kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Бөліп шығарудың маңызы(7сынып)

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

7.3 А  Бөліп шығару

Мектеп: Мұнайлы ауданы, №9 орта мектеп

                                     

Сынып: 7

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Мұғалімнің аты жөні: Ногаева Ж.А

Күні:11.01.18

Сабақ тақырыбы

Бөліп шығарудың маңыздылығы. Бөліп шығару өнімдері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

  • өсімдіктер мен жануарлардың бөліп шығару өнімдерін салыстыру;
  • ағзалардың тіршілік әрекетінде бөліп шығарудың маңыздылығын түсіндіру;
  • өсімдіктер мен жануарлардың бөліп шығару өнімдерін атау
  • өсімдіктер мен жануарлардың
    бөліп шығару өнімдерін зерттеу

Сабақ мақсаттары

Оқушылар орындай алады:

  • ағзалардың тіршілігіндегі бөліп шығарудың маңызын сипаттайды
  • өсімдіктер мен жануарлардың бөліп шығару өнімдерін атайды
  • өсімдіктер мен жануарлардың бөліп шығару өнімдерін салыстырады
  • өсімдіктер мен жануарлардың бөліп шығару өнімдерін зерттейді

Тілдік  мақсаттар

 Оқушылар орындай алады:

  • ағзаның қалдықтардан қалай арылатынын талқылау қажет (айтылым және тыңдалым дағдылары)
  • сонан соң бөліп шығару  анықтамасын жазып, олардың қай жерден шығатыны және қандай мүше өнімдерді ағзадан немесе өсімдік ағзасынан шығаратынын сипаттау арқылы кестеге  толтыру (оқылым және жазылым дағыдалары)

Пәнге қатысты  лексика мен терминология

бөліп шығару, бөліп шығару өнімдері

• несепнәр, бүйрек, өкпе, көмірқышқыл қос тотығы, тыныс     алу

• су

Диалог құруға / жазылымға қажетті  сөздер топтамасы

  • Бөліп шығару - .
  • Көмірқышқыл газы .үрдісінде өндіріледі
  • Су. шығарылады және.

Жетістік критерийлері

  • Өсімдіктердің және жануарлардың бөліп шығару мүшелерін біледі. Өсімдіктер мен жануарлардын бөліп шығаратын өнімдерді атайды. Өсімдіктер мен жануарлар бөліп шығаратын өнімдердің кейбіреуін сипаттайды. 

Құндылықтарды дарыту

  • Өзіне  және  айналадағы  адамдарға  құрмет;
  • Ынтымақтастық
  • Өмір  бойы  оқу

Пәнаралық байланыстар

Заттардың тотығуын оқыту барысында химиямен байланыстыру,газ алмасудағы диффузия процесін физикалық тұрғыдан қарастыру.

АКТ қолдану дағдылары

Оқу үрдісін электрондық ресурстармен визуализациялау

Microsoft PowerPoint

Бастапқы білім

Тыныс алу мүшелерінің аурулары және олардың алдын алу

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

 

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

 

Ресурстар

Басталуы

Ұйымдастыру кезеңі

«Мозайка» әдісі бойынша топқа бөліну.

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Шеңбер болып оқушылар денсаулыққа байланысты жақсы тілектер айтып сыныпта психологиялық ахуал қалыптастырады.

1-топ:Өкпе

2-топ:Бүйрек

3-топ:Тері

Жаңа білім

 

 

Ортасы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Аяқталуы

Білу және түсіну

Мұғалім жаңа сабақ мазмұнымен қысқаша таныстырып өтеді. Оқушыларға білу деңгейіндегі сұрақтарды қояды.

1.Ағза үшін зәр шығарудың маңызы  қандай

2.Ағзадан шлактар қайдан пайда болады?

3.Өсімдіктерде бөліп шығару қалай жүреді?

 

Қолдану.

Оқушыларға топтық тапсырма беріледі.

1 топ: Бөліп шығару қызметін атқаратын мүшелер

2 топ: Бөліп шығару органиодтері және мүшелері

3 топ:  Бөліп шығарудың маңызы

Мұғалім жаңа терминдермен таныстырады.

Ағылшынша

Қазақша

Exretion

Бөліп шығару

Urinary system

Зәр шығару жүйесі

Wast product

Қалдықтар

Carbon dioxide

Көмір қышқыл газы

Oxygen

Оттегі

Water

Су

Kidney

Бүйрек

Derma/skin

Тері

Stomack

Асқазан

 Талдау.

«Дамино» әдісі арқылы ағылшын тіліндегі терминдерді қазақ тіліндегі анықтамаларымен  сәйкестендіру тапсырмаларын орандайды.

Жинақтау.

«Шеңбердегі доп» әдісі

Оқушылар шеңберлене отырып, бір-біріне кішкене допты лақтырады. Доп қолына тиген оқушы жаңа білім туралы бір сөйлем айтады.

Оқулық

Қайшы, желім, ермексаз, түрлі-түсті қағаз т.б. заттар

Үлестірме материалдары

Бағалау

Рефлексия

 

Бағалау парақшасы. Дұрыс жауапқа 3 балл.

