Сабақтың тақырыбы: Органикалық дүние көптүрлілігі. Организмдерді жіктеу | Пәні: Биология Мұғалімнің аты-жөні: Ерниязова.П.Н. Күні: 12.03.2018 | ||
СЫНЫП: 9м | Қатысқан оқушылар саны: 22 | Қатыспаған оқушылар саны: - | |
Сабаққа негізделген оқу мақсаттары | - Тіршіліктің түзілу жолдарын білу. -Органикалық дүниені жүйелеуге үйренеді; | ||
Сабақ мақсаттары: | - Тіршіліктің түзілу жолдарын білуге. -Органикалық дүние көптүрлілігінің биологиялық маңызын түсіну ; -Микро-макроэволюциялық түзілімдерді ажырата білу; -Биологиялық прогресс пен регресс нәтижесі талдауға; -Ароморфоз--дегенерация-идиоадаптация нәтижесі ажыратуға; -Организмдерді жіктеу принциптерін және оны қолдануға үйренеді; | ||
Бағалау критерийі | Тақырыптың маңызын түсіндіреді. Жеке, жұптық, ұжымдық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. | ||
Тілдік құзіреттілік | Организмдерді жіктеу принциптерін және қолдануды 3тілде айту. | ||
Ресурстар | Оқулық, суреттер, тапсырмалар, кері байланыс, білімленд сайтының бейне жазбасы. | ||
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: | Жеке, жұптық,ұжымдық,сұрақ-жауап әдістер | ||
Пәнаралық байланыс | география, химия, қазақ әдебиеті,тарих. | ||
Алдыңғы оқу | Органикалық дүниенің эволюциялық дамуы | ||
Жоспарланған уақыт | Сабақ барысы : | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы: 0,5 минут | Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу. Оқушылардың сабаққа әзірліктерін,сабаққа қатысуын тексеру. Сабақтың тақырыбымен мақсатымен таныстыру. | |||||||||||||||||||||||||
4,5 минут | Үй тапсырмасын сұрау. 1. Миға шабуыл. 2.Терминдер доминосы | Оқушылар өткен білімдерін жаңғыртады. | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 30 мин | Жаңа сабаққа өту кезеңі: -«Жүйелеу» туралы Білімленд сайтындағы бейнежазба көрсетіледі. | 3мин бейне жазба 1мин | ||||||||||||||||||||||||
Таксономия лық тізбек | оқушылар жүйелеу тізбегін түзеді және дәптерге жазады 1мин | |||||||||||||||||||||||||
4.Топтастыру әдісі бойынша талқылау. | ПРОКАРИОТТТАР САҢЫРАУҚҰЛАҚТАР
ВИРУСТАР ЭУКАРИОТТАРӨСІМДІКТЕР АДАМДАР ЖАНУАРЛАР Әрбір оқушы тапсырмалар бойынша талдау жүргізеді. | 18 мин Өзіндік жұмыс Әрбір оқушы жеке орындайды. Тексеріп, өз ұпайларын бағалау парағына жазады. Осылайша оқушылар өзін-өзі бағалап үйренеді | ||||||||||||||||||||||||
5.Бекіту тапсырмалары. Әр қатар белгілі түрді жүйелейді 1-Бидай 4-Түлкі 2-Қайың 5-Бактерияларды 3-Қасқыр 6-Алма | 1мин | |||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Бағалау парағы арқылы.
Қорытынды бағалау шкаласы: 10-12 балл «5». 7-9 балл «4». 4-6 балл «3». 1-3 балл «2». Кері байланыс. Үйге тапсырма: §53 тақырыпты оқу,қайталау. §54 оқу,сұрақтарға жауап беру | |||||||||||||||||||||||||