Бекітемін:______________________
Сабақтың тақырыбы: Популяцияның өсуінің экспонециялды және сигмоидты қисығы | Мұғалімнің аты-жөні:Тұрлыбек.Р Күні:.12.09.2019ж. | ||||||||
СЫНЫП:9 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспаған оқушылар саны: | |||||||
Сабақ негізделген оқу мақсаттары | 9.3.1.1-популяция өсімінің экспонециалдық және сигмоидік үлгілерінің қисық сызықтарының графигін талдау. | ||||||||
Сабақ мақсаты: | 1) Популяциялардың табиғаттағы негізгі қасиеттерін және тірі ағзалардың табиғаттағы тепе-теңдігі туралы білім беру 2) Оқушыларды өз ойын еркін жеткізуге, өздігінен іздене білуге тәрбиелеу 3) Популяция туралы алған білімдерін дамыту және дәлелдеу, мысалмен түсіндіру сияқты қабілеттерін дамыту | ||||||||
Бағалау критерийі | Негізгі жүйелік топтарды және оларға тән белгілерді анықтайды. -Жүйелеудің маңызын түсіндіреді.
| ||||||||
Тілдік құзіреттілік | 1. Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: жүйелеу,түр,популяция,туыс,тұқымдас,отряд, класс,тип,патшалық,жіктеу Популяция (лат.populus-народ), Larus-шағала-чайка, ridibundus-көл-озеро,таксон (гр.таксис-порядок,размещение ) (оқу және жазу дағдыларын қалыптастыру) | ||||||||
Ресурстар | Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. | ||||||||
Әдіс-тәсілдер | Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. | ||||||||
Пәнаралық байланыс | Жаратылыстану,биология ғылымы тарихы, үштілділік қағидатына байланысты қазақ,орыс,ағылшын тіл пәндері. | ||||||||
Алдыңғы оқу | 9.1.1.1-әртүрлі түрлерді сиппттауда бинарлы номенклатураны негіздеу. | ||||||||
Сабақтың жоспары | |||||||||
Сабақтың кезеңдері | Уақыты | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Ресурстар | ||||
Ұйымдастыру кезеңі | 2мин | Сәлемдесу Топқа бөлу | Түстер арқылы | Қызыл, ақ, қара, сары арқылы бөлінеді | Диалог | ||||
Білім | 3мин | «Сұрақ жауап әдісі» | Өткен тақырыптар төңірегінде сұрақтар қояды. | Сұрақтарға жауап береді. | Диалог | ||||
5мин | Бейнежазба | АКТ | |||||||
7 мин | Жаңа тақырыпты түсіндіру | ||||||||
15мин | Топтық жұмыс «Постер қорғау» | Әр топ өзіне берілген тапсырманы орындайды түсінгенін постер бетіне түсіреді. | Диалог | ||||||
Бағалау | 3мин | «Екі жұлдыз бір тілек» | Топтар бірін-бірі бағалайды | Диалог | |||||
Кері байланыс | 5мин | Бүгінгі сабақтан не түсінгенін бүгінгі сабақтан алған әсерін жазады. | |||||||
Үй тапсырмасы | Популяцияның өсуінің экспонециялды және сигмоидты қисығы туралы ақпараттар тауып келу | Акт | |||||||