«Бас бармақ» әдісі арқылы кері байланыс жүргізу

Бағалау парақшасы

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Бөліп шығарудың маңызы(7сынып)»

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

7.3 А Бөліп шығару

Мектеп: Мұнайлы ауданы, №9 орта мектеп

Сынып: 7

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Мұғалімнің аты жөні: Ногаева Ж.А

Күні:11.01.18

Сабақ тақырыбы

Бөліп шығарудың маңыздылығы. Бөліп шығару өнімдері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

  • өсімдіктер мен жануарлардың бөліп шығару өнімдерін салыстыру;

  • ағзалардың тіршілік әрекетінде бөліп шығарудың маңыздылығын түсіндіру;

  • өсімдіктер мен жануарлардың бөліп шығару өнімдерін атау

  • өсімдіктер мен жануарлардың
    бөліп шығару өнімдерін зерттеу

Сабақ мақсаттары

Оқушылар орындай алады:

  • ағзалардың тіршілігіндегі бөліп шығарудың маңызын сипаттайды

  • өсімдіктер мен жануарлардың бөліп шығару өнімдерін атайды

  • өсімдіктер мен жануарлардың бөліп шығару өнімдерін салыстырады

  • өсімдіктер мен жануарлардың бөліп шығару өнімдерін зерттейді

Тілдік мақсаттар


Оқушылар орындай алады:

  • ағзаның қалдықтардан қалай арылатынын талқылау қажет (айтылым және тыңдалым дағдылары)

  • сонан соң бөліп шығару анықтамасын жазып, олардың қай жерден шығатыны және қандай мүше өнімдерді ағзадан немесе өсімдік ағзасынан шығаратынын сипаттау арқылы кестеге толтыру (оқылым және жазылым дағыдалары)

Пәнге қатысты лексика мен терминология

• бөліп шығару, бөліп шығару өнімдері

• несепнәр, бүйрек, өкпе, көмірқышқыл қос тотығы, тыныс алу

• су

Диалог құруға / жазылымға қажетті сөздер топтамасы

  • Бөліп шығару - ...

  • Көмірқышқыл газы ...үрдісінде өндіріледі

  • Су... шығарылады және ...

Жетістік критерийлері

  • Өсімдіктердің және жануарлардың бөліп шығару мүшелерін біледі. Өсімдіктер мен жануарлардын бөліп шығаратын өнімдерді атайды. Өсімдіктер мен жануарлар бөліп шығаратын өнімдердің кейбіреуін сипаттайды.

Құндылықтарды дарыту

  • Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет;

  • Ынтымақтастық

  • Өмір бойы оқу

Пәнаралық байланыстар

Заттардың тотығуын оқыту барысында химиямен байланыстыру,газ алмасудағы диффузия процесін физикалық тұрғыдан қарастыру.

АКТ қолдану дағдылары

Оқу үрдісін электрондық ресурстармен визуализациялау

Microsoft PowerPoint

Бастапқы білім

Тыныс алу мүшелерінің аурулары және олардың алдын алу

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері


Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Басталуы






Ұйымдастыру кезеңі

«Мозайка» әдісі бойынша топқа бөліну.

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Шеңбер болып оқушылар денсаулыққа байланысты жақсы тілектер айтып сыныпта психологиялық ахуал қалыптастырады.

1-топ:Өкпе

2-топ:Бүйрек

3-топ:Тері

Жаңа білім







Ортасы






















Аяқталуы

Білу және түсіну

Мұғалім жаңа сабақ мазмұнымен қысқаша таныстырып өтеді. Оқушыларға білу деңгейіндегі сұрақтарды қояды.

1.Ағза үшін зәр шығарудың маңызы қандай

2.Ағзадан шлактар қайдан пайда болады?

3.Өсімдіктерде бөліп шығару қалай жүреді?


Қолдану.

Оқушыларға топтық тапсырма беріледі.

1 топ: Бөліп шығару қызметін атқаратын мүшелер

2 топ: Бөліп шығару органиодтері және мүшелері

3 топ: Бөліп шығарудың маңызы

Мұғалім жаңа терминдермен таныстырады.

Ағылшынша

Қазақша

Exretion

Бөліп шығару

Urinary system

Зәр шығару жүйесі

Wast product

Қалдықтар

Carbon dioxide

Көмір қышқыл газы

Oxygen

Оттегі

Water

Су

Kidney

Бүйрек

Derma/skin

Тері

Stomack

Асқазан

Талдау.

«Дамино» әдісі арқылы ағылшын тіліндегі терминдерді қазақ тіліндегі анықтамаларымен сәйкестендіру тапсырмаларын орандайды.

Жинақтау.

«Шеңбердегі доп» әдісі

Оқушылар шеңберлене отырып, бір-біріне кішкене допты лақтырады. Доп қолына тиген оқушы жаңа білім туралы бір сөйлем айтады.

Оқулық








Қайшы, желім, ермексаз, түрлі-түсті қағаз т.б. заттар

















Үлестірме материалдары

Бағалау

Рефлексия


Бағалау парақшасы. Дұрыс жауапқа 3 балл.

«Бас бармақ» әдісі арқылы кері байланыс жүргізу


Бағалау парақшасы

ь


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Биология

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс

Скачать
Бөліп шығарудың маңызы(7сынып)

Автор: Ногаева Жулдыз Айладыровна

Дата: 10.02.2018

Номер свидетельства: 456308


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства