kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ас?азанда?ы асты? ?орытылуы

Нажмите, чтобы узнать подробности

Та?ырып:Ас?азанда  асты?  ?орытылуы.

Саба?ты? ма?саты :Ас?азанда асты? ?орытылуын,к?рделі рефлекстік  ж?не нейрогуморальды? с?л б?луге  т?сінік беру.

Н?тиже: Ас?азанда?ы с?лді? ??рылысы ж?не ас?азанда?ы асты? ?орытылу механизмі жайлы т?сінік алды.

Т?йінді идея:Ас?азанда?ы ас ?орыту к?рделі рефлексті ж?не нейрогуморальды механизм.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ас?азанда?ы асты? ?орытылуы »

Тақырып:Асқазанда астың қорытылуы.

Сабақтың мақсаты :Асқазанда астың қорытылуын,күрделі рефлекстік және нейрогуморальдық сөл бөлуге түсінік беру.

Нәтиже: Асқазандағы сөлдің құрылысы және асқазандағы астың қорытылу механизмі жайлы түсінік алды .

Түйінді идея:Асқазандағы ас қорыту күрделі рефлексті және нейрогуморальды механизм .

Уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

ресурс

3 мин







2 мин




5мин

















15 мин















5мин








3мин



5 мин















5 мин











2мин

Тренинг «Ақ тілек» оқушыларға кеспе қағаздар таратылады . Оларда сөздер жазылған : Тіл,тіс,эмаль , Дантис ,алмұрт, мезим, сфинктер, қапшық. Осы сөздерді қатыстырып тілек айту керек .

Ауыз қуысына қатысты сөздер бір топқа ,асқазан сөзіне қатысты сөздер екінші топқа бөлінсін .

Оқушыларға видео ролик көрсетіледі .Мына видео роликтен нені байқадыңдар ? Сиқырлы сұрақтар .

  1. Таңғы ас қалай ішілді ?

  2. Түскі үзілісте ше ,тамақтануы дұрыс болды ма?

  3. Кешкі асқа қандай тағам әзірленген ?

  4. Дұрыс тамақтанбаудан бірінші қандай мүше зақымданады ?


Демек бүгінгі сабағымыздың тақырыбы :Асқазан .Асқазандағы астың қорытылуы .


«Жигсо»

Мәтін үш бөлікке бөлінеді .Жанұяның әр мүшесіне тапсырма беріледі (1,2,3)

Сараптау топтарына бөліну (1+1)(2+2)(3+3)Сараптау тобында талқыланады.Сараптау тобында түсініп келгендерін бір біріне үйретеді.







«Кластер» Жұптық жұмыс

І.деңгей : Асқазан сөлі

Күрделі рефлескстік сөл бөліну

Нейрогуморальдық сөл бөліну

ІІ .денгей: Асқазан сөлі

Пепсин

Хемозин

ІІІ денгей :Асқазан құрылысы .

Видео көрсетілім .Асқазандағы астың қорытылуы .


«Ротация » (ауыстыру) әдісі

1-топ сұрақтары :1.Асқазанға келетін жүйке зақымдалған кезде асқазан сөлінің рефлекстік бөлінуі жүреме? 2.Неліктен баланы қорқытып тамақ ішкізуге болмайды ?

2-топ: 1.Асқазанда астың қорытылуы үшін тағамды безендірудің , дастархан жасаудың қандай маңызы бар?

2.И.П.Павловтың : «Тамақты шың көңілмен ,сүйсініп ішу керек»,-деген сөзін қалай түсінуге болады?

«Эссе» немесе «Еркін жазу»

Тақырып :Асқазан сөлінің құрамына не кіреді?

Оқушыларға тақырып бойынша түсінгендерін 5 минут бойы үздіксіз жазғызу ,жазғандарын оқыту , кері байланыс жасау үшін жинап алу.




Блоб ағаш

Оқушылар қима қағаздағы сөздерді қатыстырып бір біріне тілек айтады .





Оқушылар топқа бөлінеді .



Видео роликті бақылайды . Көргедерін талқыға салады . Дұрыс тамақтанбау ,уақытында тамақтанбаудан біріншіден асқазан зақымданатынын түсінеді .Сабақтың тақырыбын ашады .












Жанұяның әр мүшесі тапсырманы алады. (1,2,3)

Сараптау топтарына бөлінеді (1+1)(2+2)(3+3)Сараптау тобында талқылайды .Сараптау тобында түсініп келгендерін өз жанұясына келіп бір біріне үйретеді.(1,2,3) Презентация дайындайды .







Оқушылар әуелі жеке , сосын топтың атынан кластер бойынша жауап дайындау

Жетонмен бағаланады .





Видеоны қарайды ,визуалды бақылайды .


Әр топ өз сұрақтарына жауап береді, одан кейін сұрақтар ауыстырылады .Осылайша екі топтың жауаптары талқыланып ақырғы пікір түйінделеді . Жетонмен бағаланылады .










Асқазан сөлі құрамы тақырыбына байланысты білетін ақпараттарды жазады.Жазғандарын оқиды. Жетонмен бағаланады.

Бағалау критеий алған жетон бойынша

5жетон------5

4жетон------4

3жетон------3


Бүгінгі сабақты меңгеруі ,түсіну деңгейлерін оқушылар өздері бағалап өздері шешеді .

Қима қағаздар









Видео

































Ватман ;

2 түсті маркер.







Видео ролик



Ватман , маркер















Қалам ,парақ қағаз










Сиқырлы ағаштың суреті


















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Биология

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Ас?азанда?ы асты? ?орытылуы

Автор: Айбасова С.Е тренер Сеткереева ?.А

Дата: 03.04.2015

Номер свидетельства: 196332


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства