№ 50. Сабақ тақырыбы: &49.Витаминдер және олардың маңызы | Мектеп «Ы. Алтынсарин атындағы орта мектебі» КММ |
Мерзімі: | Мұғалім : |
Сынып 8 | Қатысқандар саны ( ) | Қатыспағандар саны ( ) |
Сабақ негізделген оқу мақсаты | Витаминдердің түрлері,маңызы туралы түсінеді,біледі. |
Оқу нәтижелері Оқушылар өтілген тақырыптар бойынша сұрақтарға жауап бере алады. | Барлық оқушылар Витамин түрлерін ұғынады,біледі |
|
Әр түрлі витаминдердің жетіспеушілігінен туатын аурулар түрін,белгісін айтады. |
Алдыңғы оқу Зат және энергия алмасу. | Өтілген сабақтарға шолу жасау барысында, жаңа сабақтың мақсатын қою. |
Жоспар |
Басталуы 1.Ұйымдастыру (3-мин) Білімдерін тексеру(білу) (7-мин) | Амандасу Барлау Оқушыларды топтарға бөлу. (Жеміс – жидектер арқылы) Психологиялық дайындық. Жеміс – жидектердің пайдасын айту. Өтілген тақырып бойынша білетіндерін еске түсіру. | Жайлы атмосфера қалыптастыру Миға шабуыл. | Оқушылар бір-бірімен амандасып топтарға бөлінеді. Кубик ойынындағы сұрақтарға жауап береді. |
Ортасы Сабақ мақсатын қою (3-мин) Жаңа сабақ (Түсіну) (15-мин) Бекіту (Қолдану) (6-мин) Пысықтау. (Талдау) 4 мин | Витаминдер туралы видеоролик қарау арқылы тақырыпты ашамыз. Витаминдер және олардың маңызы туралы тақырыпты топтарға бөліп беру. Мәтіннен жинақтаған мәліметтерді ауру түрлеріне,химиялық атауына,тағамдық өнім түрлеріне қарап қай витамин екенін айту. Суда және майда еритін витамин түрлерін талдайды. | Бірлесіп мақсат қою Постер,кластер жасайды,қорғайды. Аукцион ойыны. Тірек-сызба. | Бүгінгі тақырыпты дәптерлеріне жазады. Топ мүшелері оқиды.Топ мүшелері талқылау жасайды. Бүгінгі сабақтан үйренгендерін жинақтау. Дәптермен жұмыс |
Аяқталуы Үйге тапсырма 2- мин Бағалау. 3 мин Рефлексия 2 мин | &49.Витаминдер және олардың маңызы. Бағалау парағындағы критерийлер арқылы. Стикерлер тарату бүгінгі сабақтан алған әсерлерін білу. | Смайликтер | Күнделікке жазу Ойларын стикерге жазып қалдыру. |
Қосымша ақпарат |
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? қызығушылығы төмен оқушыларға кейде жеке тапсырмалар орындатамын | Бағалау - оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Оқушы бүгінгі сабақта критерийлер арқылы өзін – өзі бағалайды | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері Үйге берілген тапсырманы АКТ- ны пайдалану |
Рефлексия Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Төмендегі ұяшыққа сабақ туралы өз пікірлеріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабақтың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
Қорытынды бағамдау |
Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |