kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Мастер-класс на тему" Тірі организмдерді? ерекшеліктері"

Нажмите, чтобы узнать подробности

П?ні: биология                                                      

Сынып: 6

Саба?ты? та?ырыбы:  Жануар организміні? ерекшеліктері

Саба?ты? ма?саты:

Білімділік: Тірі организмдерді? барлы?ына т?н орта? белгілеріні? ма?ынасын ашу;
Т?рбиелік:к?рсету ар?ылы о?ушыларды бай?ампазды??а ж?не логикалы? ойлау?а т?рбиелеу:
Дамытушылы?: о?ушыларды? танымды? пен ізденімпазды? да?дыларын дамыту

Саба?ты? т?рі: Аралас саба?
Саба?ты? к?рнекілігі: ба?алау пара?ы,интерактивті та?та, кесте – плакаттар, Б?? кестесі, о?улы? суреттері, кеппеш?птер
Саба?ты? ?діс-т?сілдері: с?йкестендіру кестесі, графикалы? диктант, с?ра? пен жауап 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Мастер-класс на тему" Тірі организмдерді? ерекшеліктері"»


Пәні: биология

Сынып: 6

Сабақтың тақырыбы: Жануар организмінің ерекшеліктері

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Тірі организмдердің барлығына тән ортақ белгілерінің мағынасын ашу;
Тәрбиелік:көрсету арқылы оқушыларды байқампаздыққа және логикалық ойлауға тәрбиелеу:
Дамытушылық: оқушылардың танымдық пен ізденімпаздық дағдыларын дамыту

Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Сабақтың көрнекілігі: бағалау парағы,интерактивті тақта, кесте – плакаттар, БҮҮ кестесі, оқулық суреттері, кеппешөптер
Сабақтың әдіс-тәсілдері: сәйкестендіру кестесі, графикалық диктант, сұрақ пен жауап


Сабақ

кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

І.Ұйымдастыру кезеңі

2 мин




Амандасу


Психологиялық ахуал туғызу

Қане, қане тұрайық,

Үлкен шеңбер құрайық

Тұрсақ үлкен шеңберге

Алақанға ұрайық


Эмоционалдық атмосфера дайындау

Жылуылық шеңбері

Орындарынан тұрады



Оқушылар шеңберге тұрады.



Шаттық шеңберіне тұрып, бір-біріне ата-аналарыңның еркелететін сөздерін айтады.

2мин

ОЖТ

Топқа бөлу

Оқушыларды І топ «Жануарлар»

ІІ топ «Өсімдіктер»

Әрбір оқушыға бағалау парағын беру


Оқушылар І топ «Өсімдіктер»

ІІ топ «Жануарлар» 2 топқа бөлінеді

ІІ. Өткен тарауды тексеру


7 мин

Білу

АКТ


СТО


1. Жануарлардың тіршілік ортасы және мекен орталарын білеміз бе ?
1) Мекен ортасы дегеніміз не ?
2) Жануарларлар өсімдіктерден қандай ерекшеліктер бойынша ажыратылады ?
-Жануарлардың дене мүшелері қандай қызмет атқарады?
-Өсімдіктер қозғалама немесе бір орында өсеме ме?
3) «Қорғану» дегеніміз не ?
2. Жануарлар жауынан қалай құтылады?

№ 1 үлестірме тарату
№2 үлестірме тарату
№3 үлестірме тарату
4. «Сәйкестендір» ( кесте бойынша)

«?» « Жануарлардың тіршілік ортасы және мекен орталарын білеміз бе ?», өмірден білетін «мысалдар келтіру», «Сәйкестендір» арқылы өткен тарау материалдарын қайталау сұрақтары беріледі.




ІІІ. Негізгі бөлім. Жаңа тақырыпты игеру

10 мин


Түсіну

ОБжК

ДО

Жұппен,

Топпен жұмыс



Бүгінгі біздің тақырыбымыз «Жануар организмдердің ерекшеліктері». Одан кейін оқушыларды тағы да топтармен орындарын ауыстырып, яғни 1, 2 сандарға бөлу.

Әр топқа ресурстар,ватмандар, маркер, түрлі -түсті фломастер таратылады.


Әр топ өз міндеттерін орындайды. Әр топ өздерінің тақырыпшаларын оқиды, бір-бірімен, жұппен, топпен өзара талқылайды



Оқушылар стикелер арқылы, 2 топқа бөлінеді.


10 мин

Қолдану

ОЖТ

ДО

ОБжК


««Жануар организмдердің ерекшеліктері » тақырыпты топта талқылап, қатырма қағазға

түсіреді де постер орындайды. Әр топ жасаған жұмыстарын қорғау


Тақырыпты оқып, топта талқылып, ватманға түсіреді топ

Постерді қорғайды.


9 мин

Талдау


АКТ,

Топпен жұмыс

ДО

ТжДБО

СТО

-55 сурет бойынша Денесі екі жақты симметриялы болып келеді екенін көреміз.Көптеген жануарлардың денесі екі жақты симметриялы болып келеді: дененің оң және сол жағындағы мүшелері жұп бірдей қызмет атқарады
Жануарлар дайын органикалық заттармен қөректенеді,яғни олар өз ағзаларына қажетті қоректік заттарды-нәруызды,көмісуды,май тәрізді заттарды өсімдіктен алады.
- Жануарлардың өсімдіктерден қандай айырмашылығы бар деп ойлайсыңдар ?
/ 55-58 суреттер бойынша оқушылар өздері қорытынды жасайды /


/ Графикалық диктант өткізу / ---------VVVV (дұрыс пен бұрыс)

1. Жануарлардың қандай арнайы дене мүшелері бар ?
2. Ал мүшелер жүйесі дегенімізді қалай түсінесіңдер?
3. Дене мүшелері қандай қызмет атқаруда ?
4. Мекен ортасына бейімділудің жануар тіршілігінде қандай маңызы бар ?
Оқулықтағы 4-5сұрақтарды талдау.


Оқушылар 55-59 суреттерді топта талқылайды және осы суреттер бойынша қорытынды жасайды






IV.Рефлексия. Сабақты қорытындылау

6 мин

Синтездеу

СТО

ДО

Бағалау

ОүБжОБ

Бүгінгі сабақта нені меңгергенімізді «Кім алғыр?» ойыны арқылы тексереміз.

- Не білдік ?
- Нені үйрендік ?

Бәріміз көп жұмыс жасадық

Әр топтан оқушылар сөйлемді жалғастырады.

Кестені толдырады

Нені білемін

Нені білдім

Не білгім келеді





Оқушылар бағалау парағын толтырады және де бағалайды


Бағалау парағы

Оқушының аты – жөні

Үй тапсырмасын тексеру

Шығармашылық жұмыс(топтық жұмыс)

Қорытынды баға

Жануар организмнің тән ортақ қасиеттерін білеміз бе?

Тіршілік ету ортасын білеміз бе?

Мысалдар келтіру

Сәйкестендіру




1

Бектемирова Д







2

Дюсенов А







3

Илюбаева А







4

Кульбаев Ж









Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Биология

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
Мастер-класс на тему" Тірі организмдерді? ерекшеліктері"

Автор: Закирина Асем Мерекеевна

Дата: 01.02.2016

Номер свидетельства: 286451


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства