kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Буынаяқтылр типі.Ходалылар типі. Сыртқы белгілеріне қарай сипаттама.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Барлық оқушылар

-Буынаяқтылар мен хордалы жануарлар кластарының ерекшеліктерін  біледі;

Көптеген оқушылар

-Буынаяқтылар мен хордалы жануарлар кластарының негізгі белгілерін анықтап, ажыратады;

Кейбір оқушылар

-Буынаяқтылар мен хордалы жануарлар типтер кластарының ерекше белгілерін салыстырады;

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Буынаяқтылр типі.Ходалылар типі. Сыртқы белгілеріне қарай сипаттама.»

Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі:

Тірі ағзалардың көптүрлілігі, құрылымы мен қызметтері.

Күні:17.10.18

Сынып: 8

Мектеп: Ш.Айманов атындағы ЖОББМ

Мұғалімнің аты-жөні: Адилбекова С.С

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы: Буынаяқтылр типі.Ходалылар типі. Сыртқы белгілеріне қарай сипаттама.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:

8.1.1.4. Буынаяқтылар мен хордалы жануарлар кластарын ерекше белгілері бойынша тану.

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар

-Буынаяқтылар мен хордалы жануарлар кластарының ерекшеліктерін біледі;

Көптеген оқушылар

-Буынаяқтылар мен хордалы жануарлар кластарының негізгі белгілерін анықтап, ажыратады;

Кейбір оқушылар

-Буынаяқтылар мен хордалы жануарлар типтер кластарының ерекше белгілерін салыстырады;

Бағалау критерийі:

Буынаяқтылар мен хордалы жануарлар кластарының ерекше белгілерін сипаттайды.

Тілдік мақсаттар:

-Мәтінді оқып, жұпта талқылайды;

-Бейнеленген суреттере қарап, сұрақтарға жауап береді;

-Мәтіндегі жаңа терминдерді дәптерлеріне жазады;

-Жаңа терминдерді дәптерлеріне жазып, ағылшынша аударымын табады;

Пәнге қатысты терминдер мен негізгі сөз тіркестері:

Буынаяқтылар, желілер, желбезектер, хелицерлер, желі, жүйке түтікшесі, сүт бездері.

Талқылауға арналған тармақтар:

-Буынаяқтылар типіне... кластары жатады.

-Буынаяқтылар дегеніміз...

-Желілер типіне ....кластар жатады.

Құңдылықтарға баулу:

Сын тұрғысынан ойлау, топтық жұмыс барысында өзара сыйластық, жауапкершілікті сезіну, білім алуға дайын болу.

Пәнаралық байланыс:

География пәнінен жануарлардың таралу аймағы.Ағылшын тілінен терминдердің аударымын жасау.

Алдыңғы білім:

Ағзаларды тірі табиғат дүниесіне жіктеу. Жергілікті экожүйелердегі тірі ағзалардың алуан түрлілігін зерттеу.Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың құрылысының айырмашылық белгілерін сипаттай алады.

Сабақ барысы:

Сабақтың жоспарланған кезеңі


Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы

/7 минут/


Мақсаты-оқушылардың ішкі уәждемсін жоғарлату; барлық оқушыларды белсенділігін артыру


Ұйымдастыру кезеңі.

Берілген суреттер бойынша оқушыларды топтстыру:1 т:Ауада ұшатындар. 2т: Суда жүзетіндер.3 т: Жерде мекендейтіндер. Берілген суреттер бойынша бүгінгі сабақ неге арналған деп ойлайсыңдар? (Оқушылар өз ойларын айтады )тақырып ашылады

Сабақтың тақырыбы мен мақсаттыры бірлесе анықталады.- Бүгінгі сабаққа қандай мақсат қоямыз?



Буынаяқтылар мен хордалылардың суреттері


Слайд 1

АКТ

Сабақтың ортасы

/25 минут/


Мақсаты-тақырып бойынша оқушылардың білімдерін қалыптстыру








































































































Оқулықпен жұмыс.Мәтінді меңгерту.

Тапсырма: «Ойлан, топтас, талқыла»әдісі арқылы оқулық мәтінімен танысып, жұпта түсіндіріп, талқылайды.


Сызба-нұсқа: (жаңа тақырыпты меңгеруге ынталандыру)

1 топ:

Буынаяқтылар типі







ерекшелігі ерекшелігі еркшелігі



Дескриптор: -оқшылар буынаяқтылар типтерінің ерекшеліктерін анықтайды

Желілер типі



2 топ:



Ерекшелігі


Дескриптор: -Желілер типінің ерекшеліктерін анықтайды


Омыртқалылар типі


3 топ:





Еркшеліктері еркшеліктері еркшеліктері ерекшеліктері ерекшеліктері

Дескриптор: -Желілер типінің ерекшеліктерін анықтйды

ҚБ: «Бағдаршам»


Топпен жұмыс

Тапсырма. Терминдермен жұмыс. «Түртіп алу» әдісі.

Буынаяқтылар, желілер, желбезектер, хелицерлер, желі,жүйке түтікшесі, сүт бездері.

Тақтадағы ілінген терминдерді дәптерлеріне жазып, мағынасын айтады. Сөздік немесе смартфондары арқылы терминдердің ағылшынша аударымын табады.




Терминдер

Орыс тілі

аударымы

Ағылшын тілі

аударымы

Буынаяқтылар



Желілер



Желбезектер



Хелицерлер



Желжүйке түтікшесі



Сүт бездері




Бағалау критерий:

-Терминдерге анықтама береді, ағылшынша аударымын табады;

Дескриптор:

-Оқушылар жаңа териндерді дәптерлеріне жазып алады;

-Осы терминдердің мағынасын ажырата алады;

-Сөздік арқылы терминдердің ағылшынша аударымын таба алады;

ҚБ: «Қолпаштау»


Жұптық жұмыс

«Ойлан-Жұптас-Бөліс»әдісі арқылы оқушылар ойланады,

жуаптарды жеке парақа жазады


Тапсырма №1 (жеке жұптарға суреттер беріледі)

Суреттен буынаяқтылар және хордалылар типіне жататын жануарлардың өкілін көрсетіңіз.

Буынаяқтылар типі:__________________________________________________

Хордалылар типі:____________________________________________________

Дескриптор:

-буынаяқтылар типіне жататын жануарларды анықтайды;

-хордалылар типіне жататын жануарларды анықтайды;


Тапсырма№2

Буынаяқтылар типіне тән екі белгіні жазыңыз:

1.____________________________________________________

2.____________________________________________________


Дескриптор: буынаяқтылар типіне тән белгілерді атайды



Тапсырма№3

Хордалылар типіне тән екі белгіні жазыңыз:

1._____________________________________________________

2._____________________________________________________


Дескриптор-хордалылар типіне тән белгілерді атайды;


ҚБ: Топтар бір-бірін «Смайликтер» арқылы бағалайды.

.

Оқулық.

Қосымша материалдар.


Тапсырма парақшасы №1






































Сөздік, смартфон




























Тапсырма парақшасы№2

































Сабақтың соңы


Алған білімді пысықтау,

қорытндылау

Кері байланыс: «Кір жаю.» стратегиясы оқушылар сабақтың басында берілген суреттерге бүгінгі сабақтан алған әсерлерін жазады.

-не білдік

-не үйрендік

Үйге тапсырма: Буынаяқтылар типі мен хордалылар типі туралы қосымша мәлімет жинау.

Bilimlant.rz. интернет

желісін қолдану.

Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек өолдау көрсетпексіз?

Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?


Денсаулық және

техника қауіпсіздік

техникасын сақтау

Барлық оқушылар

-Буынаяқтылар мен хордалы жануарлар кластарының ерекшеліктерін біледі;

Көптеген оқушылар

-Буынаяқтылар мен хордалы жануарлар кластарының негізгі белгілерін анықтап, ажыратады;

Кейбір оқушылар

-Буынаяқтылар мен хордалы жануарлар типтер кластарының ерекше белгілерін салыстырады;


Оқушылардың жеке жұмыс,топтағы жұмыс кезіндегі іс-әрекеттерін бақылау, жұмсты меңгеру деңгейін қадғалау, тапсырманы орындау кезіндегі білімдерін бағалау.

-Топтық жұмыста

қауіпсіздік ережесін

сақтау;

Топпен ұялы телефон. абайлапп қауіпсіздік ережесін

сақтау;




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Биология

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс

Скачать
Буынаяқтылр типі.Ходалылар типі. Сыртқы белгілеріне қарай сипаттама.

Автор: Адилбекова Самал Сарсенбаевна

Дата: 09.11.2018

Номер свидетельства: 484515


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства