Түйінді идеялар : Топтық жұмыстар ,ойын әрекеттері , сабақтың
мақсатын арттырады .
Әдіс-тәсілдер :Ой қозғау ,жигсо әдісі .
Технология : СТО,топтық жұмыс .
Оқыту әдісі :Диалогтік әдіс .
Сабақтың типі :жаңа білімді меңгерту .
Сабақтың көрнекілігі :Гүлдің макеті,суреттер .
Сабақтың барысы :
Ұйымдастыру кезеңі .Оқушылардың назарын сабаққа аудару .Шаттық шеңбер құру .Бір-біріне жақсы тілек айту әдісі ойыны ,екі түрлі стикерлер арқылы екі топқа бөлу .
Үй тапсырмасын сұрау : «Пошта» әдісі арқылы кезекпен ортаға салып айтады .
Әр топ 5 сұрақ дайындауы керек .Оқушылар дайындаған сұрақтарын 2 конверттерге бөліп салады .Әр топ өз пошталарына келген сұрақтарға жауап айтады .
Жаңа сабақты түсіндіру:
ІІ.Мағынаны тану .
1.Гүлдің негізгі бөліктерін атаңдар ?
2.Күлте қайда орналасқан ,қызметі қандай ?
3.Гүлдің биологиялық ерекшеліктері ?
Гүлдің құрылысы өте күрделі .Гүл –көбеюге қажетті жыныс мүшелері бар бұтақтанбайтын қысқарған өркен .Гүл бөлімдері –гүл сағақ ,гүл табан,тостағанша жапырақша ,күлте жапырақша ,аналық ,аталықтан тұрады
Гүл серігі жай және қос гүлсерікті деп бөлінеді .Аталық –гүлдің қатысатын бөлігі. Аналық гүлдің жеміс түзуге қатысатын негізгі бөлімі ,гүлдің дәл ортасына орналасқан .Гүл жазықтығына бірнеше сызық жүргізгенде теңдей бөлікке бөлінсе –дұрысгүл.Гүл бөлімдеріне бір сызық жүргізуге ғана болса ,бірнеше сызықпен бөлінбесе –бұрысгүл .
І-Тапсырма .Әр топ берілген кестені толтырады ,болған соң дұрыс жауаппен тексеріледі .
ІІ-Тапсырма .Гүл құрастыру .Әр топтан бір-бірден оқушы шығып ,гүлдің бөліктерін құрастырады және құрастырған бөлімі туралы баяндайды .Гүл құрастырып шығару керек .
ІІІ.Тірек сөз стратегиясы .Тірек сөздер беріледі .Әр топтағы оқушы мәтіннің құрастыруын бақылап отырады .
ІV.Зертханалық жұмыс. Оқушылар зертханалық жұмыс дәптеріне орындайды.
V. Бағалау. ББҮ кесте толтырады .
Бүгінгі сабақта алған әсерлері,несімен ұнады? Стикерге жазу.
Үйге тапсырма:Гүлдің құрылысын оқып келу .Зертханалық жұмысты аяқтау.