Методична розробка уроку з біології у 6 класі Пагін: будова та основні функції. Лабораторне дослідження. Будова пагона.
Методична розробка уроку з біології у 6 класі Пагін: будова та основні функції. Лабораторне дослідження. Будова пагона.
Впровадження наскрізних змістовних ліній: «Екологічна безпека та сталий розвиток» орієнтувати дітей на усвідомлення ролі рослин в екосистемах. «Здоров`я і безпека» сприяти глибокому усвідомленню значення зелених насаджень для створення сприятливого середовища життя. «Підприємливість і фінансова грамотність » - сприяти забезпеченню кращого розуміння молодими українцями практичних аспектів фінансових питань: овочівництво, садівництво, біотехнології.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Методична розробка уроку з біології у 6 класі Пагін: будова та основні функції. Лабораторне дослідження. Будова пагона.»
Україна
Департамент освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації
Відділ освіти виконавчого комітету Зайцівської сільської ради
Майська філія І-ІІ ступенів
КОЗО «Кислянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»
Методична розробка уроку
з біології у 6 класі
Пагін: будова та основні функції. Лабораторне дослідження.
Будова пагона.
Вчитель біології:
Ніколенко С.П.
Тема: Пагін: будова та основні функції. Лабораторне дослідження. Будова пагона.
Навчальна мета: дати поняття про пагін, як вегетативний надземний орган рослин, ознайомити з його будовою й основними функціями, навчитися розрізняти дерева і кущі за зовнішньою будовою пагона.
Розвивальна мета: розвивати вміння спостерігати, самостійно вивчати будову та різноманітність пагона на живих об`єктах природи.
Виховна мета: виховувати екологічне бачення, формувати естетичне сприйняття природи учнями її взаємозв`язку в екосистемах і на планеті в цілому.
Обладнання і матеріали: комп`ютер, мультимедійний проектор, плакати і презентація з теми «Будова пагона», малюнки, піддослідні зрізи пагонів, гербарні зразки, лупи.
Методи та прийоми навчання: словесні, наочні, практичні, інтерактивні вправи, презентація, прийом «я дослідник», лабораторне дослідження
Впровадження наскрізних змістовних ліній: «Екологічна безпека та сталий розвиток» орієнтувати дітей на усвідомлення ролі рослин в екосистемах. «Здоров`я і безпека» сприяти глибокому усвідомленню значення зелених насаджень для створення сприятливого середовища життя. «Підприємливість і фінансова грамотність » - сприяти забезпеченню кращого розуміння молодими українцями практичних аспектів фінансових питань: овочівництво, садівництво, біотехнології.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Форма проведення уроку: урок – дослідження з елементами подорожі.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Підготовка учнів до уроку, привітання вчителя
Учитель. Дорогі діти! Щоб досягти успіху у здобутті знань, на сьогоднішньому уроці я пропоную працювати під девізом:
Зібратися разом — це початок.
Триматися разом — це прогрес.
Працювати разом — це успіх.
Якщо ви згодні, то бажаю вам творчого неспокою, постійного пошуку знань та сподіваюся, що цей тернистий шлях ми подолаємо успішно.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Зупинка «Шкільний парк»
Гра – розминка «Мікрофон-ланцюжок»
Назвіть по черзі традиційні українські квіти, що ростуть у нас біля школи.
Які дерева ростуть у шкільному парку?
Які квіти ростуть вдома на клумбах?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Перегляд презентаційного матеріалу
1.Прийом «Опиши та визнач»
Складові частини пагона (підручник ст.113-114, мал. 87-89)
Вивчення пагона та його складових за гербарними зразками та піддослідними зрізами пагонів каштану, верби, бузку
Евристична бесіда
Розгляньте пагін бузку й назвіть його складові частини.
Доторкніться до бруньки й визначте на дотик чим вона вкрита.
Якого кольору пагін і бруньки?
Які функції виконує пагін?
Що утворюється із бруньок?
Як розміщені бруньки на пагоні?
Прийом «Звіти груп»
Творче завдання
Які вірші про дерева ви знаєте? (Декламування)
Лабораторне дослідження
Тема. Будова пагона.
Мета: дослідити будову пагона.
Обладнання та матеріали: гербарій, кімнатні рослини, .пагони бузку, пагони каштану з бруньками.
Хід роботи
Розгляньте запропоновані вчителем зразки пагонів рослин. Знайдіть складові частини пагона: стебло, листки та бруньки.
Зверніть увагу на розміщення бруньок та листків на різних пагонах. Знайдіть вузли та міжвузля, листкову пазуху, верхівкову та бічні (пазушні) бруньки.
Підпишіть малюнок
1—__________________________
—__________________________
—__________________________
—__________________________
—__________________________
—__________________________
—__________________________
4. Закінчіть речення.
Стебло__________________ частина пагона, на ньому розміщуються______________________________ та ___________________.