеді?
4.Буын дегеніміз не?
5.Қозғалмайтын байланысқа қандай сүйектер жатады?
6.Шамалы қозғалмалы сүйектерді атаңдар.
7.Қозғалмалы немесе буындық байланысқа қандай сүйектердің байланысы жатады?
8.Ми сауытының сүйектері қалай байланысқан?
9.Буындар дененің қандай жерлерінде болады?
10.Қаңқаның маңызы қандай?
ІІІ Жаңа тақырыпты оқыту:
1.Шағын топқа бөлу. Түрлі түсті қағаздар бойынша топтарға бөлу.
2.Топ ережесін құру. Топ мүшелерін сайлау.
3. Мәтінмен жұмыс. ДЖИГСО әдісі.
І топ. Сүйектің құрамы.
ІІ топ. Сүйектің құрылысы.
ІІІ топ. Сүйектің түрлері.Сүйектің қызыл және сары кемігі.
ІҮ топ. Тірек- қимыл жүйесінің маңызы.
4.Сергіту сәті. Баспен, көзбен, иықпен, бөксемен 1,2,3, деп жазады.
5.Постер толтыру.
ІҮ Жаңа тақырыпты қорыту және бекіту:
Ойланып жауап беріңдер!
1.Қысқа сүйектерді атаңдар.
2.Түтікті сүйектерді атаңдар
3.Сүйектің құрамына қандай заттар жатады?
4.Жалпақ сүйектерге қандай сүйектер жатады?
5.Сүйектің құрамындағы органикалық заттар қандай қасиеттер береді?
6. Минералды заттар сүйекке қандай қасиет береді?
Ү Бағалау: Әр топ бірін-бірі «2 жұлдыз,1 тілек» бойынша бағалайды.
ҮІІ Рефлексия. «Үміт ағашына» оқушылар жаңа тақырып бойынша не білгенін, әсерлерін, ойларын стикерлерге жазып, іледі.
ҮІ Үй тапсырмасы: Параграф мәтінін оқу.
IIтоқсан бойынша білім тексерісінің қорытындысы
Анализ проверки качества знаний учащихся за II четверть
Пәні ( предмет ) Английский язык за 2014 -- 2015 уч. г.
по СОШ 34 г. Семей
Тексеріс мақсаты( Цель проверки) Проверка знаний учащихся за II четверть
Мерзімі Сроки с 22 12 2014г – 29 12 2014г
сынып
класс
Мүғалімнің аты-жөні
ФИО учителя
Сынып
тағы оқушылар саны Кол-во уч-ся в кл
Қатысқаны
Присутствовало
Тапсырманы орындады
выполнили задание
на
%білім сапасы
качества знаний
%үлгерімі
успеваемости
«5»
«4»
«3»
«2»
2 г
Садыбекова Л.Ж
18
18
5
9
4
77%
100%
2д
Садыбекова Л.Ж
18
18
5
11
2
88%
100%
5 в
Садыбекова Л.Ж
12
12
4
5
3
75%
100%
6 в
Садыбекова Л.Ж
21
21
9
11
1
42%
95%
7 г
Садыбекова Л.Ж
11
11
5
5
1
45%
91%
8 а
Садыбекова Л.Ж
17
17
3
6
8
52%
100%
8 б
Садыбекова Л.Ж
16
14
5
7
2
35%
85%
9 а
Садыбекова Л.Ж
13
9
4
3
2
44%
77%
10 а
Садыбекова Л.Ж
14
14
9
5
64%
100%
11 а
Садыбекова Л.Ж
12
12
3
5
4
66%
100%
Қорытынды
итого
152
146
20
68
52
6
60%
96%
Жіберілген қателер
Допущенные ошибки
У учащихся в основном были допущены ошибки по грамматике по следующим темам: времена английских глаголов учащиеся не могут правильно употреблять в предложениях вспомогательные глаголы, модальные глаголы, учащиеся 9 класса затруднялись как правильно написать предложения в косвенной речи, согласование времен.
Ұсыныстар
Рекомендовано Уделять больше внимания на грамматику. Пополнять словарный запас учащихся. На уроках английского языка. Использовать дополнительный материал.
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары
Зам директора по УР Поломошнова Т.Н.
Ә/Б жетекшісі Рук МО Мухышева Г.Г.
Отчет
о проделанной работе за I - полугодие
2014 – 2015 учебный год
учителя английского языка:
Садыбековой Л.Ж.
Учебный год я начала с выявления качества знаний учащихся с 5 – 11 классы учащиеся показали низкий процент успеваемости. Следуя из того, чтобы учащимся было легко и доступно я выбрала проблемно-поисковую тему «Использование игровой технологии на уроках английского языка».
Игра является одним из видов приема в обучении иностранному языку. Позволяет учащимся расширить свои знания, развивает речь, мышление, внимание, восприятие. В игре могут принимать активное участие слабоуспевающие ученики, так как для них новый материал преподносится в легкой доступной форме.
Я работаю в 1 – 11 классах. . Уроки провожу в соответствии с Государственным стандартом, календарным планом, по плану было запланировано 68 часов в каждом классе. В своей работе я использую разные виды деятельности, такие как работа в парах, в группах, индивидуальные , самостоятельные работы и другие. На каждом уроке использую наглядные пособия, технические средства обучения. А также каждую неделю посещаю библиотеку знакомлюсь с разной литературой.
В первом полугодии ученик 8 «А» класса Кузнецов Максим участвовал в городской олимпиаде проведенной в «Интеллектуальной школе \Назарбаев» среди 6 – 8 классов и занял III место. В международном игровом конкурсе “British Buldog” участвовали учащиеся 5 «В» класса Сергазы Ернур и 8 «А» класса Кузнецов Максим этим учащимся был выдан сертификат за участие.
А также добавила свою работу (конспект урока на тему Еда Британии) в интернет на сайте «Копилка уроков» и получила сертификат № 137893
Ниже показаны качества знаний учащихся за 1 – полугодие
2 «Г» - 77%
2 «Д» - 88%
5 «В» - 75%
6 «В» - 52%
7 «Г» - 45%
8 «А» - 58%
8 «Б» - 35%
9 «А» - 30%
10 «А» - 64%
11 «А»- 66%
В дальнейшем я собираюсь продолжать свою деятельность в таком же направлении но каждый раз находить что-то новое.
СПРАВКА
с места работы о доходах за последние двенадцать календарных месяцев перед наступлением социального риска
Наименование плательщика ______________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) или индивидуальный идентификационный номер (ИИН) и местонахождение плательщика социальных отчислений ________________________________________