Сабақ | Мектеп Ы.Алтынсарин |
Күні 25.01.2016. | Мұғалім есімі Бокаева Ш |
Сынып 7 « А» 7«Г» | Қатысқандар саны | қатыспағандар саны |
Тақырыбы | Бунақденелілердің шөпқоректі,жыртқыш,және аса паразиттік өкілдері |
Сабақ негізделген оқу мақсаты | Бунақденелілердің шөпқоректі,жыртқыш,паразиттік өкілдерін біледі.Олармен күрес жүргізудің қолайлы және қолайсыз әдістерін сипаттайды. |
Оқу нәтижелері (СМАРТ жоспар) | Барлық оқушылар Бунақденелілердің жыртқыш және паразиттік түрлерін біледі. |
Оқушылардың басым бөлігі Бунақденелілердің жыртқыш және паразиттік түрлерін біледі.Ауыл шаруашылық зиянкестерінің түрлерін талдайды. |
Кейбір оқушылар бөлігі Бунақденелілердің жыртқыш және паразиттік түрлерін біледі.Ауыл шаруашылық зиянкестерінің түрлерін талдайды. Зиянкес бунақденелілерге қарсы күрес шараларының биологиялық,химиялық және қарапайым әдістерін сипаттайды. |
Алдыңғы оқу (Сындарлы оқыту) | Аралар мен құмырсқалар-қоғамдық бунақденелілерді еске түсіреді. |
Жоспар |
Жоспарлан-ған уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Мұғалім әрекеті | 7-модуль ықпалдастығы Әдістер мен тәсілдер | Оқушы әрекеті |
Басталуы | 1.Ұйымдас-тыру (1-мин) | Амандасу Барлау Оқушыларды топтарға бөлу | Жайлы атмосфера қалыптастыру | Оқушылар бір-бірімен амандасып топтарға бөлінеді |
2.Сабақ мақсатын қою (2-мин) | Бунақденелілердің шөпқоректі,жыртқыш,паразиттік өкілдерін біледі.Олармен күрес жүргізудің қолайлы және қолайсыз әдістерін сипаттайды. | Сын тұрғысынан ойлау Бірлесіп мақсат қою | Бүгінгі тақырыпты дәптерлеріне жазады |
Ортасы | 1.Білімдерін тексеру(білу) | Аралар мен құмырсқалар-қоғамдық бунақденелілерді еске түсіреді. | Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер Миға шабуыл Түрткі болу. Ашық сұрақтар арқылы | Оқушылар өз-ара сұрақтар береді және |
2.Жаңа сабақ (Түсіну) | Бунақденелілердің шөпқоректі,жыртқыш,және аса паразиттік өкілдері туралы тақырыпты топтарға бөліп беру. | Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту Қалай оқу керектігін үйрену(өзін-өзі реттеу) көпірше жасау | Топ мүшелері оқиды |
3.Пысықтау (Қолдану) | Оқушылардың жинақтаған мәліметтерін бір біріне түсіндіруге қолдау жасау | Сын тұрғысынан ойлау Ынтымақтастық жұмыс | топ мүшелері өз топтарында талқылау жасайды |
4.Бекіту. (Талдау) | Шөпқоректі,жыртқыш және паразит бунақденелілердің өкілдерін анықтайды.Олардың келтірген зияндары және олардғ қарсы күрес шаралары туралы талдау жасайды. | Диалогтық оқыту Авторлық әңгіме | Топ мүшелері құрдастарын тыңдайды |
Аяқталуы | 1.Қорытындылау (Жинақтау + бағалау) | Ауыл шаруашылық зиянкестері және адам мен жануар паразиттерінің өкілдерін біледі,оларға қарсы күрес шараларының әр түрлі әдістерін ұғынады. . | Бүгінгі сабақтан үйренгендерін Жинақтау. Түртіп алу | Дәптермен жұмыс. Сұраққа жауаптар |
2.Үйге тапсырма. | Бунақденелілердің шөпқоректі,жыртқыш, паразиттік өкілдері туралы тақырыпты оқу және сұрақтарға жауап беру. 135-136 суреттерді салу. | | |
Қосымша ақпарат Ғаламтор |
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау - оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайыз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс құндылығы |
| | |
Рефлексия Төмендегі ұяшыққа сабақ туралы өз пікірлеріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабақтың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | |
Қорытынды бағамдау |
Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? 1. 2. |