kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Кустар класы

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың мақсаты: Оқушыларды ұшуға байланысты құс құрылысындағы ерекшеліктермен таныстыру, құстардың шығу тегі, олардың жорғалаушыларға ұқсастығы мен айырмашылығы, оның себебі туралы білім беру.                                                                        

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Кустар класы»

Сабақтың тақырыбы : Қустар класына жалпы сипаттама

Сабақтың мақсаты: Оқушыларды ұшуға байланысты құс құрылысындағы ерекшеліктермен таныстыру, құстардың шығу тегі, олардың жорғалаушыларға ұқсастығы мен айырмашылығы , оның себебі туралы білім беру. Сабақтың тәрбиелілігі : Құстарды қорғауға тәрбиелеу. Күтілетін нәтиже : Оқушылар құс құрылысындағы ерекшеліктер, олардың құстың ұшуындағы маңызы , құстың шығу тегі туралы біледі. Сабақтың типі : Жаңа сабақ. Сабақтың өту әдісі : СТО стратегиясы, топтық жұмыс. Қолданатын әдіс : БЛУМ стратегиясы , Раунд-робин стратегиясы. Қажетті ресурстар : Құс тұлыбы, құс қаңқасы, интерактивті тақта , слайдтар ,бағалау бетшелері, құс жұмыртқасы.

Сабақтың барысы :

Уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Жұмыс түрі

1.Ұйымдастыру

3 минут

Оқушылармен сәлемдеседі, топқа бөледі,бүгінгі көңіл-күйлерін анықтау үшін смайликтер береді, бағалау бетшелерін таратады .

Топқа бөлінеді,бүгінгі көңіл күйін смайликтен көрсетеді,назарын сабаққа аударады ,оқу құралдарын дайындайды.

Ұжымдық жұмыс

ІІ. Білу деңгейі

Қызығушылы

ғын ояту кезеңі



























Жаңа сабақ :


7 минут



























10

минут

«Сиқырлы ұяшықтар»

(деңгейлік тапсырма )

5

5

5

5

10

10

10

10

15

15

15

15

Сұрақтары: 1.Жорғалаушылардың тері жабындысы ?

2.Тыныс алу жүйесі:

3. Жүрегі 4 бөлікті жорғалаушы?

4.Жорғалаушылардың арғы тегі? ( 5 ұпай сұрақтары )

5.Зерттейтін ғылым ?

6.Қаңқасы неше бөліктен тұрады ?

7.Жылан мен қолтырауында болмайтын мүше ?

8.Қандай пайдасы бар ?

(10 ұпай сұрақтары )

9.Регенерация деген?

10. ҚР-ң Қызыл кітабына тіркелген жорғалаушылар?

12.Бір мақал айту(15 ұпай)

ББҮ стартегиясы бойынша жұмыс :

Білемін.

Білгім келеді.

Үйрендім .

Сұрақтары: өткен сыныптардағы білімдеріне сүйену керек : 1.Құстың жорғалаушылардан қандай ерекшеліктері бар ?

2.Құс қалай көбейеді?

3.Ұшуға байланысты ерекшеліктері қандай ? Одан әрі мұғалім толықтыра отырып , кітаппен жұмыс жасауды ұсынады.

Оқушылар өздері таңдаған ұяшықтардағы сұрақтарға жауап береді, ұпай жинайды ,бірін-бірі толықтырады, өз білгендерін ортаға салады.



















Тақырып бойынша не білетіндерін қол көтеріп айтуға болады немесе естеріне түсіріп, дәптерлеріне жазып айтады.

Жеке және топтық жұмыс




























Жеке жұмыс

2. Түсіну кезеңі


3 топқа жоспар бойынша тапсырма береді :

1-топқа :Құстардың сыртқы құрылысы мен қаңқасы туралы

2-топқа :Асқорыту және тыныс алуы

3-топқа :Қан айналым жүйесі

Оқулықпен жұмыс жасап, мәтінмен танысады, ойларын жинақтап, өзара талдап, ортаға бір оқушы шығып түсінгенін айтады.

Топтық жұмыс

3. Қолдану кезеңі

5 минут

Жаңа сабақтан алған білімдері мен түсініктерін қолдана білуге дағдыландыру үшін :

Интерактивті тақтадан биологиялық диктант :

1.Құстардың жамбас сүйегі----------деп аталатын 3 сүйектен тұрады.

2.Құстардың дене температурасы----------

3.Құстарда --------доғасы сақталған.

4.Мүйізді өзек --- деп аталады.

5.құстарды зерттейтін ғылым ---- деп аталады.


Жаңа сабақтан алған түсініктерін қолдана отырып, тапсырманы орындайды.

Жеке жұмыс

4.Талдау кезеңі

7 минут

Алған білімдерін талдай, салыстыра білуге дағыландыру үшін :

Тапсырма ( әр топқа беріледі)

1-топқа :Құс жұмыртқасы- ның құрылысы

2-топқа :Құс қаңқасы мен тасбақа қаңқасын салыстыру, ерекшелігін анықтау

3-топқа :Асқорыту және зәр- шығару жүйесіндегі жорғалаушылармен салыстырғандағы ерекшеліктерді салыстыру

Алдарына берілген жұмыртқаны , қаңқа (құс) сүйектері (тасбақа )және суреттерді пайдалана отырып тапсырманы орындайды, жинаған ұпайларын жазып алады.








Топтық жұмыс

5. Жинақтау кезеңі

3 минут

Раунд-робин тәсілі арқылы сабақты жинақтап,сөйлем -құрастыруға нұсқау береді және оларға қолдау көрсетеді.

Әрбір оқушы бір сөзбен бірін-бірі қайталамай бүгінгі сабақтан не түсінгендерін бір сөзбен айтып шығады.

Жеке жұмыс







Сергіту сәті:

5 минут

Пихологиялық тренинг

жүргізеді.

Оқушылар берілген психологиялық жаттығуларды орындайды


Топтық жұмыс



ІҮ. Бағалау

Кері байланыс

3 минут

Оқушыларға таратылып берілген бағалау бетшесіндегі жинаған ұпай санына қарай бағалау, жиынтық бағалау, рефлекция.

Әр оқушы өзін-өзі бағалайды, мұғаліммен келісе отырып, ортақ бағасын қояды, бүгінгі сабақтың өтілуі туралы өз ойларын стикерге жазып, тақтаға әр смайликтің тұсына іледі.

Топтық және жеке жұмыс





Ү. Үйге тапсырма :

2 минут

§55. оқу

Тапсырманы күнделіктеріне жазып алады.

Жеке жұмыс





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Биология

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 7 класс

Скачать
Кустар класы

Автор: Садыбекова Молдир

Дата: 21.05.2017

Номер свидетельства: 417473


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства