kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Казакстанды мекендейтін суткоректілер

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? та?ырыбы:   ?аза?станда мекендейтін
с?т?оректілер
Ма?саты:
Білімділік: О?ушылар?а с?т?оректілерді? т?рлері   мен тіршілігі, алуан т?рлілігі жайлы білім таразыларын ке?ейту;
Дамытушылы?: а?паратты? – коммуникативтік ??рыл?ымен  ж?мыс жасау ар?ылы о?ушыларды? шы?армашылы? ізденуге ?йрету,  ой- ?рісін, ойлау ?абілеттерін арттыру;
Т?рбиелік: о?ушыларда таби?ат?а деген мейірімділік, жанашырлы? сезімдерін ояту, экологиялы? к?з?арас ?алыптастыру;

 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Казакстанды мекендейтін суткоректілер »



Еркін ауылындағы Есжан Берліқожаұлы атындағы

11 орта мектеп










Тақырыбы:





Өткізген: биология пәні мұғалімі Ешмухаметова Б.Т.












2013-2014 оқу жылы




Сабақтың тақырыбы: Қазақстанда мекендейтін

сүтқоректілер

Мақсаты:

Білімділік: Оқушыларға сүтқоректілердің түрлері мен тіршілігі, алуан түрлілігі жайлы білім таразыларын кеңейту;

Дамытушылық: ақпараттық – коммуникативтік құрылғымен жұмыс жасау арқылы оқушылардың шығармашылық ізденуге үйрету, ой- өрісін, ойлау қабілеттерін арттыру;

Тәрбиелік: оқушыларда табиғатқа деген мейірімділік, жанашырлық сезімдерін ояту, экологиялық көзқарас қалыптастыру;

Сабақтың типі: Жаңа білімді меңгерту сабақ

Көрнекі құралдар: презентация, тірек- сызба, сұрақтар

Cабақтың түрі: сұрақ -жауап

Әдіс тәсілдер: СТО технологиясы, сұрақ –жауап, мәтінмен жұмыс, интербелсенді әдістер

Сабақ барысы:

І. Ұйымдастыру, сабақ мақсатымен таныстыру (1 мин)

ІІ. Жаңа сабаққа дайындау кезеңі: «Сүтқоректілер»тақырыбына ассосация құру(2 мин)

Сүтқоректілердің негізгі отрядтарынатоқталу:

III. Жаңа сабақ. 10 мин (мәтінмен жұмыс)

Білем

Білдім

Білгім келеді

1









  • Сүтқоректілер - Ұрпағын сүтімен асырайтын жануарларды

айтамыз

  • Қазақстанда мекендейтін сүтқоректілердің 178 түрі

таралған

  • 40 түрі Қызыл кітапқан енген.


  • Қазіргі кезде Қазақстанда 10 мемлекеттік қорық, 12 ұлттық табиғи саябақ, 60- тан астам қорықшалар бар.

  • 8 отрядқа біріктіріледі

3.1 Мағынаны ажырату. 5 мин



3.2. Сергіту сәті



  1. Қызығушылықты яту. ортадағы қалам әдісі







  1. Бағалау 2 мин (оқушының өзін – өзі бағалауы)

  2. Рефлексия (смайлик)



ІҮ. Үйге тапсырма: Мәтінді оқып, эссе жазып келу





















 

 

 

 


























 

Венн диаграммасымен жұмыс жүргізу

 

Сиыр             Ұқсастығы                                    Жылқы

 

Жұп тұяқтылар

 

Мүйізі бар

 

Сүт, айран,құрт

 

Мөңірейді

 

Бұзау

 

Үндістанда табынады

 

Бауырқұртпен ауырады Терісі жұмсақ

 

Төрт аяқты

 

Ет

 

Дене құрылысы ұқсас Тақ тұяқтылар

 

Қамбар ата

 

Мүйізі жоқ

 

Мінеді

 

Қымыз

 

Тайбурыл

 

Құлын

 

Кісінейді

 

Халықтық педагогика бүгінгі сабақта 7-жоқ

 

1.Жерде өлшеуіш жоқ 1. Итте бұғана сүйек жоқ

 

2.Аспанда тіреуіш жоқ 2.Бақада қабырға жоқ

 

3.Таста тамыр жоқ 3.Балықта қабақ жоқ

 

4.Тасбақада талақ жоқ 4.Жыланда аяқ жоқ

 

5.Аллада бауыр жоқ 5.Құста тіс жоқ

 

6.Аққуда сүт жоқ 6.Акулада торсылдақ жоқ

 

7, Жылқыда өт жоқ 7.Сиырда—————-жоқ

 

Аңыз әңгімелер мен жұмыс аңыз әңгімелер білім әлемінде

 

Неліктен атта өт жоқ, сиырда күрек тіс жоқ?

 

Жер әлемді жасап біткен соң құдай адамнан:–Қайсысын ұзақ жасайын жазды ма, қысты ма?- деп сұрайды. Адам оған :-Оны менің достарым ат пен өгізден сұра. Олар қалай десе солай болсын деп жауап береді. Құдай алдымен аттан сұрады.—Сен қалай болғанын қалар едің,қыстың ұзақ болғанын ба, жоқ қыстан гөрі жаздың ұзақ болғанын ба?—Мен жаздың ұзақ болғанын қалар едім,-деді ат,-әйтпесе қыста менің тұяқтарым қатты мұздап қалады.Құдай содан кейін өгізден сұрайды:-Сен не дейсің, саған қайсысын ұзартып, қайсысын қысқартқанын қолайлы?—Қысты ұзартқан дұрыс қой,- деді өгіз,-жаздың ыстығында менің мұрнымнан су тоқтаусыз ағады. Құдай дәл солай істеді,қысты ұзақ, жазды қысқа етті. Өгіздің жауабын естіп ашуланған ат оны дәл су-су болып тұратын тұмсықтан келіп бір тепті.Тепкенде де қатты тепті, алдыңғы тістерін қағып түсірді .Өгіз атты сүзіп, өт қабын жарып жіберді. Үлкендердің айтуынша содан бері атта өт жоқ. Сиырда алдыңғы күрек тіс жоқ

 

Аңыз әңгімен жұмыс жүргізіп болған соң оқушыларға сүтқоректілер класына топтастыру жұмысын ұсындым




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Биология

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Казакстанды мекендейтін суткоректілер

Автор: Ешмухаметова Бейбитгуль Турсатевна

Дата: 29.11.2014

Номер свидетельства: 137128


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства