kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Методична розробка уроку з біології у 6 класі Корінь – вегетативний орган рослин. Будова кореня у зв`язку з його функціями

Нажмите, чтобы узнать подробности

Впровадження наскрізних змістовних ліній: «Екологічна безпека та сталий розвиток» орієнтувати дітей на усвідомлення ролі рослин в екосистемах. «Здоров`я і безпека» сприяти глибокому усвідомленню значення зелених насаджень для створення сприятливого середовища життя. «Підприємливість і фінансова грамотність » - сприяти забезпеченню кращого розуміння молодими українцями практичних аспектів фінансових питань: овочівництво, садівництво, біотехнології.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Методична розробка уроку з біології у 6 класі Корінь – вегетативний орган рослин. Будова кореня у зв`язку з його функціями»

Україна

Департамент освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації

Відділ освіти виконавчого комітету Зайцівської сільської ради

Майська філія І-ІІ ступенів

КОЗО «Кислянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»











Методична розробка уроку

з біології у 6 класі

Корінь – вегетативний орган рослин. Будова кореня у зв`язку з його функціями









Вчитель біології:

Ніколенко С.П.




Тема: Корінь – вегетативний орган рослин. Будова кореня у зв`язку з його функціями

Навчальна мета: вивчити внутрішню будову кореня й поділ кореня на окремі зони, залежно від їхньої будови та функції, поглибити знання про вегетативні органи рослини.

Розвивальна мета: продовжити розвиток логічного мислення, навичок роботи з підручником, додатковою літературою, інтернет – ресурсами, уміння виділяти головне, розвивати поняття про корінь, як вегетативний орган рослини.

Виховна мета: формувати естетичне сприйняття природи учнями, розуміння необхідності дбайливого ставлення до природи рідного краю та дотримання правил поведінки в ній.

Обладнання і матеріали: мультимедійний проектор, комп`ютер, презентаційний матеріал, муляж «Внутрішня будова кореня», фрагмент фільму «Зони кореня», пророщене насіння квасолі.

Методи та прийоми навчання: інтерактивні вправи «Мозковий штурм», «Вільний мікрофон», тестування, вправа «Лабораторний практикум».

Впровадження наскрізних змістовних ліній: «Екологічна безпека та сталий розвиток» орієнтувати дітей на усвідомлення ролі рослин в екосистемах. «Здоров`я і безпека» сприяти глибокому усвідомленню значення зелених насаджень для створення сприятливого середовища життя. «Підприємливість і фінансова грамотність » - сприяти забезпеченню кращого розуміння молодими українцями практичних аспектів фінансових питань: овочівництво, садівництво, біотехнології.

Тип уроку: комбінований.

Форма проведення уроку: урок – діалог з елементами інтерактивних вправ.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Підготовка учнів до уроку, привітання вчителя

Сьогодні ми разом із вами будемо досліджува­ти корінь, з’ясуємо, з яких зон він побудова­ний, а також значення кожної зони.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Учитель. Для того щоби дослідити корінь, необхідно мати міцні знання. Зараз ми й переві­римо, хто має найсильніші показники!

Прийом «Бійцівський клуб»

До дошки виходять два учнi, яким ставлять запитання з теми «Функції кореня». Потім визна­чають найсильнішого бійця.

Вправа «Показуха» (На муляжі «Будова кореня» показати зони кореня)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Прийом «Творча лабораторія»

Уявіть, що ви — корінь рослини.

Що вам необхідно робити для того, щоб росли­на могла повноцінно жити?

  • Утриматись у ґрунті;

  • Всмоктувати поживні речовини й воду;

  • Інколи розмножуватись.

IV. Вивчення нового матеріалу

Ознайомлення із зонами кореня (Самостійна робота учнів з підручником ст. 103-106)

Робота в групах

Учитель роздає «Розбірну схему» зони кореня. Кожна група складає схему зони кореня.

Мультимедійна презентація «Зони кореня»

Перегляд фрагменту фільму «Зони кореня»

Робота в парах

Вправа «Хто швидше»

Зони кореня

Назва зони

Особливості будови

Функції зони

Кореневий чохлик



Зона поділу



Зона розтягування



Всисна зона



Провідна





Робота із світловим мікроскопом

Прийом «Досліджую із задоволенням»

Учні розглядають пророщене насіння та зна­ходять основні зони кореня.

  • Розгляд готових мікропрепаратів «Кореневий чох­лик», «Провідна зона», «Всисна зона».

  • Виготовлення тимчасового мікропрепарату «Поперечний зріз кореня».

  • Робота з підручником (ст. 108, мал. 76) «Внутрішня будова кореня».

Виступ експерта

Захист міні – проекту «Роль технології NO-TILL для кореневої системи с/г рослин»

Прийом «Словничок»

Знайдіть у підручнику визначення понять кси­лема та флоема.

  • Висхідний рух забезпечує… (Ксилема)

  • Низхідний рух забезпечує… (Флоема)

V. Закріплення знань, умінь та навичок

Конкурс «Хто швидше» між командами.

Запитання - відповідь

  1. Що таке корінь?

  2. Які функції виконує корінь?

  3. Як корінь поглинає мінеральні речовини і воду?

  4. Як росте корінь?

  5. Які є корені?

  6. Які існують типи кореневих систем?

Вправа: «Вчитель-учень»

Покажіть на муляжі "Будова кореня" зони кореня

Вправа «Дослідник»

1.3 якою метою рослини підгортаютъ?

2. Що таке пікірування? Яке значення даного процесу?

Вправа «Асоціація»

  1. Ходульні корені

  2. Повітряні корені

  3. Корені-присоски

Вправа «5 речень»

Складіть 5 речень, що містять головну інформацію уроку

Вправа «Лабораторний практикум»

1. Яке значення для рослини має ґрунт?

2. Чи залежить врожайність с/г культур від якості ґрунту?

Bправа: перевірте себе (тестування)

1. Назвіть рослину, у якої стрижнева коренева система:

а) картопля;

б) буряк;

в) жоржина;

г) цибуля.

2. Назвіть головну ознаку, яка характерна для мичкуватої кореневої системи:

а) бічні корені;

б) додаткові корені;

в) добре розвинений головний корінь;

г) багато довгих коренів конусоподібної форми.

3. Органи, які забезпечують ріст і розвиток рослин:

а) вегетативні;

б) репродуктивні;

в) статеві.

4. Органи, які забезпечують статеве розмноження рослин:

а) репродуктивні;

б) статеві;

в) вегетативні.

5. Основними вегетативними органами рослин є:

а) корінь;

б) квітка;

в) плід;

г) пагін.

VІ. Оцінювання знань учнів

VІІ. Домашнє завдання

Вивчити § 24-25, опрацювати запитання 1 – 4, ст. 107-112; робота із інтернет – ресурсами. Опрацювати «Сторінку допитливих», ст. 112.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Биология

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Автор: Ніколенко Сергій Петрович

Дата: 14.02.2019

Номер свидетельства: 499749


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства