Пәні: Биология | Сынып: 11 | Мерзімі: |
Тақырыбы: Микроэволюция және популяция туралы ұғым .Өзгергіштік және тұқымқуалаушылық |
Мақсаты: | СТО технологиялары бойынша жаңа тақырыпты меңгерту. |
Күтілетін нәтиже: | Тақырыптың мазмұнын түсініп талдайды, алған білімдерін өмірмен байланысты-рады. Постермен жұмыстанады,бірін бірі бағалайды. |
Кезең | Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Кіріспе бөлім | 2 минут | «Екі жұлдыз бір үміт» стратегиясы бойынша ынтымақтастық атмосфера қалыпастыруамын. | Стикерге осы сабақтан қандай мақсат күтетіндері туралы жазып, жүрек салынған плакатқа ілу арқылы сыныпта ынтымақтастық атмосфера қалыптастырады. | | Түрлі-түсті стикерлер |
2 минут | Топқа бөлінуге нұсқау жасаймын. | 6 оқушыдан 4 топқа сөз тіркестері арқылы бөлінеді. | | Таратпа қағаздар |
5 минут | «Миға шабуыл» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұраймын. | Оқушылар миға шабуыл жасай отырып, өткен сабақты естеріне түсіріп, сұрақтарға жауап береді. | Топтық бағалау. «Бағдаршам» стратегиясымен формативті бағалау. | Оқулық, бағалау парақшасы, түрлі-түсті фишкалар |
Жаңа сабақ таныстырылымы | 15 минут | Жаңа сабақтың мазмұнын ашу мақсатында топтық жұмыс орындатамын. «Т» кестесін жасатамын. | Оқулықта берілген мәтінді оқып, плакатты ішкі және сыртқы болып екіге бөліп, плакатқа өз ойларын ортаға салып, түсіреді. | Топтық бағалау. «Бағдаршам» стратегиясымен формативті бағалау. | Оқулық, плакат, маркер, бағалау парақшасы, түрлі-түсті фишкалар |
Жаңа сабақты қолдану | 10 минут | Жұптық жұмыс жасатамын. | Жаңа сабақтың тақырыбын жұптасып, талқылайды. Пікір алмасады. | Топтық бағалау. «Бағдаршам» стратегиясымен формативті бағалау. | бағалау парақшасы, түрлі-түсті фишкалар |
Қорытынды | 5 минут | Жинақтау. «Екі жұлдыз бір үміт» стратегиясы бойынша жаңа сабақты қорытындылаймын. | Сабақтң басында жазған стиерлерлерін алып, мақсатқа жеткен, жетпегендерін айтып жаңа сабақт қорытындылайды. | Топтық бағалау. «Бағдаршам» стратегиясымен формативті бағалау. | Интербелсенді тақта, түрлі-түсті фишкалар |
Бағалау | 3 минут | Бағалау. Топтық бағалау. «Бағдаршам» стратегиясымен формативті бағалау. | Топ басшылары топ мүшелерін бағалау критерийлеріне сүйене отырып бағалайды. | | |
Рефлексия | 3 минут | «Не білдім? Не білгім келеді?» кері байланыс стикерін тарату. Үй тапсырмасын беру. | Тақырыпты қалай түсінгенін стикерге жазып, тақтаға жапсырады. Күнделікке жазып алады. | | Рефлексия плакаты, Стикер Күнделік |